policijska nekorektnost

Status
Not open for further replies.
Carki said:
Ma išlo se ili ne sa rotirkom ... ok............nije bitno...

Ne kažem ja da ne iskorištavam svoj položaj ( da sam bar ginekolog ) i ja sam pravi HRVAT.

Samo kažem da je to još jedna stvar koja nije u redu ...

Nemoj se ljutit odmah.
Ja?
Ne ljutim se niti najmanje, nema uopće frke  (y)
 
Koko said:
Ne kužim postupak Krampusa.Kaj si ti sad postigo?Kaj ne prijaviš onog policajca koji je došo ocu dvojice mladića ogrezlih u drogu,koji je prijavio dilera,u uniformi prijetit smrću ako ne povuče prijavu?Takvog šljama se treba riješit iz policije i zatvorit ih do kraja života.Imao sam dosta prilike razgovarat s policajcima(prometnim) i svi većinom su vrlo normalni ljudi,koji su krvavi ispod kože kao i mi.Ako si položio vozački,onda bi morao znati neka pravila,a ne da Sledge mora tu navodit Zakone (y) .Kak veli Hrvoje,uvijek će nać razlog za ovakvu ili onakvu vožnju i ne mora svima na cesti objašnjavat zašto tak vozi.Imam više vozačkog staža nego većina vas na forumu života(31g.) i nikad nisam imao problema s prometnicima,ak sam napravio prekršaj,pokrio sam se uhima po glavi,plati i šuti.Oni su tu da provovde zakone,mi da ih poštujemo.Kuda i kako oni voze nije naša briga.Bok.
(y)
 
Hrvoje said:
Vrlo jednostavno. Jer je najteže pomest prvo ispred vlastitog praga, a lako je prigovarat drugima kaj imaju hrpetine smeća ili samo pokoju mrvicu ispred svojih pragova. To ne zahtijeva nikakav napor, a zna bit i zabavno kad se prometne u javni linč.

Upravo tako i ja mislim. Ja sam se naplaćao kazni za prometne prekršaje
ko rijetko tko na ovom forumu ( posljedica non_stop vožnje u autu i
kombiju zbog komercijalnog posla ) i sasvim sam opušten u komunikaciji
sa policijom. Ionako sam u 99% slučajeva bio kriv, kao i svi mi. E sad,
naša policija je fakat tolerantna, to tko kaže da nije otvoreno mu mogu
reći da nema kilometara pod guzom. Kad se sjetim za kakve sam prekršaje
platio minorne kazne, to što policajac vozi prebrzo ili obilazi preko pune
crte ( a to smije koliko god to neki ne željeli prihvatiti ) je za neprimjetiti.
I to sam se uvijek izvukao bez ikakvih protekcija i veza, čisto finom riječi
i strpljivošću. Ponekad i neuspije, no u većini slučajeva uspije. Mene više
hebe da detektiram kretena na zelenom 636 Kawiću koji je već više puta
prošao kroz crveno ispred nosa djece na pješačkom ( nije policajac, naravno ).
Tko zna, možda sada ovo i čita. Buš prihajal, ne boj se  (y)
 
Pivi said:
Bole gdje si???
Daj jedan ponton!
:LOL:
Prvo ti meni paket, onda bole tebi ponton!  :jesus:
 
krampus said:
Sledgehammer.. jedini si mi ti od svih ovdje dao prave odgovore.. vidim smatras me budalom.. ja smatram da nisam ali to nista ne mijenja na stvari.. Ti mislis da ja svjesno radim prekrsaje.. ne radim ih svjesno..

Smatram da si u pravu kad ukazujes na moje neznanje o prometu i o tome da ja nebi trebao rasudjivati sto je dobro a sto lose... ali reci mi sto sam drugo mogao uciniti?

Dubrovnik je mali grad, sve se dozna brzo, pa tako i nekorektnost policajaca. Vidio sam, a i cuo previse puta da je u Dubrovniku neki policajac ucinio nesto sto nebi trebao. Svi smo mi ljudi, svi grijesimo, samo ako ja napravim neku BEZAZLENU stvar ja cu platiti PUNU cijenu...a kada to policija napravi... onda NJIMA ZAKON DOPUSTA...

shvacam da se ne treba bosti sa rogatim... ali i policija ima zakone kojih se treba pridrzavati.. ponavljam nisam znao da se policiji dozvoljava sve ono sto si naveo da u Zakonu pise...

