povećanje snage nexus 250

bb1

Active member
zanima me da li netko ima iskustva u povećanju snage ovakvog ili sličnog skutera.
na svoj sam stavio malossi ali se raspao nakon 5000 km.
glupavo mi je mijenjati serijski auspuh zbog konstantnog zvuka skuter,a i tko je mjejao auspuh nije ništa dobio.
zanima me dali ima nešta za elektroniku ili slično.
 
Za pocetak multivar ili speedcontrol.
a imas i bregastu malosi,kod 250cc masina nije tolka razlika u brijegovima al se osjeti.
imas i kit 280cc.
al ne isplativo,stavi variomat i vozi,vise od toga se ne isplati na ovim motorima.
 
Da,preskupo a premalo dobijes,variomat je najbolje,ili jednostavno kupi jaci skuter

Sent from 1000RR u brisucem letu
 
ma kupio bi ja jači motor ali trenutno sam u fazi rješavanja važnijih životnih stvari,čim to riješim evo jačeg motora dotad sam mislio ovoga malo pojačat ako se može.
 
kak su ti vec decki rekli, jedino isplativo stavljati na nexus je variomat i eventulno neki top radi zvuka, sve ostalo budes bacil novce kak sam ja  :(
 
Ibic said:
kak su ti vec decki rekli, jedino isplativo stavljati na nexus je variomat i eventulno neki top radi zvuka, sve ostalo budes bacil novce kak sam ja  :(
triba i to proć  :wink:
 
Nemas tu kaj povecavat snagu.... Osmjeh na lice ti dodje svaki put kad dodjes na benzisku i jednom godjisnje kad regas skuter, a znas koliko placaju oni sa nexusom 300, a zapravo isti skuter
 
bb1 said:
baš sam ga jučer registrirao  sve zajedno 927 kn sa bonusom 25%


Frend je nedavno kupio nexusa 250 IE. Prvo sam ga pitao zasto nije uzeo 300ccm, a kad mi je rekao koja je razlika, stvarno bi bio idiot da je kupio 300.
500 je vec druga prica, al to onda i kosta
 
Stavi rolice od 200ccm modela,to sam savjetova kumu za njegov bev 250 i vec tu je velika razlika u radu,kaze ko da mu je bev prodisa punim plucima...

Sent from 1000RR u brisucem letu
 
3alfa3 said:
Frend je nedavno kupio nexusa 250 IE. Prvo sam ga pitao zasto nije uzeo 300ccm, a kad mi je rekao koja je razlika, stvarno bi bio idiot da je kupio 300.
500 je vec druga prica, al to onda i kosta
za ZG je poprilična razlika, ŠI i ne tolika  :wink:
sa mojim bonusom je za 300ccm nekih 700 kn., za 250 je nekih 430kn  :wink:
 
bio bih zahvalan da mi kažeš što je točno dobio sa rolicama od beverlija 200.
bitno mi je da dobije na ubrzanju a ne izgubi najvišu brzinu.
 
bb1 said:
bio bih zahvalan da mi kažeš što je točno dobio sa rolicama od beverlija 200.
bitno mi je da dobije na ubrzanju a ne izgubi najvišu brzinu.


Cijela nauka u rolicama je pogodit okretaje kroz ubrzanje koji su na vrijednosti gdje je najveca snaga mashine. Vrlo jednostavno, zapravo  :mrgreen:


Ako su preteske, neces imat te okretaje i osjecaj ce biti ko da si u "visoj brzini" pa skuter nije agilan. Ako su prelagane, okretaji su iznad najvece snage i zapravo tjeras mashinu "u crveno" gdje nema snage pa skuter slabije ide. Nesto lakse rolice ce neki (krivo) procjeniti kao bolji odabir jer ce start biti nesto bolji, ali to je lazni osjecaj. Stoperica ne laze.

Rolice ovise donekle i o opterecenju kojeg skuter savladava (recimo, tezina vozaca, voznja uzbrdo itd). Nece iste rolice biti odgovarajuce za pikavca od 45kg i muza od 120kg (veca tezina - lakse rolice)
 
ma sve mi je to jasno. moram uzeti malo vremena i igrati se dok ne pogodim pravi omjer.
 
bb1 said:
ma sve mi je to jasno. moram uzeti malo vremena i igrati se dok ne pogodim pravi omjer.

To je jedini ispravni nacin - zajebi konkretne savjete jer nekom nesto moze biti odlicno, a tebi nece biti idealno. Naravno, savjet kao polaznu tocku uzmi u obzir, al odi i malo gore i malo dole sa gramazom pa vidi kaj ti vise odgovara
 
radje ne diraj nista....rolicama..remenima...varijatorima neces nista postici..osim da ti izbije par soma kuna iz djepa..ako zelis vise snage onda glavu dole...ventili..opruge...bregasta malossi...dobar auspuh..
 
čini mi se da to košta još više. imao sam malossia bio sam dosta i zadovoljan ali je riknio nakon 5000 km što mi nije niti cijela sezona ipak sam mislio da je dugotrajniji. ili je to možda usamljen slučaj.
 
bb1 said:
čini mi se da to košta još više. imao sam malossia bio sam dosta i zadovoljan ali je riknio nakon 5000 km što mi nije niti cijela sezona ipak sam mislio da je dugotrajniji. ili je to možda usamljen slučaj.
nisi jedini kojem je malossi tako malo trajao,uzmi polini
 
ostavi se svega i guštaj u skuteru,
ako ti više ne pruža zadovoljstvo, prodaji i kupi drugi...sve ostalo je uzaludno bacanje love,
evo pitaj malagu, on je utuka 3 "Tkinga" u "talijanski poluproizvod"
:mrgreen:
 
baldeks said:
ostavi se svega i guštaj u skuteru,
ako ti više ne pruža zadovoljstvo, prodaji i kupi drugi...sve ostalo je uzaludno bacanje love,
evo pitaj malagu, on je utuka 3 "Tkinga" u "talijanski poluproizvod"
:mrgreen:
i to ne samo jedan :shock: