Prekrsaj poziv na sud

Nemogu pronac nigdi pa ako se kome desila slicna situacija da kaze koja je procedura.
Znaci ja i cura na motoru spustamo se na strmoj nizbrdici sa ugasenim motorom kljuc u mome depu, zaustavlja nas pandur pita zasto vam kacige nisu na glavi ja kazem motor je ugasen nije u voznom stanju i nemogu ga gurat jer je pre strmo on na to da ga nezanima da moramo imat kacige, ja opet svoje da je motor ugasen. On mi napise poziv na sud prekrsaj 114 clanak 101. Nemogu nigdi nac taj clanak pa ako me neko moze uputit, novcanu kaznu nisan dobio samo poziv na sud.
 
Nema veze kretao si se cestom u pri nekoj brzink sto te cini sudionikom prometa i ako te zaustavio policajac i dao ti kaznu za to nemas druge nego spustit ego i platit kaznu...druga bi stvar bila da si motor gurao i da te zaustavio

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

 
Ako sam dobro shvatio ti si dobio poziv zbog DVA prekršaja, odnosno za čl. 101 i čl. 114. ZSPC-a.
Prvi je zato što za vrijeme sudjelovanja u prometu na motoru nisi imao upaljena svjetla, a drugi je za kacigu.
 
MIK0 said:
Ako sam dobro shvatio ti si dobio poziv zbog DVA prekršaja, odnosno za čl. 101 i čl. 114. ZSPC-a.
Prvi je zato što za vrijeme sudjelovanja u prometu na motoru nisi imao upaljena svjetla, a drugi je za kacigu.
ajde Miko, vidis da "ako je kljuc u djepu, nije se dogodilo"  :LOL: :LOL:

:mrgreen:


ps jel ovo skrivena kamera :misli:

:LOL: :mrgreen:
 
koja naivnost, pa jedva je dočeka tapat padobranca poput tebe i napisat kaznu, sad kad dođe us tanicu more reć da je radija nešto.a ti idući put pamet u glavu, ovo je bilo prenaivno za ovako popušit kaznu.
 
Pa da ja sam proba izbjec ali je pajdo dosa i odma izvadija svoj blokic i pocea pisat, kako se krecu kazne i zasto mi nije odma pisa kaznu pa platis odma pola?
 
supermoto690 said:
Pa da ja sam proba izbjec ali je pajdo dosa i odma izvadija svoj blokic i pocea pisat, kako se krecu kazne i zasto mi nije odma pisa kaznu pa platis odma pola?

Ovo ti je bolja varijanta, sudac za prekrsaje moze smanjiti visinu kazne, a kada ti odredi visinu kazne, isto imas mogucnost platiti pola u roku tri dana. Ako nisi do sada kaznjavan, postoji mogucnost da dobijes samo opomenu. Kod suca ne negiras pocinjeni prekrsaj, kajes se sto si to ucinio, obecas da to vise nikada neces uciniti, itd...
 
Hvala na odgovoru jos sam zaboravija napomenit da me zaustavilo 50metara od kuce i nisam bio na cesti, znaci u mistu na solti di zivi niti 100 ljudi nema prometnih znakova nema traka nema nicega.
 
Ako se na toj povrsini odvija promet, onda se najvjerojatnije radi o nerazvrstanoj cesti.
 
enduro said:
Ako se na toj povrsini odvija promet, onda se najvjerojatnije radi o nerazvrstanoj cesti.
Aeeee ali to je i dalje "cesta" ....a što se prometnih znakova tiče ne mora ih uvijek ni bit, zato i postoje prometna pravila.
 
yep,pravilo desne strane.

al opet pandur je trebao biti covjek i progledati kroz prste,al jbg on se pokazao kao klasicni pandur,jbg. :palacdolje:
 
Ak se ne varam, vozilo u pokretu na prometnici (mozda cak i ne prometnici nego javnom prostoru), motor upaljen ili ugasen - nebitno, se smatra upravljanjem vozilom.
Ono sto je smijesno bi bilo recimo da je osoba za upravljacem u vozilu sa upaljenim motorom sudionik prometa, makar je vozilo na mjestu i ne krece se , pa tako na nekom parkingu, neko ko sjedi u autu sa upaljenim motorom za volanom i hladi se klimom se smatra vozacem i ako nema dozvolu, ili mu je oduzeta, ili je pijan itd, u prekrsaju je. Plus kazna vlasniku vozila jer je dao na "upravljenje" vozilo takvoj osobi
 
Nista ljudi hvala vam vidit cu kad dode sud koliko ce bit para. Sta se tice pozadine price isli smo sa motoron spustit se do mista ali posto je strma nizbrdica uglavnom ni ne upalim motor jer je kasna ura pa se samo spsustin do mista nekih 100metara,naletio na pandure spustajuci se i onda je krenilo di su kacige. Jebiga moga je bit covik i rec adio.
 
supermoto690 said:
Nista ljudi hvala vam vidit cu kad dode sud koliko ce bit para. Sta se tice pozadine price isli smo sa motoron spustit se do mista ali posto je strma nizbrdica uglavnom ni ne upalim motor jer je kasna ura pa se samo spsustin do mista nekih 100metara,naletio na pandure spustajuci se i onda je krenilo di su kacige. Jebiga moga je bit covik i rec adio.

A mogel si i ti biti pametniji pa upaliti motor i/ili svijetla, staviti kacigu pa te ne bi jebal policajac. Ali ne, lakše je srati po policajcu (bio on čovjek ili ne) jer je radil svoj posel.
 
3alfa3 said:
Ak se ne varam, vozilo u pokretu na prometnici (mozda cak i ne prometnici nego javnom prostoru), motor upaljen ili ugasen - nebitno, se smatra upravljanjem vozilom.
Ono sto je smijesno bi bilo recimo da je osoba za upravljacem u vozilu sa upaljenim motorom sudionik prometa, makar je vozilo na mjestu i ne krece se , pa tako na nekom parkingu, neko ko sjedi u autu sa upaljenim motorom za volanom i hladi se klimom se smatra vozacem i ako nema dozvolu, ili mu je oduzeta, ili je pijan itd, u prekrsaju je. Plus kazna vlasniku vozila jer je dao na "upravljenje" vozilo takvoj osobi
netočno
sudionik je...

8)
 
supermoto690 said:
Nista ljudi hvala vam vidit cu kad dode sud koliko ce bit para. Sta se tice pozadine price isli smo sa motoron spustit se do mista ali posto je strma nizbrdica uglavnom ni ne upalim motor jer je kasna ura pa se samo spsustin do mista nekih 100metara,naletio na pandure spustajuci se i onda je krenilo di su kacige. Jebiga moga je bit covik i rec adio.
pa i je ispao covjek. ako ti to bude skola, mozda ti je s time spasio glavu u buducnosti...