policijska nekorektnost

Status
Not open for further replies.
jedno znam...
kada u retrovizoru vidim da mi se približava policijski automobil ili motocikl, bila puna ili isprekidana crta, usporim, dam desni žmigavac i maknem se u stranu. pozdrave me, ja im otpozdravim i svatko svojim putem...
 
Flegma said:
U potpunosti se slažem s tobom. Ali kao što sam i napisao. Vi ste jedan sitan (ali važan) segment u društvu (koje bi teško funkcioniralo  da vas nema). Ali isti, tako i trošite. I to je činjenica. I nitko nije u pitanje donio vaš teret naspram poreznih obveznika. Tako jednostavno treba biti da bi društvo funkcioniralo. I to je činjenica. Ali i taj segment ponekad treba servisirat. Krampus je to napravio na svoj način. Pa i vi imate osobe koje vama vise za vratom. Ako se svi mi moramo držat pravila i zakona mora i policija. Ako mi zajebemo- mi najebemo, ako vi zajebete netreba osuđivat čovjeka ako to prijavi. Dapaće treba ga pohvalit jer je imao muda prijavit nekorektnost.
Naravno, ali gledajući sa obje strane postoji "servisiranje" i linč. Samo to.
 
E Hrvoje. Nažalost linč postoji. Osobno policajca gledam kao prijatelja na cesti i osobu koja me želi upozorit na eventualne posljedice mojih postupaka, a kazna koju moram (ako sam u situaciji) platit gledam kao nešto što je cjena mojoj gluposti. Primjer. Idem iz dbk ovaj vikend. I došlo mi da poteram. I jesam. Ali kad sam prešao brzinu kod koje sam i sam mislio da mi niko nebu progledao kroz prste, rekao sam si "ko ga je.e, imam još toliko u novčaniku". Cesta je bila prazna, nenaseljena pa nije ni policije bilo. Da me uhvatio platio bih.
Za linč nažalost niste krivi vi, policajci koji su odrasli u ovom društvu, već policajci koji su radili davno prije vas. Oni su stvorili sliku o policiji. Hvala Bogu, slika se mjenja i kroz neko vrijeme će postati onakva kakvu bi htjeli gledat. Siguran sam u to.
 
Flegma said:
Evo dokaza kako HRVATSKA POLICIJA razmišlja (ili barem neki neupučeni policajac).

Pa hrvatska policija dobro razmišlja. Ili, za razliku od tebe, barem RAZMIŠLJA. To ti je  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: za tebe.

A tko je neupućen... stani malo pred špigl, pa ako i onda budeš mislio isto...

Još jedan kojemu se neda ništa objasniti, jer je došao ovdje sa gotovim pretpostavkama koje nema namjeru mijenjati, obzirom bi vrlo brzo shvatio da nije u pravu. Da je pročitao koji zakon, da shvaća upravno pravo, da shvaća državni ustroj, još bih nešto i rekao pozitivno o njemu...

Glede policije-milicije.... ako na policiju budete gledali kao na miliciju, i takvom je smatrali, onda se nemojte čuditi kada se policija stvarno i bude pretvorila u miliciju... a to ne želite. Nemojte živjeti u prošlosti. Ona se ne vraća, i neće se vratiti. Hvala Bogu.

===================== općenito

Mnogi borci za "slobodu, humanost, ..." su uvijek - kada je bilo što zaškripilo ili je bio bilo kakav problem gdje se radilo o njihovim šupčićima - bili najveće pičkice i izdajice vlastito proklamiranih ideala... znam ih osobno, i bijah svjedok reakcija, normalnih i ljudskih, faca iz HHO-a, TIH-a, te još par organizacija koje se "bore" za anarhičnost društva, sve pod krinkom velike "demokratičnosti i slobode"... kada su oni bili oštećeni, odjednom se baš nisu humano i demokratski odnosili prema onima koji su im bili krivi za nešto, a još manje su gledali da li policija postupa "humano i demokratski"... dapače, i sami su zahtijevali, mimo svakog zakona i pravila, da ih se gazi, pa smo ih još morali obuzdavati da ne bi, u svojem napadu "humanosti i prava kriminalaca", izvršili linč nad tom osobom...

Tako i neki ovdje, koji stoje u vlastitim govnima do guše, zadnje litre zraka prije potonuća troše na serendanje o stvarima koje ne poznaju... jer gledaju u zrak. Da pogledaju dolje, oko sebe, imali bi što vidjeti...

