prijenos rabljenog motora novi vlasnik????

prpa said:
jbt. ga,  :mrgreen: bum se potpisal umjesto kupca :LOL:

Nemoj reć da nikad nisi  :shock:

Jednom sam čak zaboravil potpisati kupca, a oni su bili šatro šokirani kad sam ga htio potpisati pred njima pa su me poslali van iz ureda da ga tam potpišem. Vrnul sam se za 5 minuta, ovjeril potpis i poslal kupcu ugovor
 
gigi said:
Nemoj reć da nikad nisi  :shock:

Jednom sam čak zaboravil potpisati kupca, a oni su bili šatro šokirani kad sam ga htio potpisati pred njima pa su me poslali van iz ureda da ga tam potpišem. Vrnul sam se za 5 minuta, ovjeril potpis i poslal kupcu ugovor
prvi put :shocked:
 
Pletikosa34 said:
porez se, za sad  :mrgreen: plaća samo za registrirana vozila pa ti vjerojatno neće više dolazit
a ako ga on misli ponovo registrirat biće na njega  (y)
Puno Hvala... (y)
 
Poz evo da ne otvaran novu temu pa cu ovdi pitat
Mislin uzet skuter u zagrebu i mislia san ovon proceduron: tamo otic kod javnog biljeznika rijesit kupoprodajni, prodavac bi mi da sve papire koji su potrebni za prijenos na mupu u st, najvise me zanima to sta ja moran motor odvest do firme za prijevoz pa me zanima kolika je procedura kod odjave vozila i je li pametno uopce odjavljivat tako ili da ga na zg tablama doveden u st pa vratin tablice i obavin prijepis??
Svaki savjet dobrodosa
 
tonciv666 said:
Napravi kupoprodajni i ovdi ga pribaci na St table!

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk 4

Mislis da ga doveden na zg tablama pa vratin tablicu na mupu i uzmen st ?  :misli: :misli:
 
Imam pitanje.Znači prije god, dana kupio sam skuter do 50ccm odjavljen i napravio ugovor kog JB. I nisam ga registrirao i sad imam kupca . Kakav je plan i program  :misli:
 
Ili plati porez/prijepis na sebe, ili zamoli bivšeg vlasnika da napravi novi kupoprodajni (sa novim kupcem) da ne plaćaš prijepis bezveze.

A možeš i s bivšim vlasnikom napravit punomoć s kojom ga možeš direktno prodat novom kupcu.



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
E pa baš zato me zanima .znači samo napravim s njim ugovor i on odnese ugovor između mene i prvog kupca i mane i njega .ILI :misli:
 
liberty said:
nema poreza do 50 ccm :mrgreen:
E jbg, kad sam brzoplet pa čitam bez razumijevanja. :cigle:

:mrgreen: (y)


ljacmi said:
E pa baš zato me zanima .znači samo napravim s njim ugovor i on odnese ugovor između mene i prvog kupca i mane i njega .ILI :misli:
To što nema poreza na 50ccm kod prijenosa, ne minja činjenicu da ti nisi izvršija prijenos vlasništva na sebe, znači, najjednostavnije je da bivši vlasnik napravi novi kupoprodajni, između njega i novog kupca.
 
thule_5689 said:
Neće svaki bilježnik ovjerit ugovor ako nema i potpisa kupca.

Prodao sam 3-4  motora, svaki put samo ja kao prodavatelj bio kod bilježnika i nije bilo problema.

Sad, ja sam isto čuo od drugih da to ne rade svi bilježnici.

Mislim da je stvar u tome da nesmije biti nikakvog potpisa, nego samo ti kao prodavač potpisuješ direkt pred bilježnikom a ovaj TVOJ potpis ovjerava. Gdje je potpis kupca mora ostati prazno i onda ovaj nema kaj zajebavati. Kasnije daš potvrđeni primjerak kupcu i ovaj se potpiše prije nego ide na policiju.

