pranje rukavica i kombinezona?

Dek..Dadek

New member
Kaj napravit kad siđeš s motora,oćeš neš pojest,prineseš žlicu/vilicu,a ruke smrde ko da si ih držo u kocu s kiselim zeljem (jel tak Bruno)?
odrezat prste?

Ipak NE!
pravo rješenje je pranje i dezinfekcija rukavica...
obzirom da su recimo kožne,jel ima ko kakvih iskustava?
ista stvar je s kombinez+onom,također od kože,ne skida se podstava.
ajde smradovi,znam da se ne perete,al možda ima neki izuzetak :mrgreen:...
 
Zasto uopce skidati rukavice ako ti ruke djike?

:jesus:
 
Ja imam kožne koje su mi bile velik jedan broj!
i onda sam si naša(kupio) neke jeftine krpene(platnene) rukavice, i tako da mi one služe kao podstava za ove kožne!!?  :D
a ujedno se lako operu ;)
 
Rukavice mozes normalno oprati. Ja svoje perem sa sapunom ili samponom. Kada se osuse namazes iz kremicom  :mrgreen:
 
ako redovito odrzavas higijenu ruku a i rukavica, nece ti smrdit  :wink:
 
2fast4you said:
ako redovito odrzavas higijenu ruku a i rukavica, nece ti smrdit  :wink:

to vrijedi za one kojiam rukavice na rukama provedu pola sata tjedno.
Nema te higijene koja ce sprijecit rukavice da se ustufaju i usmrde.

Ja svoje operem u mlakoj vodi, ostavim par sati na susilu da se ocjede, onda ostatak vlage istjeram pred grijalicom jer ako se skroz osuse na odrini ostane neki cudan miris. Na kraju malo kreme da se opet omeksaju i to je to...
 
Dek..Dadek said:
Kaj napravit kad siđeš s motora,oćeš neš pojest,prineseš žlicu/vilicu,a ruke smrde ko da si ih držo u kocu s kiselim zeljem (jel tak Bruno)?
odrezat prste?

Ipak NE!
pravo rješenje je pranje i dezinfekcija rukavica...
obzirom da su recimo kožne,jel ima ko kakvih iskustava?
ista stvar je s kombinez+onom,također od kože,ne skida se podstava.
ajde smradovi,znam da se ne perete,al možda ima neki izuzetak :mrgreen:...

sidjes s motora,udjes u ves masinu pa u trokner i onda tek jedes i sve ti cisto i ruke,i rukavice i odjelo  :LOL:
 
grga750 said:
sidjes s motora,udjes u ves masinu pa u trokner i onda tek jedes i sve ti cisto i ruke,i rukavice i odjelo  :LOL:

to sam i mislio.fala.idem se uključit u centrifugu :mrgreen:

oćete reć da mogu kožicu prat u mlakoj vodi?
 
aurellie said:
to vrijedi za one kojiam rukavice na rukama provedu pola sata tjedno.
Nema te higijene koja ce sprijecit rukavice da se ustufaju i usmrde.

a kako onda da se meni ne usmrde ni nakon pola dana svakodnevne vožnje?  :misli: :misli: imam neke super fine i ciste ruke?  :misli:
 
2fast4you said:
a kako onda da se meni ne usmrde ni nakon pola dana svakodnevne vožnje?  :misli: :misli: imam neke super fine i ciste ruke?  :misli:

jasno je da se usmrde samo "zatvorene" zimske rukavice,napravljene od nekog lošeg materijala,ove koje ja imam ne smrde zapravo,ali jasno nam je da bi ih trebalo očistiti bar jednom godišnje,ima nutra svakakvi+h bakterija i aliena.

Sad,jedino je pitanje kako ih očistiti,nekak nisam sklon pranju kože vodom,al ako je netko probao i sve ok,onda ću i ja.
Isto pitanje je i za kombinezon kojem se ne skida podstava.malo mi je tu mač istrest 3 glave za kemijsko čišćenje...
 
vec je bilo rijeci o pranju koze ( a samim tim i rukavica) pretpostavi sta se desi s rukavicama kad pokisnes? To ti je ujedno odgovor da li smijes prat vodom.

a ako cemo bas picajzlirat, postoje sapuni za kozne proizvode koji ne isusuju.. pa lipo ribaj  :wink: to znam iz odrzavanja jahace opreme.

Inace ja osobno perem rukavice malom cetkicom i tekucim sapunom nakon voznje. Kad se osuse, malo nivea kreme ili neke za ruke i 3 godine su kao nove i ne smrde, a koristim ih bar 3 dana u tjednu.
 
Dek..Dadek said:
to sam i mislio.fala.idem se uključit u centrifugu :mrgreen:

oćete reć da mogu kožicu prat u mlakoj vodi?

sta imas jos kozicu??  :misli:  :misli:
 
Sta mislite o hemijskom ciscenju jednom u pola godine-godinu??? Skodi li to kozi? Ja sam tek kupio opremu pa se jos nije usmrdjela :mrgreen: Ali sam razmisljao da to nosim na hemijsko, smara me da perem na ruke svako malo :?
 
Dek..Dadek said:
Kaj napravit kad siđeš s motora,oćeš neš pojest,prineseš žlicu/vilicu,a ruke smrde ko da si ih držo u kocu s kiselim zeljem (jel tak Bruno)?
odrezat prste?

Ipak NE!
pravo rješenje je pranje i dezinfekcija rukavica...
obzirom da su recimo kožne,jel ima ko kakvih iskustava?
ista stvar je s kombinez+onom,također od kože,ne skida se podstava.
ajde smradovi,znam da se ne perete,al možda ima neki izuzetak :mrgreen:...

hmm, ne znam, meni ruke, a samim time i rukavice, smrde na kupus a ne zelje...a ova tvoja tema zvuči kao neka top shop reklama...pogotovo tamo oko "Ipak NE" :mrgreen:

sad ozbiljno - meni ruke budu skroz mokre svaki put, kao i ostatak tijela/opreme, ali se baš ne usmrdi, ili ja to ne osijetim, ali mi svaki put ruke budu crno-zelene (valjda postava pušta boju) ako obučem kožne rukavice (one Held). E sad jedini problem je što mi smrde noge, ali budući da nikad još nisam prao šuze, niti imam naviku, jednostavno ih nosim dok se ne raspadnu, pa nije ni čudo... :wink:
 
tako je ozon friendly!
u Africi nemaju hrane i vode,a mi bahato jedemo svaki dan i podapiremo se!
pomozimo trećem svijetu i skrešimo te ružne navike!

Bruno,jebe ti se,ne skidaj čizme kad jednom obuješ,i sve što se događa tranu za to vrijeme,znat ćeš jedino ti.
izdrži majstore,svi smo uz tebe!
(sad još samo himna fali) :mrgreen:
 
haha, nisu čizme problem, njih ni ne nosim skoro nikad, ko nove su i mirišu još, problem su sve patike kojih imam brdo i samo ih ventiliram... :D

*himna
 
Nema tog ariela ni rtl-a sa svim reklamama za deterđente koji bi skinuli vaš životinjski vonj. :jesus:
 
Zamjenio si me sa Brunom  :LOL: vidim da si mu i motor dao to je ljubav. :jesus: :mrgreen: