Power Commander...

Plava na plavoj R6 said:
ajde decki malo ovako...

power comander je piggy back sistem kojim se mogu kontrolirati mape, e sad cega ne znam, stariji tipovi goriva a noviji navodno i paljenja...

pa onda kad to stavite motor na valjke, wide band u spuh i mjeriti snagu,slusati detonacija i tunirati ....svaki motor se mora napravti kao individua, a gotovo mape mogu biti neka osnova, ali sve je to dzabe kad ne znas na cemu si.....

ali prednost power comandera i ostalih SA ecua je u to sto s njima mozete svaku promjenu na motoru maximalno iskoristiti s odredjenim parametrima sagorjevanja.....sto je definitivno nuznost pri svakom tuningu.....

to vam je prvo od cega krecete, sam npr. akrapovic bez mogucnosti prepravke mape je neiskoristena investicija u 100% obliku.....

znaci nabavite power comander, pa nazovete g.Akrpaovica i trazite auspuh od inconela625 s peakom punjenja na 10 000okrataja za 1.0 motore....i to vam je to.....snaga je neminovna......

e sad dalje ovako, meni treba mapa paljenja original od R6 2003.g.....jel tko to ima ili mozda zna gdje se moze moze nabaviti......ali ne ona kao na power comanderu gdje su upisane vrijednosti razlike od originala nego tocna s kutom predpaljenaj i odradjenoj tocki rada motora......stand alone sistemi su ipak prava stvar....

jel tko uopce zna  iznos na 100 TPS-a i max. okretajima.....?

hvala !
Mislim da sad ni ti sam neznaš šta si uopče htio pitat ali i reči !?
 
zvonko situm said:
Mislim da sad ni ti sam neznaš šta si uopče htio pitat ali i reči !?

sta tebe muci u zivotu, politropski eksponent kompresije u ovisnosti o stupnju kompresije, temperaturi rashladne tekucine i naravno tlaku i tem. usisanog zraka ?  HONDa biker daj im to malo pojasni. (y)...help.......zajeb....me ..... :misli:....a u jednom postu sam napisao toliko informacija , kol'ko nema na cijelom forumu o mapiranju motora...... :wink:

pitam po 3 put ? jel tko ima original mapu paljenja s R6 yamahe 2003 godiste ?....znaci da mi pise na 70%TPS ili 800mBar map senzora paljenje ti je 36,7st. BTDC.....jel sad jasnije ? a ne mapa PC koja pise -1....pa +4....to mi nis ne znaci..... :(

a PC je vrhunska stvar, ali se motor mora dati u ruke covjeku koji je na ti s onim sto se dogadja u motoru, ali ne imamo, klip i klipnjacu, nego 120bara expanzioni tlak, 764mBara tlak u cilindru prilikom preklapanja ventila i sl...... :mrgreen: i ima alat na kojem to moze posloziti kako treba....

 
Igormeister said:
Ti si neki zajebani igrač,a?  8)

Zvučiš ko neki FER-ovac koji si je kupil motor, pa oće R6 overclockirati na R1...  :mrgreen:

da bar samo to....... :mrgreen: :mrgreen:......

Vecek, pa bem ti struku, kad ovdje ne znaju ni tko mapira motore........
 
Plava na plavoj R6 said:
sta tebe muci u zivotu, politropski eksponent kompresije u ovisnosti o stupnju kompresije, temperaturi rashladne tekucine i naravno tlaku i tem. usisanog zraka ?  HONDa biker daj im to malo pojasni. (y)...help.......zajeb....me ..... :misli:....a u jednom postu sam napisao toliko informacija , kol'ko nema na cijelom forumu o mapiranju motora...... :wink:

pitam po 3 put ? jel tko ima original mapu paljenja s R6 yamahe 2003 godiste ?....znaci da mi pise na 70%TPS ili 800mBar map senzora paljenje ti je 36,7st. BTDC.....jel sad jasnije ? a ne mapa PC koja pise -1....pa +4....to mi nis ne znaci..... :(

a PC je vrhunska stvar, ali se motor mora dati u ruke covjeku koji je na ti s onim sto se dogadja u motoru, ali ne imamo, klip i klipnjacu, nego 120bara expanzioni tlak, 764mBara tlak u cilindru prilikom preklapanja ventila i sl...... :mrgreen: i ima alat na kojem to moze posloziti kako treba....
Kad bi u školama balavce prvo naučili pristojno komunicirati sa starijima-tada bi nadobudnim balavcima bilo puno lakše objasniti  čega je " -1...ili +4" !!! Jel sad jasnije?
 
zvonko situm said:
Kad bi u školama balavce prvo naučili pristojno komunicirati sa starijima-tada bi nadobudnim balavcima bilo puno lakše objasniti  čega je " -1...ili +4" !!! Jel sad jasnije?

ajde de...onda uzivajte u tuninzima, budem se ja vec snasao ...optrandov senzor od 200 bara u svjecicu i udri.......

