prijedlozi za jednodnevne izlete, vožnje...

live-for-ride

Active member
Sfalilo mi ideja pa bih Vas molio da podjelite svoje znanje sa ostalima (i sa mnom).
Navedite nku zgodnu destinaciju i što bi se isplatilo pogledati, koj acesta je do tamo dobra ili pak samo ideja za dobar đir. Ništa više.
Nešto poput
1. Zagreb - stara karlovačka (odlična je do karlovačke županije, novi asfalt), krašić - Ozalj - Jurovski brod - Novo mesto (cesta od granice prema novom mestu je predobra. Zavoj na zavoju, asfalt za fuziće postrugat, dosta brzih zavoja...što da kažem) - starom cestom do bregane - samobor - zagreb.
Sve skupa oko 200 km.
Idealno za popodnevni đir.

2. Zagreb - stara zagorska do zaboka - krapina (ali po onoj cesti uz autocestu što ide pored outlet centra) - Durmanec - Hum na sutli (predobra dionica) - Pregrada - MIljana (pored velikog tabora) Kumrovec - klanjec - zabok - zaprešić - Zagreb
Idealno za cijeli dan
....aj vi dalje.
 
Jedan standardni đir koji odvozim kada se tu i tamo zaletim na selo:
Zagreb - Lekenik - Sisak - Popovača - Kutina - Garešnica - Hercegovac - V. Grđevac - Bjelovar - Vrbovec - Dugo selo - Zagreb
cca 300tinjak km, tu i tamo lošija cesta, odlična dionica Sisak - Popovača, ali o.k. za onako, opušteni đir, bez nekog prevelikog naprezanja.
 
Hrvatski Leskovac-Kup.Kraljevec-Pisarovina(super pica 30 kn a i ostala klopa ok) ,vožnja dobrom cestom po brežuljcima- Glina-Petrinja-Vel. Gorica -Zagreb. Ima dosta novog asfalta,krajolik prekrasan i nije gužva na cesti pa se da popeljati. cca 200 km vožnje
 
evo još jedan dobar prijedlog..
zagreb-sesvete-laz-marija bistrica-zlatar bistrica-zlatar - martinčćina- Batina donja- konjšćina-marija bistrica - gornja stubica - oroslavje-zagreb.
O klopi ću drugom prilikom. Ima tam neko imanje "Mlin obitelji Majsec". Ne znam jesu li počeli raditi klopu za padobrance. Znam da su radili samo za grupe, no svakako se isplati otići pogledati. Oro goro, pivnica medvedgrad u oroslavju (Mokrice prije izlaza na staru zagorsku)..
 
live-for-ride said:
evo još jedan dobar prijedlog..
zagreb-sesvete-laz-marija bistrica-zlatar bistrica-zlatar - martinčćina- Batina donja- konjšćina-marija bistrica - gornja stubica - oroslavje-zagreb.
O klopi ću drugom prilikom. Ima tam neko imanje "Mlin obitelji Majsec". Ne znam jesu li počeli raditi klopu za padobrance. Znam da su radili samo za grupe, no svakako se isplati otići pogledati. Oro goro, pivnica medvedgrad u oroslavju (Mokrice prije izlaza na staru zagorsku)..
Ovo je obavezno štivo onima koji su iz zg :mrgreen:
 
elbas said:
Jedan standardni đir koji odvozim kada se tu i tamo zaletim na selo:
Zagreb - Lekenik - Sisak - Popovača - Kutina - Garešnica - Hercegovac - V. Grđevac - Bjelovar - Vrbovec - Dugo selo - Zagreb
cca 300tinjak km, tu i tamo lošija cesta, odlična dionica Sisak - Popovača, ali o.k. za onako, opušteni đir, bez nekog prevelikog naprezanja.

Pozdrav!
Ima još jedna simpatična varijanta kad je u pitanju put do Garešnice  :wink:
Zagreb - D.Selo - Kloštar Ivanić - Popovača - Podgarić (preko brda, oprez par hebenih zavoja, asfalt solidan) - Garešnica - Kutina - Popovača -
Kloštar Ivanić - D.Selo - Zagreb
 
live-for-ride said:
ali probaj proći djelom zlatar - martinšćina-batina donja :mrgreen:
pogled iz Batine Gornje na Donju.....neki motoristi  :wink:
 
live-for-ride said:
evo još jedan dobar prijedlog..
zagreb-sesvete-laz-marija bistrica-zlatar bistrica-zlatar - martinčćina- Batina donja- konjšćina-marija bistrica - gornja stubica - oroslavje-zagreb.
O klopi ću drugom prilikom. Ima tam neko imanje "Mlin obitelji Majsec". Ne znam jesu li počeli raditi klopu za padobrance. Znam da su radili samo za grupe, no svakako se isplati otići pogledati. Oro goro, pivnica medvedgrad u oroslavju (Mokrice prije izlaza na staru zagorsku)..

Postoji i "nova", sada vec stara cesta do marije bistrice a nije kroz laz...

Znaci Sesvete - Popovec - Adamovec - Moravče - Marija Bistrica..
Ovaj dio od Moravča do Marije bistirice je 13 km ....zavoj na zavoju.....cesta soldina, na djelvoima je malo narugana....cijeli put kroz šumu...isto brijeg ko na laz  :D ..auti ima u vrijeme kad se ide na posel i sa posla...
cesta Sesvete-Laz je skliska, ostecena i sva u banani... ovaj dio je puno bolji za vozit a kilometraza jednaka....

A usput kad ste u Moravcu... navratite do mene na sok, vino, vodu, kaj vec ko trosi  (y)

pozdrav!
 
