Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Jebeš nakeda na kojem se iznad 140 ne treba zubima držat za upravljač.


Na 140 ako se tako drzis onda sa motorom nesto nije u redu jbt 🤣
Na mom drlu iz 2004 sam tek preko 200 morao lec na rezervar a do 200 skroz okej cak sam i 180 vozio taman mi bilo za ajmo rec putnu brzinu...dosadno na autoputu
 
Yup naked 😁
Jbga nema ovdje puno skrivanja...

IMG-a6415f66b498e02ab199ebcfcee94c19-V.jpg


:mrgreen:
 
Pozdrav svima,
Evo malo sam se u zadnje vrijeme više zagrijao za choppere pa imam par pitanja.
A kategoriju mogu polagat tek za nešto manje od godinu dana pa imam vremena do tad skupljat informacije i vidit hoću li još uvijek biti zagrijan za motore :D
Ne da mi se polagat za A1/A2 pa kasnije ako bude potrebno A pa ću jednostavno čekat dok ne napunim 24, a i tad ću vidjet jel ovo bila faza ili me zaista zanimaju :D

Zanimaju me samo chopperi pa me zanima koja je preporuka za prvi motor? Ne zanima me brzina i uzeo bi neki slabiji tako da steknem iskustvo pa kasnije preći na malo jači.
Vidio sam da je ovaj Keeway superlight dosta jeftin s obzirom da je iz trgovine i da ga ljudi dosta hvale. Naravno razumijem da koliko para toliko i muzike, ali ne bih trošio previše na prvi motor a pogotovo ne na neki jači koji ne mogu savladat.
Kužim da je malo glupo ovako rano ispitivat, ali evo počeo sam pratiti forum, čitam na netu i polako skupljam informacije.
 
Pozdrav svima,
Evo malo sam se u zadnje vrijeme više zagrijao za choppere pa imam par pitanja.
A kategoriju mogu polagat tek za nešto manje od godinu dana pa imam vremena do tad skupljat informacije i vidit hoću li još uvijek biti zagrijan za motore :D
Ne da mi se polagat za A1/A2 pa kasnije ako bude potrebno A pa ću jednostavno čekat dok ne napunim 24, a i tad ću vidjet jel ovo bila faza ili me zaista zanimaju :D

Zanimaju me samo chopperi pa me zanima koja je preporuka za prvi motor? Ne zanima me brzina i uzeo bi neki slabiji tako da steknem iskustvo pa kasnije preći na malo jači.
Vidio sam da je ovaj Keeway superlight dosta jeftin s obzirom da je iz trgovine i da ga ljudi dosta hvale. Naravno razumijem da koliko para toliko i muzike, ali ne bih trošio previše na prvi motor a pogotovo ne na neki jači koji ne mogu savladat.
Kužim da je malo glupo ovako rano ispitivat, ali evo počeo sam pratiti forum, čitam na netu i polako skupljam informacije.
Ja osobno bi rađe gledao nekog polovnog Japanca ili čak Europljana nego novog Kineza.Ima po oglasima dosta Yamahi Virago 125 i 250, Dragstar 125 i 250, YBR125 Custom, Suzukija GZ125, Hondi Rebel 125, tu i tamo se pojavi koji Suzuki GZ250, Honda Rebel 250, Shadow 125, Kawasaki Eliminator 125, Aprilia Red Rose 125, Gilera Cougar i još nekih manji chopperi za početnike.Ako bi uzeo nekaj kaj je dovoljno beginner friendly da bude prvi motor,a opet dovoljno jako da možeš godinama vozit,pogledaj Kawasaki EN500 ili Yamahu Virago 535.Sretno s traženjem i kupovinom 👍
 
  • Like
Reactions: Luke
Ja bih ti preporucio prije kupnje da obavezno probas voziti coper, a vjerojatno ces u auto skoli voziti nesto sto se lakse vozi pa da usporedis. Ne znam, meni ti coperi nikada nisu legli po stilu voznje. Jednostavno se ne osjecam kao da imam potpunu kontrolu nad motorom.
 
Ja osobno bi rađe gledao nekog polovnog Japanca ili čak Europljana nego novog Kineza.Ima po oglasima dosta Yamahi Virago 125 i 250, Dragstar 125 i 250, YBR125 Custom, Suzukija GZ125, Hondi Rebel 125, tu i tamo se pojavi koji Suzuki GZ250, Honda Rebel 250, Shadow 125, Kawasaki Eliminator 125, Aprilia Red Rose 125, Gilera Cougar i još nekih manji chopperi za početnike.Ako bi uzeo nekaj kaj je dovoljno beginner friendly da bude prvi motor,a opet dovoljno jako da možeš godinama vozit,pogledaj Kawasaki EN500 ili Yamahu Virago 535.Sretno s traženjem i kupovinom 👍
Virago 535 mi se sviđa ali na oglasniku vidim samo ispod 2000.g.
Ne znam kako idu motori što se tiče godišta...
Isto tako me zanima koje se kilometraže gledaju? Koliko je previše?


Ja bih ti preporucio prije kupnje da obavezno probas voziti coper, a vjerojatno ces u auto skoli voziti nesto sto se lakse vozi pa da usporedis. Ne znam, meni ti coperi nikada nisu legli po stilu voznje. Jednostavno se ne osjecam kao da imam potpunu kontrolu nad motorom.
Razumijem da su teži za pohvatat pa baš zbog toga tražim nekakve manje/slabije.
Ne namjeravam divljat i vjerujem da ću polagano učit a ne forsirat.
Vozim auto 5 godina bez incidenata tako da namjeravam nastavit to u slučaju da krenem vozit motore :D
 
Uzmi Varadero 125...nije ti skup,nepoderivo,mores s njim di oces...na njemu ces nauciti sve,onda uzmi sta zelis...
 
Nije stvar u "hvatanju" nego sto to jednostavno nije gust voziti, barem meni. Ja volim da ja vozim motor a ne motor mene ako me kuzis. Kad sam na coperu imam osjecaj da ja sjedim i drzim se za volan a on ide i to ide ravno. Ono sto je kod motora gust, a to je malo brza voznja po okukama, na coperu nema smisla.
Vjerujem da ti sada ovako neiskusnom to ne znaci puno jer si uvjeren da ces se vozikati lagano i ravno i vec se vidis kao kul frajera koji lagano prolazi kroz grad na coperu u stilu Terminatora dok te zenska populacija zasipa vlaznim gacicama, ali vjeruj mi to je tako samo na filmovima. Motor se vozi radi adrenalina i osjecaja slobode, a coper to ne moze pruziti ni blizu kao ostale vrste motora.
 
  • Like
Reactions: Luke
Ja sam u istoj situaciji bio kao i ti, samo sam puno stariji. Zadnji motor sam vozio prije 25 godina-koza. Prije 2 miseca uzeo Dragstara 250, 2001. 33 tkm.
Kolege sa foruma su savjetovali da idem na 500-600 kubika (virago, EN, shadow i sl), svladao bih ja i to sigurno, ali ipak sam se odlučio za 250ccm za početak. Za sada sam zadovoljan, gura mene i ženu sasvim solidno, 80-100kmh zbilja mi je za početak bombon. Tjedno prolazim oko 300km, troši oko 3-3,5l.
Novi kinez? Gledao sam, dođe Keeway 125 oko 18 tkn... Toliko sam ja platio svog. Ako su dobro očuvani ti mali japanski čoperi su ti odličan izbor, motori jednostavni, izdržljivi. I drže tu neku cijenu 2-3 t eur. Keeway ne znam, vjerovatno su to ok motori, al brzo ćeš prerast tih 125ccm i onda prodaja teže ide.
U školi sam vozio MT07 guštao sam ga vozit, puno lakše ga je vozit nego čoper. Naročito spora vožnja, balansiranje i sl.
 
Virago 535 mi se sviđa ali na oglasniku vidim samo ispod 2000.g.
Ne znam kako idu motori što se tiče godišta...
Isto tako me zanima koje se kilometraže gledaju? Koliko je previše?
Japanci su kvalitetni,ako je dobro održavan i nije skršen,i motor iz 90-ih sa više desetaka tisuća kilometara ne bi trebao imat nekih problema.

Nije stvar u "hvatanju" nego sto to jednostavno nije gust voziti, barem meni. Ja volim da ja vozim motor a ne motor mene ako me kuzis. Kad sam na coperu imam osjecaj da ja sjedim i drzim se za volan a on ide i to ide ravno. Ono sto je kod motora gust, a to je malo brza voznja po okukama, na coperu nema smisla.
Vjerujem da ti sada ovako neiskusnom to ne znaci puno jer si uvjeren da ces se vozikati lagano i ravno i vec se vidis kao kul frajera koji lagano prolazi kroz grad na coperu u stilu Terminatora dok te zenska populacija zasipa vlaznim gacicama, ali vjeruj mi to je tako samo na filmovima. Motor se vozi radi adrenalina i osjecaja slobode, a coper to ne moze pruziti ni blizu kao ostale vrste motora.
Ne voze svi motore iz istih razloga,niti su svi motori namjenjeni za isti način vožnje.Chopperi nisu za vožnju 100+ na sat kroz zavoje nego za laganu opuštenu vožnju po uglavnom ravnim cestama,a ljudi koji ih kupuju ih i kupuju zato kaj ih zanima takav način vožnje,za one koji kupuju motor zbog brzine, performansi i adrenalina su sportive.
 
  • Like
Reactions: Nino777 and Capella
Chopperi nisu za vožnju 100+ na sat kroz zavoje nego za laganu opuštenu vožnju po uglavnom ravnim cestama,a ljudi koji ih kupuju ih i kupuju zato kaj ih zanima takav način vožnje,za one koji kupuju motor zbog brzine, performansi i adrenalina su sportive.
Slažem se.
Kao što sam rekao ne zanima me brzina ni divljanje jer mi to ne predstavlja ništa. Zanima me samo lagana vožnja i uživanje.
Jedini razlog zašto bih polagao je da vozim choppera jer su me oduvijek privlačili dok me ostali motori nisu ni malo zanimali.
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Zato sam i rekao da najprije proba voziti choppera i neki drugi motor pa usporedi. I meni chopperi izgledaju jako lijepo i primamljivo, pa sam si bez da sam probao prije par godina uzeo VN900. Jednom sam ga kratko provozao, skuzio da meni to nikako ne odgovara, pa je jadan stajao u garazi par mjeseci dok ga nisam prodao.