btw- AISI 304 (iliti C4580 ) je najlosiji inox sto kod nas mozes kupiti, ali zadovoljava potrebe......za usporedbu, balavac ti je na rapid solydification AL od 850n/mm2......... :mrgreen: :mrgreen:
 
Plava na plavoj R6 said:
ajde de...onda uzivajte u tuninzima, budem se ja vec snasao ...optrandov senzor od 200 bara u svjecicu i udri.......

btw- AISI 304 (iliti C4580 ) je najlosiji inox sto kod nas mozes kupiti, ali zadovoljava potrebe......za usporedbu, balavac ti je na rapid solydification AL od 850n/mm2......... :mrgreen: :mrgreen:

Dečko, sad si već i laganini bezobrazan...
Su te tukli u ranom djetinjstvu?

Pokaži malo kulture i respekta prema ljudima koji se voze duže nek ti postojiš.
 
Imam auto, imam motor, imam stan u Zg, imam vikendicu na moru. Ne prodajem ništa samo se hvalim!
Ako već posjeduješ neko znanje onda se spusti malo na zemlju i normalno razgovaraj sa ljudima!
Očito ne znaš čemu forumi služe!  :palacdolje:
 
Igormeister said:
Dečko, sad si već i laganini bezobrazan...
Su te tukli u ranom djetinjstvu?

Pokaži malo kulture i respekta prema ljudima koji se voze duže nek ti postojiš.

gle, s tehnicke strane nisam ja kriv zato sto netko ne zna neke stvari ili zna.....

s druge strane cijenim ja njegov rad s AISI 304 vise nego sto ti mozes zamisliti, jer znam sta znaci to PROIZVESTI ....i to u ovoj drzavi.....i koliko to itko cijeni...........
 
Medo said:
Imam auto, imam motor, imam stan u Zg, imam vikendicu na moru. Ne prodajem ništa samo se hvalim!
Ako već posjeduješ neko znanje onda se spusti malo na zemlju i normalno razgovaraj sa ljudima!
Očito ne znaš čemu forumi služe!  :palacdolje:

p :mrgreen: a jel' ne razgovaram....ja sam vas dosao pitati....i traziti nesto ....

a mene nitko nije nisa pitao , pa da mu ja podijelim moje znanje......ili ja ne razumijem ovaj hrvatski....

ajde pitaj ?
 
Gle frajeru, da imaš kakvog konkretnog praktičnog znanja, do sada bi ga već pokazao.
Zvučiš ko nerd koji iščitava stručne pojmove iz priručnika kojem fali zadnja tablica s popisom elemenata sklopa.

Ili si došao ovdje malo podjebavat - jer da si takva faca kakvom se predstavljaš, ne vjerujem da bi ti bio problem
izgooglat traženu mapu ili ju naći na stranom tematskom i stručnom tuning forumu - ili si fakat frustrirani klinjo kojem
je net browser jedini prijatelj.

Hoćeš malo primjenjene psihologije?
Plava na plavoj R6?
Striček Freud bi te, da je živ, pitao jesi li bio junfer do dvadesete...

Očigledno si u nekim nježnim teenage godinama, taj prkos i prezentizam su karakteristični za to razdoblje sazrijevanja.
Vidim i da si odgovorio na post sad ujutro, kad si došao doma izvana.
Ili možda cijelu noć igraš World of Warcraft, pa ti je sad vrijeme za spavanje?

Mooožda si prva godina strojarstva...
U tom slučaju, pitat ću te jesi li ikad actually zabio elektrodu u metal, ili si to vidio samo na slici u udžbeniku?
 
M900 said:
A little CASTOR put the TOE IN your ass ChAMBER  :eek:mfg:
M900 :eyebrow:

:rofl: :rofl:

Dobro jutro majstori, ovo mi je trebalo ujutro. Živili.
 
Bandit said:
:rofl: :rofl:

Dobro jutro majstori, ovo mi je trebalo ujutro. Živili.

E da, jos jedan sjajan post od strane M900... (y)
 
Igormeister said:
Gle frajeru, da imaš kakvog konkretnog praktičnog znanja, do sada bi ga već pokazao.
Zvučiš ko nerd koji iščitava stručne pojmove iz priručnika kojem fali zadnja tablica s popisom elemenata sklopa.

Ili si došao ovdje malo podjebavat - jer da si takva faca kakvom se predstavljaš, ne vjerujem da bi ti bio problem
izgooglat traženu mapu ili ju naći na stranom tematskom i stručnom tuning forumu - ili si fakat frustrirani klinjo kojem
je net browser jedini prijatelj.

Hoćeš malo primjenjene psihologije?
Plava na plavoj R6?
Striček Freud bi te, da je živ, pitao jesi li bio junfer do dvadesete...

Očigledno si u nekim nježnim teenage godinama, taj prkos i prezentizam su karakteristični za to razdoblje sazrijevanja.
Vidim i da si odgovorio na post sad ujutro, kad si došao doma izvana.
Ili možda cijelu noć igraš World of Warcraft, pa ti je sad vrijeme za spavanje?

