POSAO PRODAVAČA- SUZUKI

Status
Not open for further replies.
maredo said:
Joke se neki dan na fejsu hvalio sa 6-7 komada u jednom danu...

Skutera da, Čovik u ŠI govori da im ljudi dolaze sa lovom, a da oni nemaju šta prodat, govorim o T-max, X-mAX i ta cuda  :mrgreen:
 
Burgman 125, 200, 400 i 650...Ima skutera Suzuki, nije to problem..Ne prodaju se Yamaha skuteri najviše jer su najbolji, več zbog najboljeg zastupnika...
Ista stvar je s prodajom Suzuki auta u Splitu.
 
Bob Rock said:
Pa tko je rekao da nije? Ispod 5.500, 6.000 kn ne možeš preživjeti..Mrzim kada te na forumu hvataju za svako napisano slovo..Mogao sam napisati i 400 kn, ne mijenja ništa na stvari..Ja govorim o ljudima koji neče da rade...Imali smo dosta likova u prodaji auta koje je samo interesirao fiksni dio plače... Nisu ni namjeravali potruditi se nešto prodat i uzet proviziju, a kamoli dugoročno razmišljati o tom poslu..Sjedili su u salonu ko panjevi i sramotili sebe i firmu..
Ovlašteni prodavač i serviser plača tvoje školovanje , a tvoje je da se nadograđuješ i da budeš šta bolji u svom poslu..
Mene je firma u 14 god. poslala na otprilike 50-ak predavanja/školovanja za prodavača, a poslije i za servisnog prijemnika..Posjedujem punu policu certifikata...
Ako ti u prvih mjesec dana ne prepoznaš kakav je čovjek, na njemu možeš puno izgubiti.. Iz tog razloga sam došao na ideju da čovjeka potražim na forumu...Nekog tko živi s motorom i tko ima želju naučiti i nadograditi se u tom svijetu...Raditi taj posao godinama.. Nisam htio davati oglas za posao na birou..Javi ti se 50 ljudi koji nemaju veze s motorima, a znam koliko mene nervira kada mi robu prodaje netko tko se u nju ne razumije..
Možda sam predaleko otišao u razmišljanju, ali činjenica je da dobrog radnika trebaš svijećom tražiti.. To trebaju priznati i poslodavci i takve štiti urednim plačama i dobrim uvjetima rada.. Potrebno je uzajamno poštovanje poslodavca i radnika.
Potpuno se slažem sa svim što si napisao
prije točno 20g frend ima 25t maraka u đepu ulazimo kod rudana,tad generalnog zastupnika opela,dva prodavača sjede i čačkaju po kompu,samo nas pogledaju i ovlaš pozdrave i ništa više
dobrih pola sata ogledavamo izložene aute,niko da bi nam rekao izvolite,na kraju dolazi od nekud rudanica i s njom obavimo sve,frend na kraju naručuje auto za preko 30 marona i ostavlja 15 t avansa,ona dva magarca i dalje ne trzaju,
rekao sam tada rudanici da će doć vrijeme da će ovakvi magatci stajat na slavonskoj na semaforu i vuć kupce za rukav ak budu htjeli dobit plaču
do danas se to većinom promjenilo na puno bolje bar u velikoj večini ali vidim da još i dalje je problem naći preve ljude za taj posao
kao što neko reče da sam bliže ja bi ti se javio makar imam 51 u guzici
 
Je, promijenilo se je to dosta...Trebali su se i poslodavci promijeniti.. Ne možeš tražiti od zaposlenika da se prema firmi ponaša kao da je njegova, a s druge ga strane zanemaruješ..Ali opet, ne mogu se oteti dojmu da je sve više korektnih poslodavaca, a sve manje dobrih radnika... Ludo vrime...
 
Ja san jedna od onih rijetkih iznimaka šta je kupila suzu pored yamahe ili honde. Ne radi se o skuteru već o gixeru. Motor odličan, ali za dobit neki rezervni dio muka božja. Najgora marka u Dalmaciji ,a i u hrvatskoj. Nadam se da je danas nešto bolja situacija, nego tada kad je K6 bija aktualan. Međutim, danas Suza nema ni jedan model vrijedan pažnje...bar meni...
 
Bob Rock said:
Je, promijenilo se je to dosta...Trebali su se i poslodavci promijeniti.. Ne možeš tražiti od zaposlenika da se prema firmi ponaša kao da je njegova, a s druge ga strane zanemaruješ..Ali opet, ne mogu se oteti dojmu da je sve više korektnih poslodavaca, a sve manje dobrih radnika... Ludo vrime...
j.. ga, izgleda da je u svim branšama isto. prije par godina nije bilo posla i nije se imalo šta raditi, sad kad ima posla nema ko raditi :(
 
A ćuj i poslodavcima je trebalo 28g da skuže da dobrog djelatnika kao prvo treba poštovati a onda i pošeno nagraditi
Moža neče valjda još toliko trebati da sve napokon profunkcionira tj i poslodavac i djelatnik i država budu zadovoljni
 
e taj dio meni nikad neće biti jasan. U nas je većina proizvoda tako i motora skuplja (obično nekvalitetnija) nego recimo u Njemačkoj. Tamo su svi zadovoljni, od trgovca, radnika i države. U nas je skuplje a niko nije zadovoljan, ko je tu lud :misli: :misli:
 
Bob Rock said:
Neka Joke i Nike tamo di jesu...P&B je več godinama u Splitu uzor kojeg treba slijediti u svom poslu. Takav diler ostalima visoko podiže letvicu koju treba pokušati dohvatiti... To ide samo u korist kupcima, a i ostalim dilerima koji imaju mozga u glavi  :wink:

Hvala, hvala .... a di bi tek bili da realiziramo sve planove :mrgreen:
 
geronimo43 said:
e taj dio meni nikad neće biti jasan. U nas je većina proizvoda tako i motora skuplja (obično nekvalitetnija) nego recimo u Njemačkoj. Tamo su svi zadovoljni, od trgovca, radnika i države. U nas je skuplje a niko nije zadovoljan, ko je tu lud :misli: :misli:
Mi
 
Bob Rock said:
Moram priznat da se je malo ljudi javilo...Očito je da nema nezaposlenosti kod nas...Zašto lažu ovaj napačeni narod  :mrgreen: ....U svakom slučaju je misto još otvoreno...

Oni stu su gladni i nebi pitali za placu vec su u njemackoj, ostalima je dosadilo hodati po 16 krugova testiranja da bi saznali uvjete i kikiriki placu.. opcenito govorim bez uvrede, ali cuditi se kako se malo ljudi javilo, a nisi napisao osnovne uvjete i pare je ono bas cudno :mrgreen:
 
ne želim mješati kruške i jabuke ali samo da napomenem ako na neki način dolaziš preko "veze" tj.ako ti netko poznati objasni kakvo je stanje a tu je takav slučaj onda vrijedi probati,zašto to govorim ? zbog druge mogučnosti ako dolaziš na slijepo i oglas pročitaš u novinama recimo e onda te može svašta čekati.....spomenut ču svojeg sina koji se javio na oglas prodavača automobila u KIJI također plača fiksna plus provizija.....obečanja ko u zemlji čudesa....treba raditi u bijeloj košulji i tamnim hlačama ALI to si sam mora kupiti,firma to ne daje,interesantno kaj ne? onda mora znat sve živo o svim autima što je nemoguče barem par mjeseci i stalno je imal pritiske zbog toga....Kia prodaje i polovne tj.rabljene aute svih fela i marki i to treba znati...pa je počelo sa tri auta mjesečno da bi nakon trečeg mjeseca taj broj bio znatno povečan i treba prodati i sedam automobila.......i nakon šest mjeseci nakon isteka ugovora dobije otkaz sa ukupno prodanim dvanaest automobila;zašto?....tko zna,valjda dobiju poticaj od države za svakog novog primljenog tko zna,takva je država tj.vlast i svi koji su snjima,rade što hoče,radnici su smeče i onda se čude što odlaze....opet ponavljam ako te neko traži,zove,objasni šta se radi i kako od prve onda nema zime...
da moram još reči da nikad nije dobio onu proviziju za prodane aute,samo golu plaču a i to je kasnilo....živjela nam hrvatska...............
 
Meni na razgovoru rekli 4 i po početna i radim ja radim na početnoj plaći skoro godinu dana dam otkaz kad je uletilo nesto bolje odma playa u nebesa i nemoj ić jebo ga bog jos auto ces dobit :LOL: :mrgreen:
 
Certina said:
Oni stu su gladni i nebi pitali za placu vec su u njemackoj, ostalima je dosadilo hodati po 16 krugova testiranja da bi saznali uvjete i kikiriki placu.. opcenito govorim bez uvrede, ali cuditi se kako se malo ljudi javilo, a nisi napisao osnovne uvjete i pare je ono bas cudno :mrgreen:


Čudno ?? Pa, jesam li rekao da mi se zainteresirani jave na pp? Bi li ti stavio svoju plaču u kn ovdje na forum? Mislim da je to krajnje neozbiljno..
Ako je nekome teško poslati pp i doči na 10 min. razgovora, onda mu posao ni ne treba...
Osnovni uvjeti? 40 sati radnih tjedno, svaka druga subota radna... Od robe trebaš imati svoje hlače i patike...Majice i jakne ti da firma..Voziš testni motor... Voda na aparatu i kava besplatna  :mrgreen: ...
U svakom slučaju, ne zamarajte se više, mjesto je popunjeno..Hvala svima koji su mi se javili, upoznao sam par stvarno kvalitetnih ljudi s foruma.. Za jednog mi je strašno žao što se nismo uspjeli dogovoriti ,zbog objektivnih razloga...Ali nismo za jedan dan ... (y)
 
Black Bat... Hebate, pa u kojeg ti je zastupnika Kije sin radio? Ili je radio baš u Kmaga?
Da, težak je posao prodavača auta. Treba biti izuzetno agresivan, psihički stabilan, poznavati tehnikalije, za kratko vrijeme upoznati ljudsku psihu, odrađivati zacrtane planove prodaje koje dirigira uvoznik.. Ali opet, do poslodavca-zastupnika je da bude korektan i čovjeka školuje..Poduči, pa zahtjevaj rezultate..Nitko nije rođen ko prodavač auta, posebno ne u današnje vrijeme... Takvo ponašanje koje si ti opisao je naravno, krajnje nekorektno..
 
Ne kužim zakaj bi se bojao reč kolika mi je plača,tu foru su prodali ameri hebo ih pas,
Ni u kom slučaju nesmiješ znat koliko ti je kolega plačen da nebi valjda tražio više
ili se bojite porezne ili koja je fora
 
pegaso said:
Ne kužim zakaj bi se bojao reč kolika mi je plača,tu foru su prodali ameri hebo ih pas,
Ni u kom slučaju nesmiješ znat koliko ti je kolega plačen da nebi valjda tražio više
ili se bojite porezne ili koja je fora
U svakoj normalnoj firmi plaća je poslovna tajna. I to je u redu.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

 
Status
Not open for further replies.