Prednja vila?

Killex

New member
Sinoć odnosno jutros oko 3.15-20 nebitno,motocikl me tako zaljuljao na kolotečini kada sam preticao auto da sam se usrao(skorro rrip),juče mi je cijeli dan  dijelovalo kao da prednji točka ima lufta i sl. Kada sam stao poslije navedenog "ljuljanja" prednja vila je tako mekana kao da je neko propadanje vratio na najmekše moguće i još par nijansi mekše,došao sada na posao vila kao na XT600 :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: Nema tragova da semerinzi puštaju ulje,nema nikakvih tragova. :? Osim jebene RR "tvrdoće" :LOL: 
 
md said:
promijeni ulje  (y)

I odjednom ulje otišlo,samo tako preko noći.  :misli: Čisto sumnjam,idemo dalje. Pomagajte  :mrgreen:
 
Killex said:
I odjednom ulje otišlo,samo tako preko noći.  :misli: Čisto sumnjam,idemo dalje. Pomagajte  :mrgreen:
ulje nakon nekoga vremena izgubi svoja svojstva. ili pregledaj opruge u vilicama  (y)
 
Ako si siguran da je u vilicama problem promijeni ulje i ne filozofiraj tu po forumu..... :jesus:

Osjećaj da se desilo nešto napred najčešće ima veze s nečim iza....ali ako su vile bile mekane....skidaj dolje.
 
makazica said:
Ako si siguran da je u vilicama problem promijeni ulje i ne filozofiraj tu po forumu..... :jesus:

Osjećaj da se desilo nešto napred najčešće ima veze s nečim iza....ali ako su vile bile mekane....skidaj dolje.

Ne filozofiram,neću ga ovakvog voziti nisam trebao ni na posao doći,samo kako objasniti neki dan se baš solidno provozao i bez ikakvog traga,zvuka i slično motocikl se jedno jutro počne čudnije ponašati,da bi istu noć došao na taj nivo da se ne može voziti :shock: Usrao sam se,bez veze blaga kolotečina dajem gas duuugi pravac,obilazim auto i on vila uradi takvu stvar na cca 230 kmh da je feeling do jaja. :LOL: :LOL: :LOL:

Šta se desilo? Ne vozim motocikl 2-3 godine i nisam nešto slično nikada doživio.
 
Prvo: treba prodati taj motor i kupiti motor sa ohlinsom 8) ( apriliu )

Drugo: prilikom ljetnih vrucina javlja se odredjeni tlak u vilicama, naglim hladjenjem, ( pad temperature u nocnim satima ) javlja se drugi tlak i kompletan ovjes ne lici na motor od podne :shock: :shock: :shock: :shock:

Stavi ga ponovo na sunce i peglaj 8) 8) 8) 8)

P.S. izmjenom ulja i odzrakom, stanje se total nulira :wink:
 
A jel ima on na tom đubretu odzračnike? Trebao bi....pa samo da malo pusti nakupljenog zraka van.....

Zajebavam te da filozofiraš, kaj se odma frnjiš, ja sam svoju porciju stoički podnio ( i podnosim)...... :jesus:
 
Sip said:
Prvo: treba prodati taj motor i kupiti motor sa ohlinsom 8) ( apriliu )

Drugo: prilikom ljetnih vrucina javlja se odredjeni tlak u vilicama, naglim hladjenjem, ( pad temperature u nocnim satima ) javlja se drugi tlak i kompletan ovjes ne lici na motor od podne :shock: :shock: :shock: :shock:

Stavi ga ponovo na sunce i peglaj 8) 8) 8) 8)

P.S. izmjenom ulja i odzrakom, stanje se total nulira :wink:

Ne može se peglati,opisao sam kako se ponaša volio bih da je samo do ulja vidjećemo.
 
makazica said:
A jel ima on na tom đubretu odzračnike? Trebao bi....pa samo da malo pusti nakupljenog zraka van.....

Zajebavam te da filozofiraš, kaj se odma frnjiš, ja sam svoju porciju stoički podnio ( i podnosim)...... :jesus:

Ne ljutim se,samo sam pod jakim utiskom. :jesus:  :mrgreen:
 
Killex said:
Ne može se peglati,opisao sam kako se ponaša volio bih da je samo do ulja vidjećemo.

Samo ga stavi na sunce i kad se budes vracao sa posla reci ces nam dojmove :wink:

( mada je malo luda teorija, grijanjem se ulje rijedi i treba jos biti meksi, ali nekako u praksi nije tako :misli: konkretno bas u takvim slucajevima )
 
Sip said:
Samo ga stavi na sunce i kad se budes vracao sa posla reci ces nam dojmove :wink:

( mada je malo luda teorija, grijanjem se ulje rijedi i treba jos biti meksi, ali nekako u praksi nije tako :misli: konkretno bas u takvim slucajevima )

Stvarno si uporan,nije malo onako da smeta pa se može voziti,evo upravo stoji na suncu samo još da nađem budalu kada se zagrije da ga onako nabrije prije krivine i da momački uđe u nju :LOL: :LOL: :LOL: motocikl je mekan na cimanje rukama.
 
Sip said:
Samo ga stavi na sunce i kad se budes vracao sa posla reci ces nam dojmove :wink:

( mada je malo luda teorija, grijanjem se ulje rijedi i treba jos biti meksi, ali nekako u praksi nije tako :misli: konkretno bas u takvim slucajevima )

a ulje i zrak se nalaze u zatvorenom sustavu, pa se grijanjem sire, a volumen ogranicen, sto li se onda dogadja s tlakom  :misli:
 
ajd ti z apocetak promijeni ulje (to nebi trebao biti neki problem) a usput pogledaj i feder jel citav
 
Killex said:
Stvarno si uporan,nije malo onako da smeta pa se može voziti,evo upravo stoji na suncu samo još da nađem budalu kada se zagrije da ga onako nabrije prije krivine i da momački uđe u nju :LOL: :LOL: :LOL: motocikl je mekan na cimanje rukama.

A niko se od prijatelja nije iz zezancije igrao sa ventilcicima :misli:
 
sid said:
ajd ti z apocetak promijeni ulje (to nebi trebao biti neki problem) a usput pogledaj i feder jel citav

Naravno da ću uraditi sve što se bude moralo,nema tu dileme,samo vjerujte mi da nikada čudniju ili strašniju stvar nisam doživio,a bilo je padova i svakakvih gluposti. Interesuje me da li će neko pogoditi tj. reći neku približnu teoriju,pucala mi je opruga na suzi prije 4 godine,nije ni slično.
 
Sip said:
A niko se od prijatelja nije iz zezancije igrao sa ventilcicima :misli:

To bi i ja kao paranoik kakav jesam prvo zaključio da motocikl nije bio pored mene cijelo vrijeme. :?
 
Killex said:
To bi i ja kao paranoik kakav jesam prvo zaključio da motocikl nije bio pored mene cijelo vrijeme. :?

Onda se i dalje drzim teorije o suncu i noci :mrgreen:

Samo ti njega probaj SAD voziti :mrgreen: ( nemoj ga ljuljati, onda je uvjek mekan :LOL: )
 
Možda bi bilo najpametnije otići u ovlašteni servis u koji imaš povjerenja.  :)
 
lone-wolf said:
Možda bi bilo najpametnije otići u ovlašteni servis u koji imaš povjerenja.  :)

Ja sam iz bosne,nema toga u nas  :mrgreen: što se tiče motocikala,odvući ću ga čovjeku koji mi ga inače održava.