Jesam za prokazivanje onih koji rade mimo zakona, ali nisam da to rade oni koji bi prvi trebali poduže i kvalitetno raditi na sebi. A još manje sam da mi se takvi pušu sa nekakvim poštenjem ovdje. Ipak je to uvreda za inteligenciju većine članstva ovdje. Jebem njih i njihovo poštenje.

Neću nikoga imenovati, svatko ima šansu smatrati sebe dijelom onog "dobrog i pametnog dijela forumaša", mada oni koji prate ovakve teme duže vrijeme znaju na koga, barem otprilike, mislim...
 
ovo
"Evo dokaza kako HRVATSKA POLICIJA razmišlja (ili barem neki neupučeni policajac)."
bio je odgovor na
ovo
"Ti mene plaćaš???
Ja tebi trebam služiti???
Jel ti imaš 6 godina da ti treba uzor?

Žalosno."
nakon toga je uslijedila diskusija koja je pobliže razjasnila znaćenje i mog i hrvojevog teksta. Nebih ga sad htio uvlačit, ali kad si me potegnuo. Prije nego ovo ode dalje pročitajte sve što piše kako bi i vi shvatili značenje mog i drugih tekstova. Da se ne vračamo na ono što smo prošli. Da, ja mislim, i to jako puno. Dobro sam promislio prije nego sam to napisao. Ispalo je da se slažemo u istim stvarima, samo što vi ne odobravate krampusov postupak, a ja ga odobravam. I odobrit ću svaki postupak i čak štoviše podržat ga ako je u skladu s pravdom, moralom i poštenjem. Ne velim da si ti kontra svega toga, ali nisam ni ja. Žao mi je policajca koji (vjerojatno neće) će biti sankcioniran. Iskreno se nadam da neće jer je prekršaj bio bezveze. Vjerojatno je samo jedan poštenjak koji je slučajno naletio. Jebiga, bed luck!Ali znam ja hrpu takvih koji slučajno nalete pa se ne žale. Primjeri koje sam naveo u prvom tekstu u ovom postu su primjeri iz života i moja iskustva. Žalosno je što na policiju ne gledamo kao na pojedinca već kao na skupinu ljudi koji trebaju čuvati zakon, red i mir. Pa možda posebno isfrustrira kada vidiš nekog čiji je to posao, da krši isto. Siguran sam da se u tome sa mnom može složiti velika večina članova. Još je nešto loše u ljudskoj svijesti. Kad je nešto dobro, brzo se zaboravi, kad je nešto loše, dugo se pamti. Možda nisam trebao generalizirati, ali ogradio sam se sa zagradom. Znam da ste i vi samo ljudi koji zarađuju svoj kruh, ali to se svakako dalo zaključiti iz mojih tekstova. U svakom žitu ima kukolja, samo što u skupini poput vaše to može biti više izraženo. Ko nemože muljat, jednostavno nemože, ko može, boga mi može da se dimi. E ja bi da niko nemre!. Da se zna red i disciplina. Možda je Krampusov korak prvi ka tome, a možda (a vjerojatno je tako) je samo još samo jedan uzaludan i bezvrijedan pokušaj ispoljavanja pravice.
 
Flegma said:
ovo
"Evo dokaza kako HRVATSKA POLICIJA razmišlja (ili barem neki neupučeni policajac)."
bio je odgovor na
ovo
"Ti mene plaćaš???
Ja tebi trebam služiti???
Jel ti imaš 6 godina da ti treba uzor?

Žalosno."
nakon toga je uslijedila diskusija koja je pobliže razjasnila znaćenje i mog i hrvojevog teksta.
Mi smo ja mislim raspravili sve pa neću dalje.
 
Treba je..t i to je to :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Flegma said:
samo što vi ne odobravate krampusov postupak, a ja ga odobravam.

Ja odobravam krampusov postupak, što sam i više puta napisao da sam prvi da se prijavi policajac i bilo tko drugi ako ne radi po zakonu i korektno.

No ne odobravam da se postupak provodi po sistemu "nećemo se baviti sa mnom, nego samo sa tobom". Ako je on bio u višestrukom prekršaju, ako je višekratno prekršio zakon, onda mi je nisko, govnarski, bezkarakterno i nemoralno da se takav javlja i ide tjerati pravdu. U tom slučaju sam PROTIV prijavljivanja. Jer se držim i one da prvo treba pomesti pred svojim vratima.

