prijenos rabljenog motora novi vlasnik????

leo77

New member
kakve su to gluposti,traze me neki original obrazac o placenom porezu na cestarine i registracijski list,kaj????

kakav registracijski list,imam prometnu-novu,policu osiguranja i kupoprodajni,a kaj je to???
i kakva potvrda o porezu na ceste,pa je to placeno kad je vozilo registrirano,ko to uopce ima i cuva,i sta ako ja to nemam,sta da platim za godinu unazad koju se nisam ni vozio,od kad je sad to???

do sad mi je trebao samo kupoprodajni,papiri,polica i moja osobna
 
evo sta pise na mupovoj stranici

Promjena vlasnika

Vozilo registrira policijska uprava/postaja prema mjestu prebivališta (fizička osoba), odnosno sjedištu (pravna osoba) novog vlasnika.

Prilaže se:

    dokaz o vlasništvu (račun, kupoprodajni ili darovni ugovor, rješenje o nasljeđivanju i sl.)
    knjižica vozila (za vozila registrirana do 1. srpnja 2013.) i prometna dozvola
    polica obveznog osiguranja (na uvid)
    registracijski list
    original Potvrde o plaćanju godišnje naknade za ceste ili Potvrda Županijske uprave za ceste o statusu uplaćene godišnje naknade za ceste

    osobna iskaznica
 
mislim da ti na tehničkom pregledu mogu zatražiti novu potvrdu o toj plaćenoj naknadi za ceste  (ako nemaš staru, tj. ako ti ju prodavatelj nije dao)
barem su tako meni napravili

dakle, ako ju nemaš, neka ju zatraže - to košta nešto sitno i nemaš problema (y)
 
leo77 said:
kakve su to gluposti,traze me neki original obrazac o placenom porezu na cestarine i registracijski list,kaj????

kakav registracijski list,imam prometnu-novu,policu osiguranja i kupoprodajni,a kaj je to???
i kakva potvrda o porezu na ceste,pa je to placeno kad je vozilo registrirano,ko to uopce ima i cuva,i sta ako ja to nemam,sta da platim za godinu unazad koju se nisam ni vozio,od kad je sad to???

do sad mi je trebao samo kupoprodajni,papiri,polica i moja osobna
Upravo iz boldanog razloga ti na tehničkom svake godine napomenu: "Čuvajte ovaj papir jer ga u slučaju prodaje vozila morate predati novom vlasniku."

Taj koji ti ga je proda očito nije pažljivo sluša tetu na tehničkom.
 
marino z750 said:
nigdje gore birokracije od hrvatske i italije, svaka nam cast uvijek smo prvi u sranju

Zasto smo prvi u sranju  :misli: na tehnickom uredno dobijes sve te papire uz napomenu da u slucaju prodaje motra das njih sa ugovorom.
 
Sta kukas koji vrag, taj papir za motor je cca 70ak kn, potvrda o placenoj cestarini bez koje nemos napravit prenos vlasnistva, nista novo, doduse od 2011. ili 2012. to traze, odnosno mora ti to prodavatelj dat kad kupis motor  ;)
 
ma dam ti ja jos 70 samo da ne moram nigdje ici

naravno svugdje druga prica,u heinzlovoj se niko ne javlja a teta na tehnickom kaze da sta ce mi to ak je motor regisrtriran sto je i meni logicno,jer sta je rega nego osiguranje i placen porez na cestarine i ostalo,znaci sami zig u prometnoj je dokaz da je to placeno,jel tako,sto ja moram cuvat racun godinu dana,
to je bila neka kombinacija da se ljudima i za to uzima novac alo ocito nije zazivjelo

iinteresatno da nitko to ovdje ne spominje,sta niko ove godine nije isao u henzlove prebacit vozilo na svoje ime
 
Iso je ali se na vrijeme raspito pa je prilikom kupnje uzeo sve potrebne papire :mrgreen:
 
Zna se dogoditi sve češće u zadnje vrijeme da traže original potvrdu o plaćenoj cestarini. Da traže registracijski list to nisam čuo još...

Ništa se nesekiraj, odeš lijepo u županijsku upravu za ceste u Remetinečku 3 i tamo će ti izdati potvrdu o plaćenoj cestarini.
 
Ne možeš imati registracijski list, osim ako ne tražiš i platiš u stanici za tehnički pregled. :mrgreen: Original potvrdu o plaćenoj cestarini traže pod obavezno. Ako je nemaš, platiš ponovno.
 
Netreba plaćati ponovo. U Remetinečkoj 3 ti izdaju besplatno novu potvrdu  8)

http://www.zuczg.hr/
 
nikad me to nije pitalo.... nikad...  :misli:

samo da je plačen porez na kupoprodaju (5%) nikakve cestarine....
 
Mene su pitali za cestarinu ali ne i za registracijski list ali odakle mi uopce registracijski list kada niti ne dobijes kopiju nego ti ga uzme teta na salteru za registraciju?  :misli:

Kaj nije to interni MUPov dokument?
 
bocojaki said:
Netreba plaćati ponovo. U Remetinečkoj 3 ti izdaju besplatno novu potvrdu  8)

http://www.zuczg.hr/

Isto kao i kad ih tražiš povrat nakon odjave, znaju to odužiti a kako ti se u pravilu žuri nekaj je najjednostavnije platiti. :mrgreen:
 
mate said:
Isto kao i kad ih tražiš povrat nakon odjave, znaju to odužiti a kako ti se u pravilu žuri nekaj je najjednostavnije platiti. :mrgreen:

:LOL: Hrvatska posla

Izdaju potvrdu odmah, procedura 5 minuta  (y)
 
a jesmo zemlja,za popizdit od jebenih birokrata,miljun potvrda triba cuvat ,a moze bit tako jednostavno,ali ,ali ipak smo zemlja na brdoviton balkanu