U potpunosti stajem na stranu Krampusa. Zar vas ovo sve skupa ne asocira na slučaj doktora Šimića i Ljerke Krajnović iz Rijeke. Hočete reći da je ona pogriješila jer se uprtila u sustav. Svi se u ovoj državi zaklinju u zapadni svijet. A tamo nema nedodirljivih ni liječnika ni policajaca. I nije točno da policajci smiju raditi što hoće i voziti kako hoće. Dok nemaju upaljeno rotaciono svjetlo i zvučne znakove, dužni su se ponašati kao i svi ostali sudionici u prometu, što znači voziti kroz Sustjepan 50 kmh (+10%). Vi koji osuđujete Krampusa kažete da i on radi prekršaje. Točno. Ali ako bude uhvačen u prekršaju on to i masno plati. A koji od caja plača. Ma pun mi je k....ac njihovog preseravanja po gradu bez kaciga bez vezanog pojasa, pretjecanja gdje god im padne na pamet i sl. Znate kad ćemo u Evropu i kad ćemo postati pravna država. Kad svaki građanin bude razmišljao i postupao kao Ljerka Krajnović ili Krampus. Onda će se i u policiji i u zdravstvu i u sudstvu stvari promjeniti i nečemo biti među najačim državama na svijetu po korupciji.
 
f6 said:
Znate kad ćemo u Evropu i kad ćemo postati pravna država. Kad svaki građanin bude razmišljao i postupao kao Ljerka Krajnović ili Krampus. Onda će se i u policiji i u zdravstvu i u sudstvu stvari promjeniti i nečemo biti među najačim državama na svijetu po korupciji.

Podržavam ovo toliko jako da jače nemogu!  (y)
I još jedamput (po treći put) moje priznjanje Krampusu  (y)
 
Sledgehammer said:
Puno toga ti ne razumiješ....

Pa ako im se zamjeriš, kako se misliš uopće voziti? Pogotovo u tako maloj sredini kao što je to Vis?  :mortal: :mortal: :mortal:

Poješće te kontrolama, kaznama, prijavama itd... bit ćeš predmet ismijavanja od svojeg društva, koje će raditi što hoće uz namjerni blagoslov policije (samo da ti napakoste), a ti ćeš morati biti pod konac... ne želiš to, vjeruj mi.
Upravo to sam mu ja rekao u prvom postu samo na najkraći mogući način!
 
f6 said:
I nije točno da policajci smiju raditi što hoće i voziti kako hoće. Dok nemaju upaljeno rotaciono svjetlo i zvučne znakove, dužni su se ponašati kao i svi ostali sudionici u prometu, što znači voziti kroz Sustjepan 50 kmh (+10%).
Ajde barem pročitaj 2 prokleta članka, samo 2! u cijelom zspc pa onda kreni tvrditi da znaš propise.

Članak 149.

(1) Na vozila službe hitne pomoći, vatrogasne službe, unutarnjih poslova i vojne policije, kad posebnim uređajima daju svjetlosne i zvučne znakove, ne primjenjuju se odredbe ovoga Zakona o ograničenju brzine (članak 52. – 55.), o prednosti prolaska (članak 57.), o zabrani pretjecanja i obilaženja kolone vozila ili na pješačkom prijelazu ili prelaženju iz trake u traku (članak 70. stavak 1. točka 1., članak 74. i članak 75. stavak 1.), o zabrani presijecanja kolone pješaka (članak 89.) te obvezi vezivanja sigurnosnim pojasom (članak 163.).

(2) Iznimno, uz uvjet da je to neophodno potrebno, a vodeći računa o sigurnosti drugih sudionika u prometu, na vozila s prednošću prolaska ne primjenjuju se ni odredbe o strani kretanja vozila (članak 46. – 48. a kada je obustavljen promet i članak 49.), uključivanju u promet (članak 45. stavak 1.) i o zaustavljanju i parkiranju te polukružnom okretanju (članak 79. stavak 1., članak 80. stavak 1. i 3., članak 82. stavak 1. točka 5., 10., 11. i 12., članak 83. stavak 1., članak 12. stavak 4. i članak 140.).

Članak 150.

Iznimno od članka 149. ovoga Zakona, a vodeći računa o sigurnosti drugih sudionika u prometu, na vozila policije bez obzira imaju li ugrađene posebne uređaje za utvrđivanje prekršaja i davanje zvučnih i svjetlosnih signala u obavljanju službenih zadaća, ne primjenjuju se odredbe ovoga Zakona o ograničenju brzine (članak 52. – 55.), prelaženja iz trake u traku (članak 75. stavak 1.), o poštivanju prometnih znakova (članak 12. stavak 4.) i o zaustavljanju i parkiranju (članak 79., 80., 82. i 83.).

 
phay said:
Upravo to sam mu ja rekao u prvom postu samo na najkraći mogući način!
Ne očekuješ valjda da sleđov post ima samo 1 rečenicu?!
:LOL:
 
E pa ti u tom prokletom 150. članku pročitaj ono " IZNIMNO". Znaš što to znači. Ako se slijede članovi organiziranog kriminala. A takvi ne idu u butige kupovati mobitele.
 
f6 said:
E pa ti u tom prokletom 150. članku pročitaj ono " IZNIMNO". Znaš što to znači. Ako se slijede članovi organiziranog kriminala. A takvi ne idu u butige kupovati mobitele.
A ti i ja točno znamo za svaku priliku da li je IZNIMNA ili nije?



Joj, zapravo mi se više ne da.
Jednom tjedno gubim vrijeme oko iste proklete teme. Idem na pivo! :jesus:
 
f6 said:
U potpunosti stajem na stranu Krampusa. Zar vas ovo sve skupa ne asocira na slučaj doktora Šimića i Ljerke Krajnović iz Rijeke. Hočete reći da je ona pogriješila jer se uprtila u sustav. Svi se u ovoj državi zaklinju u zapadni svijet. A tamo nema nedodirljivih ni liječnika ni policajaca. I nije točno da policajci smiju raditi što hoće i voziti kako hoće. Dok nemaju upaljeno rotaciono svjetlo i zvučne znakove, dužni su se ponašati kao i svi ostali sudionici u prometu, što znači voziti kroz Sustjepan 50 kmh (+10%). Vi koji osuđujete Krampusa kažete da i on radi prekršaje. Točno. Ali ako bude uhvačen u prekršaju on to i masno plati. A koji od caja plača. Ma pun mi je k....ac njihovog preseravanja po gradu bez kaciga bez vezanog pojasa, pretjecanja gdje god im padne na pamet i sl. Znate kad ćemo u Evropu i kad ćemo postati pravna država. Kad svaki građanin bude razmišljao i postupao kao Ljerka Krajnović ili Krampus. Onda će se i u policiji i u zdravstvu i u sudstvu stvari promjeniti i nečemo biti među najačim državama na svijetu po korupciji.

Da, Ljerka je stvarno OK drukerica na n-tu potenciju. Hvala Bogu da smo se zbog nje rješili sveopće korupcije u Rvackoj. Svi ovi drugi slučajćići od par milja ojra za privatizacije kupnje prodaje su u sjeni, JER SE VLADA USPJEŠNO BORI S KORUPCIJOM...

To je samo mazanje očiju.

Kad me zaustavi drot, sigurno sam napravio neko sranje. Ne svađam se, jerbo čovjek radi svoj posao. Ne nudim mita niti sam bahat.

Ona me murija sa zvijezdom voljela ko punkera, a ova mi je priuštila repetiranje kalašnjikova (pričuvni drot) u prsa 1993... pa što. Nisu svi isti. ONI SAMO RADE SVOJ POSAO. A što je sa pravosuđem? To je naše govno na cipeli...
Dajte zaključajte to pelase :lipotan:

Ispravio ti ja...sad se vidi tko je kaj napisal
 
Macko said:
.... moj je tekst poslije QUOTE da ne bi mislili 8)
Da ja sam već zbunjen krenuo pisat odgovor...  :LOL:
 
SE SVE ONO ŠTO PIŠE U ČLANKU 149 SE PRIMJENJUJE


1) Na vozila službe hitne pomoći, vatrogasne službe, unutarnjih poslova i vojne policije, kad posebnim uređajima daju svjetlosne i zvučne znakove, ne primjenjuju se odredbe ovoga Zakona o ograničenju brzine (članak 52. – 55.), o prednosti prolaska (članak 57.), o zabrani pretjecanja i obilaženja kolone vozila ili na pješačkom prijelazu ili prelaženju iz trake u traku (članak 70. stavak 1. točka 1., članak 74. i članak 75. stavak 1.), o zabrani presijecanja kolone pješaka (članak 89.) te obvezi vezivanja sigurnosnim pojasom (članak 163.).