Fanatic said:
Postoji i "nova", sada vec stara cesta do marije bistrice a nije kroz laz...

Znaci Sesvete - Popovec - Adamovec - Moravče - Marija Bistrica..
Ovaj dio od Moravča do Marije bistirice je 13 km ....zavoj na zavoju.....cesta soldina, na djelvoima je malo narugana....cijeli put kroz šumu...isto brijeg ko na laz  :D ..auti ima u vrijeme kad se ide na posel i sa posla...
cesta Sesvete-Laz je skliska, ostecena i sva u banani... ovaj dio je puno bolji za vozit a kilometraza jednaka....

A usput kad ste u Moravcu... navratite do mene na sok, vino, vodu, kaj vec ko trosi  (y)

pozdrav!

onda ja nebum došel usput nego direktno na litar i vodu a možda i dva :)
 
Fanatic said:
Postoji i "nova", sada vec stara cesta do marije bistrice a nije kroz laz...

Znaci Sesvete - Popovec - Adamovec - Moravče - Marija Bistrica..
Ovaj dio od Moravča do Marije bistirice je 13 km ....zavoj na zavoju.....cesta soldina, na djelvoima je malo narugana....cijeli put kroz šumu...isto brijeg ko na laz  :D ..auti ima u vrijeme kad se ide na posel i sa posla...
cesta Sesvete-Laz je skliska, ostecena i sva u banani... ovaj dio je puno bolji za vozit a kilometraza jednaka....

A usput kad ste u Moravcu... navratite do mene na sok, vino, vodu, kaj vec ko trosi  (y)

pozdrav!
znam za tu cestu, mada nikad nisam išao po njoj. Mislim da je neko vrijeme bila zatvorena zbog nekakvih odrona, ali drago mi je da je to sanirano. Mislim da je slijedeći put prema zagorju put baš po toj cesti (y)
 
Malo slavonskog đira, Vukovar-Ilok-Tovarnik-Vinkovci-Vukovar. Solidan đir, malo lošija cesta do Iloka ali zato ima pokoja krivina. Ima i dobar restoran uz Dunav za okrijepu. Zatim jako dobra cesta na ostatku puta.
 
Vozil sam se par puta po toj cesti kroz Moravče (vodil me prijatelj iz Zeline) i stvarno je bolja nego kroz Laz, a i samo mjesto me ugodno iznenadilo. Imate i dobra vina, provjereno.
Ak vidim motor kad prolazim eto me na koji gem.
 
Ako ste vec u tom kraju....stanite na pola sata-sat i posjetite kuriju Žunec http://www.kurija-zunec.hr/
Sve izvorno i domace, nema coca cole, nema čevapa...samo izvorna prigorska jela...domaci sokovi, rakiije, napitci, medovaca.... isplati se, gazda je super  (y)
 
Fanatic said:
Znaci Sesvete - Popovec - Adamovec - Moravče - Marija Bistrica..
Ovaj dio od Moravča do Marije bistirice je 13 km ....zavoj na zavoju.....cesta soldina, na djelvoima je malo narugana....cijeli put kroz šumu...isto brijeg ko na laz  :D ..auti ima u vrijeme kad se ide na posel i sa posla...
cesta Sesvete-Laz je skliska, ostecena i sva u banani... ovaj dio je puno bolji za vozit a kilometraza jednaka....

A usput kad ste u Moravcu... navratite do mene na sok, vino, vodu, kaj vec ko trosi  (y)

pozdrav!
Prošao jučer...pripazite na šumske radove i šljunak na cesti M.Bistrica - Moravče...inače super dionica

BTW : jučer odradio Zgb - Stubica -M.Bistrica - Moravče -Marof ( standardno dobra dionica, ne pustiše me na stazu, a htio platit  :(....neki radovi ) - Sesvete -Zagreb ).....da sam znai prije svakako stao bih na cugu, budem drugi put  (y)
 
Lurker said:
Zagreb-Petrinja-Hrv. Kostajnica-Hrv. Dubica-Jasenovac-Čigoč(Park prirode Lonjsko polje)-Sisak-Zagreb
cca 250 km. Cesta dobra, krajolici prekrasni, klopa?.

Druga varijanta je isto do Kostajnice, pa prema Dvoru i preko Zrinske gore do Gline na Pokupsko- VG-Zagreb.
Tu je cesta lošija, ali se definitivno isplati prijelaz preko Z. gore.
uđi na bosansku stranu,imaš par restorana sa pečenjima,za sitnu lovu se dobRRo najedeš....bija san ja tu,restoran čini mi se "Jole"...ubili se za 100kn  :mrgreen:
 
Nije spomenuta, a vjerujem zanimljiva dionica: Zgb - Zabok - Krapina ( starom od Zaboka, uz autoput ) - Đurmanec - Macelj ( odličan asfalt, otvoreni zavoji min cca 130 ) - Trakošćan ( zavoji za poželjet  :LOL: ) - Marof - Zgb......sve skupa cca 160 km
 
Lurker said:
Zagreb-Petrinja-Hrv. Kostajnica-Hrv. Dubica-Jasenovac-Čigoč(Park prirode Lonjsko polje)-Sisak-Zagreb
cca 250 km. Cesta dobra, krajolici prekrasni, klopa?.

Druga varijanta je isto do Kostajnice, pa prema Dvoru i preko Zrinske gore do Gline na Pokupsko- VG-Zagreb.
Tu je cesta lošija, ali se definitivno isplati prijelaz preko Z. gore.
ak kiša ne pada u subotu ili nedjelju (fućkaš prognozu, prst u zrak i pogled u nebo :mrgreen: ) mislim da bi mogli odraditi ovaj dio. Eto, tko želi.....laganini i bez jurcanja.