pranje motora

dROGAR

Member
zanima me kako perete motor i odrzavate motor ?
recimo ja ga nikad ne perem miniwash-om, lanac tretiram sa sprejem za ciscenje motul i sprej za lanac fuchs. felge brisem cistom krpom, plastike vlaznom krpom, musice skidam sa tekucinom za otapanje musica (kupio u plodinama), masinu brisem krpom uz pomoc wd-a, crne dijelove, tipa retrovizori i rep na kraju jos naspricam sa onim sranjem za unutrasnjost auta.

:021:
 
Ako rikne od pranja miniwash-om nije motor i zašto rep špricaš sa onim što si naveo,zar se ne hvata prašina i ostale điđimiđileje.Osim WD-a ima još nekih boljih sredstava ali bolje i snjim nego nikako a dok te nisu uhvatili u škrip bilo bi bolje da si temu stavio tu http://www.motori.hr/forum/index.php/board,4.0.html bilo je već ovakvih pitanja i diskusija pa neka se malo ispucaju perači ujutro.
 
Topla voda i spuzvica + auto sampon + obicno crijevo sa obicnom vodom, onak na lagano da ne sprica okolo kad je bas jako zasran
Sprej motul wash & wax kad je onak na pol zasran, tipa 2-3 tjedna po suhom, meni je taj sprej zakon za sve, cisti
motor, kad prodjes sa sprejem i prebrises, nakon 2 tjedna isti postupak traje duplo krace, a sjaji se ko pasja jajca, sprej je i za metal i plastiku
tak da nemas brige, prvi put kad ga upotrijebis ostavi valjda neki tanak film "necega", a na to nesto se npr. musice lijepe
ali istim tim sprejem idu skroz lako dole, znaci ne zapeku se bas tak da moras trljat ko budala, i da sprej je za suho ciscenje,
isprobano na zadnjoj felgi( oprena do cistog vodom i samponom, i prespricana sprejem, pa prebrisana cistom krpom), nakon toga
bez obzira na vrijeme,  samo opet prepricano sprejem i prebrisano krpom vraca sjaj ko da je nova felga, i uklanj sve mrlje od spreja
za lanac bez pol frke( ja koristim svaki put novu ne-zasranu pamucnu krpicu), vjeruj za pol sata motor sjaji ko novi iz ducana! (y)
 
DAINESE said:
Topla voda i spuzvica + auto sampon + obicno crijevo sa obicnom vodom, onak na lagano da ne sprica okolo kad je bas jako zasran
Sprej motul wash & wax kad je onak na pol zasran, tipa 2-3 tjedna po suhom, meni je taj sprej zakon za sve, cisti
motor, kad prodjes sa sprejem i prebrises, nakon 2 tjedna isti postupak traje duplo krace, a sjaji se ko pasja jajca, sprej je i za metal i plastiku
tak da nemas brige, prvi put kad ga upotrijebis ostavi valjda neki tanak film "necega", a na to nesto se npr. musice lijepe
ali istim tim sprejem idu skroz lako dole, znaci ne zapeku se bas tak da moras trljat ko budala, i da sprej je za suho ciscenje,
isprobano na zadnjoj felgi( oprena do cistog vodom i samponom, i prespricana sprejem, pa prebrisana cistom krpom), nakon toga
bez obzira na vrijeme,  samo opet prepricano sprejem i prebrisano krpom vraca sjaj ko da je nova felga, i uklanj sve mrlje od spreja
za lanac bez pol frke( ja koristim svaki put novu ne-zasranu pamucnu krpicu), vjeruj za pol sata motor sjaji ko novi iz ducana! (y)

Ovo boldano je zastitni sloj (film) kojeg spominjes - vosak
 
Pa valda je, nisam nikada isao toliko u detalje , ali meni osobno je sprej pre jeben, skoro za sve kaj nije????
 
Šta je to "pranje motora"? :misli:


:mrgreen:


Aj dobro, lažem.
Očistim tu i tamo (kad ih stvaaaarno više ne mogu gledat) felge, zadnju vilicu i štitnik lanca. Samo s krpicom natopljenom WD-om.

Sve ostalo opere kiša, a osuši bura.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
@papillon

ma skupi se i ovak i onak, a kad naspricam bar je onda malo sjajnije.
probat cu sa ovim motulovim, pa cu vidjet jel to sta valja.

kako kiler oprati (bez skidanja)
cetkica i slauf ?
 
miniwash iz daljega i poslje jelenskom prebrišem.
neznam šta bi trebalo bit ovim današnjim motorima od njega.
šta ima manji pritisak kad se vozim 150 autoputom po kiši..
 
Minivaš, pa šampon, pa minivaš, pa kompresorom posušim, našpricam lanac, felge doradim sa wdom i to je to (y)
Kad sam radil sa nekim sprejevima primjetil sam da plastike i mašina lagano blijede...
 
      ...čarli i spužvica. Ako je dobro za suđe, neće škoditi motoru, uvijek ga imam u kući, a i nemam plastičnih djelova po motoru. Poslije isperem mlazom bez pritiska i pobrišem viledom, da ne ostane vapnenac iz vode. Perem ga kada besposlen sjedim na dvorištu.
 
samoposlužna autopraonica, voda je demineralizirana pa nema potrebe za brisanjem, nakon toga se sjurim nizbrdo da ga posušim
 
Jesus kakvi likovi, perete te motore pažljivo kao da su napravljeni od nafinijeg porculana  :LOL: :LOL:

Pošto vozim enduro motor i ponekad se vratim sa 5-6 kila blata iz šume, samo agresivno jaki miniwash dolazi u obzir.  :peace:
I pranje nekoliko puta jer se uvijek odnekuda scuri blata.
Sa plastika svake prijestupne godine wd-om skinem masnoće i tragove đona od cipele  :mrgreen:
 
magna said:
samoposlužna autopraonica, voda je demineralizirana pa nema potrebe za brisanjem, nakon toga se sjurim nizbrdo da ga posušim

Takodjer.. jedino malo pricekam ispred praone da se ohladi motor jer nije bas neka sreca spricat dok je vruc.. po ljeti to nema smisla jer se ne ohladi nikad, al onda ga ni ne perem..  :mrgreen:

Kad se zakori prasina, otpadne sama..  (y)
 
znači miniwash valja ili ne? vidim da se i ovdje lome koplja, nekima je zakon, a drugima zadnja opcija jer voda ulazi i tamo gdje ne treba
 
Miniwash je ok, ja perem s njim, i nikakvih problema ni sa čim. Udaljim jedno 15-20 cm od motora i to je to. Poslije još očistim i podmažem lanac ak treba, i felge s wd-om i ak još treba nešt sitno prebrisat.
 
magna said:
samoposlužna autopraonica, voda je demineralizirana pa nema potrebe za brisanjem, nakon toga se sjurim nizbrdo da ga posušim
(y)
 
voda, detrdžent i neka pamucna krpa, za cijeli motor
nakon toga sprej wash&wax koji isto prebrisem suvom krpom, a sprej je jako dobar i za stakla na retrovizorima..sve super samo sto mi retrovizori poslije 100km/h vibriraju tak da nemam koristi od njih  :LOL:
za lanac mi treba neka stara cetkica i benzina, kasnije podmazem sa sprejom (motul, neznam tocno)
btw, jel koristite neki sprej za gume?  :misli:
 
10 kuna u auto praonicu (Self-service). Baš ne nabijam po vilama i osovinama te vurici.
Posli jelenja kožica i pravac garaža, WD za felge i to je to.