(2) Iznimno, uz uvjet da je to neophodno potrebno, a vodeći računa o sigurnosti drugih sudionika u prometu, na vozila s prednošću prolaska ne primjenjuju se ni odredbe o strani kretanja vozila (članak 46. – 48. a kada je obustavljen promet i članak 49.), uključivanju u promet (članak 45. stavak 1.) i o zaustavljanju i parkiranju te polukružnom okretanju (članak 79. stavak 1., članak 80. stavak 1. i 3., članak 82. stavak 1. točka 5., 10., 11. i 12., članak 83. stavak 1., članak 12. stavak 4. i članak 140.).
 
OK; mogli bi ovako u nedogled. Evo malo pomirljivo. Naravno da neznamo. Ali Krampus je učinio pametnu stvar pa ih popratio sve do prodavnice mobitela u kojoj se je predmetni cajo uredno educirao o pojedinim tipovima mobitela i birao kojega će kupiti. Mislim da nam je obojici jasno da on jednostavno tako vozi. A vjeruj mi mjesto je stvarno opasno jer su s jedne strane magistrale kuće a s druge na jedan metar more i djeca stalno pretrčavaju. Čak s magistrale se zaljeću i skaču. Za mene je ova tema završena. Nije da ja podržavam osobno Krampusa, ja podržavam sustav u kojem će savjesni građanin prijaviti onoga ko ispred kuće pere auto jer s time zagađiva okoliš, ko vozi starog izdr...anog Juga bez grane auspuha, ko na bilo koji način se izdiže iznad okoline, a pogotovo ako ga ta ista okolina (porezni obaveznici) plača da održava a ne ugrožava javni red i mir..
 
Evo da. To je to. Zakon je tako jednostavno definiran, da policiji i inima radi toga IZNIMNO i definiranosti istoga, otvara sva vrata zakona (prometnog), tj. "krsenja" istog. Svejedno, necemo valjda ponavaljat sto je vec receno. Tako bi zbilja mogli do u nedogled.

Nego, ne kuzim jednu stvar. Covjek je prijavio doticnog policajca. I covjek ima valjan razlog (da se razumijemo, to sto doticni pol. nema mob nije IZNIMNA SITUACIJA :) ). Ali mi nije jasno, neki od vas su covjeka odmah razapeli?!?Mislim, ja (osobno govorim), nisam dobio utisak da se on sa tim htio pohvaliti. Covjek je pokrenuo topic i napisao sta se dogodilo. Definitivno bolje nego "dobro jutro" topic. Ako nista, covjek je pokazao da ima hrabrosti otici i prijaviti. Tocka. Da nas ima vise takvih (nas), mozda bi se stvari promjenile? Ili nebi? Jebiga, takva je situacija, tako to i ide i gotovo. Svejedno, nesmije se sutiti. Na kraju krajeva, to sto su se neki mozda nasli uvrjedjeni jer je policajac prijavljen (ko' zna, mozda i oni cesto koriste IZNIMNO umjesto rotacionog svjetla), njihova stvar. Pa jeli ovo demokracija? Covjek prijavljen - radi "iznimno" ce onda (po vasim tvrdnjama) i ostati nekaznjen, zasto se tu itko mogao naci uvrijedjen? Cak i da prodje kaznjen nece proci bez razloga (a to ce utvrditi kompetentni, oni koji se razumiju u: iznimno)...

Dakle, da se vratim na pocetak i opet ne krenemo u nedogled: nije nam ovakvo stanje samo u policiji, nazalost. Jebga... :D
 
KRAMPUSA ZA PREDSJEDNIKA - FLOYDIANA ZA PODPREDSJEDNIKA

              :mrgreen:             :mrgreen:                :mrgreen:

                    :LOL:                 :LOL:

                              :rofl:
                         
                               (y)
 
Pivi said:
KRAMPUSA ZA PREDSJEDNIKA - FLOYDIANA ZA PODPREDSJEDNIKA

              :mrgreen:            :mrgreen:                :mrgreen:

                    :LOL:                :LOL:

                              :rofl:
                       
                              (y)

Malo i mog pocetnickog offtipicharenja:
Pivi BOZE SACUVAJ! Ma ni za ogroman honorar. Ma ni za ljubimca na dva kotaca.
Pa da se i mene pocne prijavljivat za svasta...sta mislis da ja ko podpredsjednik nebi htio tu i tamo malo zaobic zakon LOL  :mrgreen:

(p.s. ovo za ljubimca bi dobro razmislio ;) )
 
Status
Not open for further replies.