Mooožda si prva godina strojarstva...
U tom slučaju, pitat ću te jesi li ikad actually zabio elektrodu u metal, ili si to vidio samo na slici u udžbeniku?

ja sam ovdje dosao prosiriti znanje i podijeliti ga s drugima, a to sto me vi svi napadate je samo odraz vaseg NEZNAjA.....

ja nisam nikoga napao prije nego on mene...a ti citaj po redu......

i ovo se samo napravilo, jer sam ja jos na prvoj godini.....pa jos ne zabijam TIG u AL, AISI304 i 25CrMo4........i ne mucim se s R6, 1 leptirom i 20mm restriktrom i DIY usisnom i ispusnom granom i loncem da budem ispod 110dB na 10500okretaja.........na Autronicovom SMC-u i CDI R500... :misli:.....+ gro problema.....


kunamotori3ia.jpg
 
Plavojka, nisam se htio do sada mijesati, ali sjeba mi temu potpuno...
Sto ne otvoris neku svoju temu, na primjer: Ja znam najvise, ili: TIG u AL, AISI304 i 25CrMo4, ja znam sto je, a vi mi mozete pusiti...
Imas pravo, ovdje bi trebao biti radi prosirenja znanja, kao sto su mnogi od nas, ali ti smatras da znas sve i da ti to nije potrebno i zato nas pusti da zivimo u ne znanju...
Glavni razlog mog ne mijesanja u tvoju pricu je bio taj, sto sam na kraju ipak ocekivao da ces nam objasniti sta sve znace tvoje kratice, ali vidim da ti to nije u planu, i zato nam se skini sa ove teme...
 
Gasho said:
Plavojka, nisam se htio do sada mijesati, ali sjeba mi temu potpuno...
Sto ne otvoris neku svoju temu, na primjer: Ja znam najvise, ili: TIG u AL, AISI304 i 25CrMo4, ja znam sto je, a vi mi mozete pusiti...
Imas pravo, ovdje bi trebao biti radi prosirenja znanja, kao sto su mnogi od nas, ali ti smatras da znas sve i da ti to nije potrebno i zato nas pusti da zivimo u ne znanju...
Glavni razlog mog ne mijesanja u tvoju pricu je bio taj, sto sam na kraju ipak ocekivao da ces nam objasniti sta sve znace tvoje kratice, ali vidim da ti to nije u planu, i zato nam se skini sa ove teme...

a zasto ti iskrivljujes moje rijeci....

jesam napisoa da sam dosao prosiriti znanje i u cemu je problem...

a koja kratica te muci reci....

i nisam ti uopce upropastio temu.....

samo dajte pitajte u vezi PC...

nije problem u neznanju...znas kako ovi mudri kazu, oni kad ne znaju, pitaju......

probelm je izgleda pitati...

sto je i glavna svrha foruma + puno toga, svakako....ali prvenstveno vrunska i teoretski i empirijski knjiznica svrsi namjenjanom forumu znanja, uostalom vi bi trebali biti najjaci moto hr forum..pa onda........... :misli: :misli: :misli:



 
Plava na plavoj R6 said:
a zasto ti iskrivljujes moje rijeci....

jesam napisoa da sam dosao prosiriti znanje i u cemu je problem...

a koja kratica te muci reci....

i nisam ti uopce upropastio temu.....

samo dajte pitajte u vezi PC...

nije problem u neznanju...znas kako ovi mudri kazu, oni kad ne znaju, pitaju......

probelm je izgleda pitati...

sto je i glavna svrha foruma + puno toga, svakako....ali prvenstveno vrunska i teoretski i empirijski knjiznica svrsi namjenjanom forumu znanja, uostalom vi bi trebali biti najjaci moto hr forum..pa onda........... :misli: :misli: :misli:

Ja ne iskrivljujem tvoje rijeci. Napisao si da si dosao prosiriti znanje, i to je ok, ali ne radis to. Samo drzis govor, pokusavajuci da dokazes da mnogo znas. Nemam nista ni protiv toga, ali daj uputi malo i nas, naravno bez tolike osionosti...
 
Plava na plavoj R6 said:
probelm je izgleda pitati...

Ajd dobro, valjda si skuzio da ovdje nitko nema pojma. Pitaj na nekom od foruma s kojih si prepisao te kratice, mozda bude vise srece...
 
Gasho said:
Ja ne iskrivljujem tvoje rijeci. Napisao si da si dosao prosiriti znanje, i to je ok, ali ne radis to. Samo drzis govor, pokusavajuci da dokazes da mnogo znas. Nemam nista ni protiv toga, ali daj uputi malo i nas, naravno bez tolike osionosti...


A! Gasho kako ti je inžinjer sjeba temu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Izgleda da se Sledge vratio! 8) :mrgreen:

Sa strojarskim priručnikom :mrgreen:




srki