Prednost prolaska u nesreći

vickodu said:
Na koji si nacin dosao do toga zakljucka da je bolje odustati od kocenja i "poloziti" motor na pod nego pokusati zaustaviti motor ?


S ovim se slazem. Najefikasnije je smanjit brzinu koliko se moze prije kolizije, a to znaci kocit, kocit, kocit...
 
3alfa3 said:
S ovim se slazem. Najefikasnije je smanjit brzinu koliko se moze prije kolizije, a to znaci kocit, kocit, kocit...

Pa, kad sam vidio da će sigurno doći do sudara i da nemam nikakav izlaz. Znači kočio sam koliko sam mogao, kad sam vidio da nema izlaza, onda sam išao u polaganje. Već sam taj dio napisao ali evo još jednom.  :)
 
zg fazer600 said:
Pa, kad sam vidio da će sigurno doći do sudara i da nemam nikakav izlaz. Znači kočio sam koliko sam mogao, kad sam vidio da nema izlaza, onda sam išao u polaganje. Već sam taj dio napisao ali evo još jednom.  :)

i u kojoj ste fazi sad ?
Prijavili ste događaj osiguravateljima ili ?
 
zg fazer600 said:
Pa, kad sam vidio da će sigurno doći do sudara i da nemam nikakav izlaz. Znači kočio sam koliko sam mogao, kad sam vidio da nema izlaza, onda sam išao u polaganje. Već sam taj dio napisao ali evo još jednom.  :)
Pa daj malo pažljivije čitaj kaj si napisao i koliko si u tom svom postu iznio činjenica koje  tebi direktno štete, :?  za to ne trebaš optuživati, nikoga  :( jer to nije način riješavanja situacije u kojoj si se nažalost našao, mi svi smo ovdje samo da pomognemo iz  nostalgije i sl. razloga trenutne dobre volje ...
 
I ne! Ne smiješ pretjecati kolonu vozila, bez obzira na isprekidanu crtu...
 
Kriv ti za preticanje tamo di se ne smije, a kriv i on.
Čak i da je bila policija, bez obzira na rješenje prekršajnog suda osiguranje će donijeti svoj zaključak o udjelu tvoje krivnje. Presuda prekršajnog suda ih niti najmanje ne obvezuje.
Ali barem bi imao kakav- takav policijski zapisnik koji je utvrdia neke stvari. U ovoj situaciji, mislim da se možeš samo slikavati. Čak i da svi izjave da su oni krivi, a ti nevin ka djevica Marija, njihova osiguranja će napraviti sve da ti ne plate ništa ili plate što manje. A prognoze za njih su prokleto dobre s obzirom da ne postoji bilo kakav zapisnik.
 
Hrvoje said:
Kriv ti za preticanje tamo di se ne smije, a kriv i on.
Čak i da je bila policija, bez obzira na rješenje prekršajnog suda osiguranje će donijeti svoj zaključak o udjelu tvoje krivnje. Presuda prekršajnog suda ih niti najmanje ne obvezuje.
Ali barem bi imao kakav- takav policijski zapisnik koji je utvrdia neke stvari. U ovoj situaciji, mislim da se možeš samo slikavati. Čak i da svi izjave da su oni krivi, a ti nevin ka djevica Marija, njihova osiguranja će napraviti sve da ti ne plate ništa ili plate što manje. A prognoze za njih su prokleto dobre s obzirom da ne postoji bilo kakav zapisnik.


i uz policijski zapisnik i trista izjava i svjedoka tiraju te da se parničiš i kad staviš na papir ne isplati se (na tu kartu igraju  :palacdolje:)
 
Gašo-oš said:
i uz policijski zapisnik i trista izjava i svjedoka tiraju te da se parničiš i kad staviš na papir ne isplati se (na tu kartu igraju  :palacdolje:)
Triba znat ljude koji znaju ljude.  :mrgreen:
 
Mene impresionira koliko si ti podataka uspio zapamtiti i brzine i tragove kocenja i da je lik pogledao samo na jednu stranu, sve zivo si uspio primjetiti te si onda "profesionalnom manovrom" ubacio motor ispod auta (ili tako nesto) a nisi uspio izbjeci sudar.
Ja ka san se spicka u auto da nisam ima osobnu ne bi zna niti odgovoriti kako se zoven.
Tvoj motor je sad sav izgreban i polomljen te da za sve te tuzbe nadoknade i vjestacenja nece proci manje od.... taman negdi pred Bozic moci ces poceti s popravkom motora.
A sve u cilju da bi garant platio koju kaznu, izgubio koji bod i mozda eventualno dobio pola odstete.
Koliko se to sve isplati?