(Pomoc) Parking motora, bez garaže.

Znam da dižem temu iz mrtvih, ali vidim da ste već vas dvojica s kustošije nudili neku garažu za čuvanje skutera, pa me interesira, dali još uvijek imate tu mogučnost ?

Prije godinu ipo dana su mi maznuli VXR ispred kuće (Pčeliki Put, Kustošija), sada kupujem Nexus, pa gledam kaj da napravim po tom pitanju..
 
damarko said:
Znam da dižem temu iz mrtvih, ali vidim da ste već vas dvojica s kustošije nudili neku garažu za čuvanje skutera, pa me interesira, dali još uvijek imate tu mogučnost ?

Prije godinu ipo dana su mi maznuli VXR ispred kuće (Pčeliki Put, Kustošija), sada kupujem Nexus, pa gledam kaj da napravim po tom pitanju..

Solidno kasko osiguranje.
 
Ma nema kaska za to...

A da ga miniram, imam dosta znanja o tome, ali bas zato nebi, da ne zahebem sebe..

Tako da, vracam se na pitanje o garazama u kustosiji ? :)
 
E ebiga, to mi daleko..

Ali mozda nebi bilo lose da napravimo temu za dijeljenja garaza za ekipu koja nema ? "Cimerstvo s garazama"

 
damarko said:
Ali mozda nebi bilo lose da napravimo temu za dijeljenja garaza za ekipu koja nema ? "Cimerstvo s garazama"

(y) (y)
Super ideja. Razmišljao sam o nečem sličnom, pokretanju teme da kad se negdje ode, pa bi ostavio motor preko noći kod nekog da ne bude na ulici. Al odustao sam od toga..
 
Pa eto, ajmo na posao admini i moderi :)
 
pozdrav.

evo ja dok sam u Bistri imam garazu,ali sam rijetko u bistri i vecinom sam u gradu pa ga parkiram prek puta zgrade ispod balkona druge zgrade jer ga to stiti od kise i nepogoda ali ga nemam za kaj zvezati - osim njega za njega... ali imaju one parking kamere i osvjetljeno je i dost je frekventno mjesto pa mislim (nadam se) da me nebude niko teral da mu iscupam ruku i stucem ga z njom :)

a kaj se iskustva haustora tice ja valjda imam srece z susedima pa me suseda cak pitala zakaj ga ne ostavim u haustoru ali dok ga ja zaguram nutra i zvadim van vec mi je pun k. svega.
 
Evo, slozio sam si nekakvu zastitu za parkiranje skutera vani.

Nabavio sam 13 mm kaljeni lanac za koji se u tvornici KUNU da se neda rezati klijestima nego iskljucivo sa brusilicom dok je karika primljena u skripac... nadam se da je tako.

Kroz zidic na parkingu sam izbusio rupu i provukao navojnu sipku na koju sam s jedne strane zavario komad zeljeza kroz koji cu provlaciti lanac a na drugoj strani zategnuo maticom koju sam zavario i odstranio navoj.

Jos moram nabaviti lokot, planiram nabaviti Kryptonite U-lock pa to koristiti za spajanje lanca..

Znaci, imati cu to + disc lock na prednjem kotacu

Nadam se da ce to biti dovoljna zastita da otjera ova smeca od djankija koji kradu skutere...

Par slika:

 
Vec vidim nekog klinca ili bakicu sa strganom nogom  :mrgreen:
 
rađe veži za zadnje kolo...

jer ćeš jedan dočekat
stolen_motorcycle.jpg
 
Zasto bi popio kaznu ?
 
damarko said:
Zasto bi popio kaznu ?

zato ako si to izveo na javnoj površini,za to trebaš imat potrebite dozvole.

gdije bi došli kad bi svako bušio di mu se digne čuna  :misli:
 
Ja imam slican problem,zivim u zgradi koja nema garaze i jedina alternativa mi je bilo susjedovo dvoriste ili rasvjetni stup.Nakon slusanja susjeda da je zabranjeno parkiranje motora na stazi pored zgrade,odlucio sam da ga vezem najdebljim lancem za konstrukciju gdje se peru tepisi.Svakodnevno stavim dva disc locka na oba kotaca i zakljucam volan.Imam i gps tracker.Motor je pod ceradom i vidim ga sa prozora.
 
damarko said:
Zasto bi popio kaznu ?

Ak si to napravil nasred plocnika onda si stvarno faca :?

Moji klinci bi se sigurno prije ili kasnije strgali prek toga jer landraju bez da gledaju u pod kao i svaki drugi klinci tog godista.
 
svaka vam čast

moram priznat da se nebi ni usudio imat motor da ga ne mogu zaključat u nekom čvrstom objektu