I ja sam svakodnevno mali milijun puta u prekršaju, vozim se brzo i prebrzo (to mi je glavni grijeh u prometu, ali uvijek imam svjetla i pojas, kao i kacigu...), i na motociklu i u autu, pretječem i obilazim preko pune crte sa motociklom, guram se kroz kolonu na semaforu, itd itd... ali i da nisam policajac, i da me ulove sa tri-četiri prekršaja istodobno, nisam baš ziher da bih udario po njima sa takvim pričama tipa "a kakvi ste vi..."... Ustvari, siguran sam u to. Jer bih onda bio preveliki seronja koji traži kruha preko pogače. Ili glupan koji misli da će se time izvući od svojih sranja.

I ako mu to prođe, onda ja kažem da nabijem na kurac i takvu policiju i takvog policijskog šefa koji će to stornirati.
 
drago mi je da je sve završilo u ovako pomirljivom tonu. Žao mi je što ste na početku onako ispljuvali Krampusa, dečka koji je u prometu sigurno puno mirniji od večine nas ovdje. Siguran sam da su Krampusovi prekršaji voziti s X9 20-30 km preko ograničenja ili preći nekoga na punoj crti. Ali to nije suština. Suština je da su svi pred zakonom jednaki i da svi ukoliko su uhvačeni u prekršaju morasju snositi posljedice. Iritira to što policajac stoji i zaustavlja motoriste bez kacige i uredno piše prijave dok mu se kolega van službe, u civilu vozika na CBR - ki 1000 u šlapama i naravno bez kacige. Još stane pored njega i malo popriča. Drago mi je gospodo policajci da ste shvatili da je Krampus u pravu i da je to što je uradio građanska dužnost. Danas neko policajca, sutra liječnika a nadamo se prekosutra političar. Malo pomalo.

Pozdrav svima

P.S. Imam 45 godina, preko milijun odvoženih km, domov. rat bez PTSP-a i bez ijednog sukoba s policijom u životu. Dapače imam jako dobre poznanike i u najvišim krugovima PU Dub.-Ner.
 
evo kod nas se baš digla prašina jer je policija zbog svoje nestručnosti napravila jedan poprilični zajeb ( namjerno ili slučajno ) ... nakon teške prometne nesreće, koju je izazvao jedan lokalni politički čelnik, isti nije podvrgnut alko testu vađenjem krvi, jer su policajci koji su trebali obaviti očevid, dosta kasnili na mjesto događaja, a u bolnici im je bilo onemogućeno to napraviti... a telefon je lokalnom načelniku policije to veče zvonio do usijanja od strane sljedbenika političkog čelnika, kako bi se zataškalo što se više zataškati može...

znači da ipak zakon nije isti za svakoga...  :misli:
 
strasilo said:
znači da ipak zakon nije isti za svakoga...  :misli:

Vjerujem... nikada zakon i nije bio jednak za sve.

Ali je to policiji netko onemogućio, i policiju opstruiraju nekakvi igrači izvan policije. Ne slažem se sa time, ali tome nije kriva policija, već politika koja to dozvoljava i sama najviše radi i potiče.
 
Sledgehammer said:
Vjerujem... nikada zakon i nije bio jednak za sve.

Ali je to policiji netko onemogućio, i policiju opstruiraju nekakvi igrači izvan policije. Ne slažem se sa time, ali tome nije kriva policija, već politika koja to dozvoljava i sama najviše radi i potiče.
jebiga, u ovakvim slučajebima u 90% slučajeva najebe upravo policija... Ali opet... dečki koji su radili uviđaj, sami su si krivi za sranja... iako je u njihovom slučaju to dvosjekli mač... da nisu postupili "po naređenju" , postoji velika vjerovatnoća da bi ostali bez posla, a ovako su izloženi javnom ruglu ...
 
strasilo said:
ma sledž... nije da te volim.. ali oš ti meni onako svjesno i namjerno platiti pivo... jer platio bi ja tebi, ali se bojim da se to ne protumači kao mito i korupcija, pa eto sranja na forumu...  (y)

nemojte ga vrijeđati, policajac je brzo vozio, i može se reći bez nekog  razloga. nije mu bilo potrebno voziti brzo,  jer očito nije upalio rotirku. da sam ja vozio tom brzinom mene bi 100% kaznili, a tko je on da se tako bahato ponaša?  :palacdolje:
ja ga nebih prijavio jer sam previše lijen ići u policijsku postaju...  :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.