Polaganje A2 na A

Vjerujem da bi ovdje trebalo točno pisati pa onda koga šta detaljnije zanima nek čita 😁
Zanimljivo je da se ne poklapa sa Pravilnikom za baš ovu situaciju sa A2 na A, tako da bih rekao da nisu ažurirali HAK stranicu nakon izmjena u pravilniku 1.9.2020., a izgleda da se ni mnoge autoškole nisu ažurirale :mrgreen:

Iz prve ruke mogu reći da sam sa A2 na A vozio 5h; to jest odabrao sam autoškolu u kojoj su mi rekli da se vozi 5h 🤣
1646743121433.png
 
Zanimljivo je da se ne poklapa sa Pravilnikom za baš ovu situaciju sa A2 na A, tako da bih rekao da nisu ažurirali HAK stranicu nakon izmjena u pravilniku 1.9.2020., a izgleda da se ni mnoge autoškole nisu ažurirale :mrgreen:

Iz prve ruke mogu reći da sam sa A2 na A vozio 5h; to jest odabrao sam autoškolu u kojoj su mi rekli da se vozi 5h 🤣
View attachment 743607
Znači to je zakonski minimum. U teoriji, autoškola ti može reći da ti treba više i moraš voziti više ili?
 
Znači to je zakonski minimum. U teoriji, autoškola ti može reći da ti treba više i moraš voziti više ili?
Pa da.. reć će ti instruktor da ti treba još ako vidi da ti ne ide.. a nije ni tebi u interesu izlaziti na ispit ako nisi spreman.
 
ak vozis veliki motor (preko 50ccm) valjd bi 5 sati trebalo biti dosta da se naviknes na malo veci... ja sam se sa skutera u par sati naviknuo na er6 ostalo je bilo samo navikavanje na propise koje inace ko vozac ignoriras haha
 
Zanimljivo je da se ne poklapa sa Pravilnikom za baš ovu situaciju sa A2 na A, tako da bih rekao da nisu ažurirali HAK stranicu nakon izmjena u pravilniku 1.9.2020., a izgleda da se ni mnoge autoškole nisu ažurirale :mrgreen:

Iz prve ruke mogu reći da sam sa A2 na A vozio 5h; to jest odabrao sam autoškolu u kojoj su mi rekli da se vozi 5h 🤣
View attachment 743607
Zanimljiv mi je ovaj dio:
3) Autoškola temeljem procjene predznanja kandidata planira i određuje potreban broj sati nastave u ovisnosti za koju kategoriju se kandidat osposobljava (A2 ili A).

Znaci ako ides s A2 na A, ovisno o procjeni AŠ moras ić na dodatne sate propisa
 
  • Haha
Reactions: CarbonX
Osobno vozim vec 8 godina i nakupilo se kilometara. Tu i tamo bi vozio motor s mjenjacem, ne vjerujem da se problem naviknuti

Sto se tice autoskola, neke bi mi rado naplatile 15 sati za 1800, a one sta nude 5 sati 700-1000. Divlji zapad izgleda

Razlog za polaganje, eto puklo me... Trenutno nije u planu zamjena motora radi drugih financijskih obveza, ali nije skupo pa eto malo zabave
 
  • Like
Reactions: CarbonX