Ali pretpostavka je .... :0648:  svih    :palacdolje:
 
ovjerava se potpis a ne sadržaj
i ovjerava se onaj potpis koja stranka traži
bez obzira da li na dokuentu postoji ili ne postoji potpis koji se ne ovjerava
s time da je ugovor potpisan samo od strane prodavatelja a ne i od kupca u biti ni nije ugovor dok se ne "kompletira" potpisom kupca te u slučaju da isti nije bio na ugovoru prilikom ovjere u javnobilježničkoj arhivi ostaje primjerak nečega što uopće nije ugovor
mislim da je najbolja opcija da kupac istovremeno ili prethodno potpiše ugovora, a da ga prodavatelj isto tako istovremeno ili prije potpiše te kod bilježnika ovjeri svoj potpis i napravi dovoljan roj ovjerenih preslika ugovora za sebe, kupca i institucije

važno je napomenuti da ako se izgubi primjerak ugovora, iz javnobilježničke arhive primjerak može zatražiti i dobiti samo ona stranka koja je ovjerila potpis, ne i druga ugovorna strana. tako bi trebalo biti, ali da li je tako sviugdje ne bi znao
 
liberty said:
bio na ugovoru prilikom ovjere u javnobilježničkoj arhivi ostaje primjerak nečega što uopće nije ugovor

Ovo si načelno u pravu, može biti da imaš kasnije zajebancije ako nekaj pođe po zlu. Ali pitanje je bilo ako se može, a može se.


liberty said:
mislim da je najbolja opcija da kupac istovremeno ili prethodno potpiše ugovora, a da ga prodavatelj isto tako istovremeno ili prije potpiše te kod bilježnika ovjeri svoj potpis i napravi dovoljan roj ovjerenih preslika ugovora za sebe, kupca i institucije

U tome i je problem. Neće svaki bilježnik potvrditi ugovor, ako je na njemu već nečiji potpis, a ta osoba nije došla i legitimirala se.

Naravno da je najbolje da odu zajedno do bilježnika, ali to često puta nije moguće...

 
joya said:
Ovo si načelno u pravu, može biti da imaš kasnije zajebancije ako nekaj pođe po zlu. Ali pitanje je bilo ako se može, a može se.


U tome i je problem. Neće svaki bilježnik potvrditi ugovor, ako je na njemu već nečiji potpis, a ta osoba nije došla i legitimirala se.

Naravno da je najbolje da odu zajedno do bilježnika, ali to često puta nije moguće...

bilježnik ne bi trebao raditi probleme oko postojanja ili nepostojanja potpisa koji ne ovjerava ili prisutnosti/neprisutnosti oosobe čiji potpis ne ovjerava - to nema nikakve veze s ovjerom potpisa osobe koja ovjerava potpis

termin "potvrda" ti je sinonim za solemnizaciju, pri čemu se potvrđuje i sadržaj nečega i tu su stroža pravila te je moguće da ilježnik neće potvrditi nešto dok sve strane nisu potpisale, bez obzira u odnosu na koju stranu se solemnizira

no kod kupoprodajnih ugovora za vozila najčešće se radi o ovjeri potpisa, a ne i solemnizaciji

 
Nije govno nego se pas posro.

Velim, kod nekih bilježnika ide, a kod nekih ne.
 
znači kad se riješi ta zavrzlama oko ( u mom slučaju zamjene) motor se doveze doma, plati se porez, i onda:
  1.  s motorom na tehnički
  2.  bez motora na tehnički

motor je registriran do 06.2017
 
vladof said:
znači kad se riješi ta zavrzlama oko ( u mom slučaju zamjene) motor se doveze doma, plati se porez, i onda:
  1.  s motorom na tehnički
  2.  bez motora na tehnički

motor je registriran do 06.2017
3. Bez motora, ali sa svim dokumentima, na policiju. Izdaju novu prometnu, a po potrebi i novu reg. pločicu.