Prijepis motocikla

DiAbLeRo said:
Opa!

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/ukida-se-porez-na-rabljene-aute-a-istu-pristojbu-placat-ce-kupci-kija-i-mercedesa-20170525

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Budi siguran da neće bit ništa isplativije nego samo novi udarac na džep.
 
Ovo bi moglo drasticno dici cijenu oporezivanja starih auta s velikim masinama.
Nevjerovatno da svakim danom se nesto novo smisli..mater im je...
 
Budite sigurni u samo jedno : To je još jedan u nizu preimenovanih nameta ili matematički gledano ako je napravljen prijenos vlasništva za cca 200 000 vozila godišnje eto prostora da se ljude odere profinjenijim načinom . Već sam negdje napisao ,takva radnja se u Njemačkoj obavlja za najviše pol sata na jednom mjestu ,dobiješ sve crno na bijelo za pedeset i par eura ,ne zanimaju ih nikakvi glupi kilowati ni godine . Kod nas je auto još uvijek sveta krava ,a vozači ovce za šišanje !  :LOL: :LOL: :021:
 
U CH uopće nema poreza na prenos vlasništva.
I netreba nikakav ugovor radit ni bilo di ovjeravat. Privat to privat.


Poslano sa Crkvenog Zvonika
 
Bok svima
Može jedno pitanje, ne nalazim odgovor a prvi put mijenjam vozilo za vozilo.

kako ide prijepis motora kada pod račun dajem drugo vozilo + dogovorena nadoplata?

Koji je generalno proces tu, s obzirom da je druga županija?
 
Napravite ugovore, može cijena biti i jednu kunu na ugovoru. Prijepis radite na STP-u gdje vam odmah razrežu porez prema svojoj tablici. Reg. pločice vjerojatno odmah možete razmijeniti na STP-u. Ako idete skupa na STP, mislim da ne treba ni ugovor. Nove prometne vam naprave, istresete nešto novaca i gass doma.
 
  • Like
Reactions: dudo42
Napravite ugovore, može cijena biti i jednu kunu na ugovoru. Prijepis radite na STP-u gdje vam odmah razrežu porez prema svojoj tablici. Reg. pločice vjerojatno odmah možete razmijeniti na STP-u. Ako idete skupa na STP, mislim da ne treba ni ugovor. Nove prometne vam naprave, istresete nešto novaca i gass doma.
Odlično, to se čini stupid simple 🙂 Hvala!
 
Zanimljivo da meni nisu dali jučer prepisati auto jer je polica osiguranja bila isprintana iz PDF-a od strane proslog vlasnika iako ju je potpisao. S tom policom je auto uredno i normalno registriran.
Rješenje je da bih morao ići u osiguravajuću kuću po originalnu policu, i onda tražiti bivšeg vlasnika da ju potpiše i onda tako na tehnički...
Jos zanimljivije da sam na istoj STP samo ove godine prepisao 3 vozila i naknadno ih registrirao godinu dana, i sve to s isprintanim policama osiguranja bez problema.
 
;)
 

Attachments

  • 20200915_094228.jpg
    20200915_094228.jpg
    92.3 KB · Views: 115
I onda dodjes na tehnicki i kada im kazes za tu digitalnu (posto preko komparea uzeo i nije jos stigla na kucnu adresu nego samo primjerak mailom) onda te traze da im na mail svejedno posaljes primjerak police jer drugacije ne mogu.. Smijesno je kako to kod nas ide individualno od stanice do stanice i od kontrolora do kontrolora..
 
I onda dodjes na tehnicki i kada im kazes za tu digitalnu (posto preko komparea uzeo i nije jos stigla na kucnu adresu nego samo primjerak mailom) onda te traze da im na mail svejedno posaljes primjerak police jer drugacije ne mogu.. Smijesno je kako to kod nas ide individualno od stanice do stanice i od kontrolora do kontrolora..
Ja nisam nikome ništa sla' niti imam papir, samo u mail-u.
Lokacija Split.
 
Ja nisam nikome ništa sla' niti imam papir, samo u mail-u.
Lokacija Split.

pa vidiš da ti čovjek bogyks kaže da je na istom tehnikom do sada prolazio, a sada ga traže original..
meni neki dan na registraciji nije trebalo ništa, ja nudim primjerak, kaže ne treba mu ništa, ima u sustavu..
kod prijepisa mu očito treba važeća polica od bivšeg vlasnika, e sad zašto original, a ne print nema logike..
 
pa vidiš da ti čovjek bogyks kaže da je na istom tehnikom do sada prolazio, a sada ga traže original..
meni neki dan na registraciji nije trebalo ništa, ja nudim primjerak, kaže ne treba mu ništa, ima u sustavu..
kod prijepisa mu očito treba važeća polica od bivšeg vlasnika, e sad zašto original, a ne print nema logike..
Aha, previdia sam da je prijepis u pitanju.
 
da i problem je šta je na istom tehničkom prije radio i prijepis sa isprintanom policom, a sad ne može..
 
To ti i pricam, negdje moze negdje ne, hrvatistan.. ovo moje gore ti je iskustvo od 11.08. u Zg..
Ja sam ovome u STP reka' da imam na tel. policu, kaže sad ćemo vidit'.
Iz prometne po br. šasije vidia je u komp da ima, i to je to.
Tako mi je bilo u 5. za skuter i 8. za motor.
Očito kako koja STP.