Prijepis nereganog motora

loooney711

Member
Pozdrav svima,

za početak bih molio administratore da prebace temu u Info Pult.

Kupio bih neregistriran i odjavljen motor i to tako da sa vlasnikom zajedno sve obavim na stanici za tehnički pregled, da izbjegnem situaciju da se prijepis nemože napraviti zbog kazni, ovrhe ili sličnoga. Međutim motor nisam mislio sada registrirati, ide zima, a i prije registracije ga treba malo dovesti u red. Stoga sam mislio tehnički i registraciju odraditi negdje na proljeće.

Međutim da li je to uopće moguće, sada napraviti prijepis odjavljenog i neregistriranog motora, a tehnički i registraciju odraditi kasnije?

Hvala i pozdrav.

 
da moguće je

sve se sada riješava na tehničkom...
 
Nero said:
Mozes prepisati bez rege? Kako?

Kad sam krenuo razmišljati o tome i meni se čini nemoguće, jer kako bi to izgledalo u praksi... Došao bi na tehnički sa sadašnjim vlasnikom i prometnom koja je poništena i gdje piše da je tehnički istekao. Što će meni temeljem toga na tehničkom dati? Novu prometnu sa zadnjim datumom tehničkog i odmah će ju poništiti?

Ne zvuči mi baš da će tako nešto proći. Ali moguće da nisam u pravu.
 
Ispada da se ne moze kupiti vozilo u nevoznom stanju i prepisati, i nakon sta se sredi ici na registraciju :misli:
 
Ne znam, ja sam Boldora registrirao da ne bi bilo poslije natezanja s bivsim vlasnicima (ako ne plate kazne, ovrhe i slicno), ako postoji drugi nacin, super.
 
Ne može se napravit prijepis neregistriranog vozila, nit se to ikad moglo napravit. Ako je vozilo neregano, ranije si napravil samo ugovore, ovjerio ih, platio porez i kad se odlučiš regat, onda se nakon rege izdaju novi dokumenti. Sada kako se sve radi na tehničkom i nemoraš bilježniku i na poreznu, na tehničkom platiš taksu (zamijena za porez) i to je to,
 
Imao isti slučaj nedavno kada sam kupio od prvog vlasnika MZ koji je bio odjavljen 96-te, te morao ga urediti. Trebalo mi je 5 mjeseci i čim sam ga sredio odmah sam išao odraditi prijepis, registraciju i dokumente na svoje ime.

Naravno da je bilo problema i na tehničkom, jer iako je bio registriran u RH i kasnije odjavljen u RH, oni ga nisu mogli naći u svojim bazama podataka pa bilo je povuci potegni..

Nema rješenja za taj problem, meni je bila sreća da poznajem čovjeka i živi blizu mene pa je rizik minimalan.
Ovako , u tvom slučaju što duže vrijeme prolazi rizik je veći da nešto može poći k zlu (npr. ovrha vlasniku, smrt vlasnika itd...) i samim time tebi kasnije onemogućiti prijepis i registraciju.

Može pomoći da ipak idete ovjeriti kupoprodajni ugovor kod javnog bilježnika, tako barem ugovor ima neku pravnu težinu.
(y)
 
Nero said:
Mozes prepisati bez rege? Kako?

rekli su mi da naprave novu prometnu sa novim imenom i prezimenom ali zadnjom reg oznakom koja odmah prilikom izdavanja se smatra poništenom tj premanetno odjavljenom prometom tj regom
 
Opet izmišljanje tople vode.



Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
biso1 said:
Ne može se napravit prijepis neregistriranog vozila, nit se to ikad moglo napravit. Ako je vozilo neregano, ranije si napravil samo ugovore, ovjerio ih, platio porez i kad se odlučiš regat, onda se nakon rege izdaju novi dokumenti. Sada kako se sve radi na tehničkom i nemoraš bilježniku i na poreznu, na tehničkom platiš taksu (zamijena za porez) i to je to,
I dobiješ neki dokument na svoje ime :misli:
 
M12 said:
rekli su mi da naprave novu prometnu sa novim imenom i prezimenom ali zadnjom reg oznakom koja odmah prilikom izdavanja se smatra poništenom tj premanetno odjavljenom prometom tj regom

Izgleda da ovisi gdje se tehnički radi, jer meni su rekli da ne mogu dobiti dokumente na svoje ime bez da registriram (osiguranje, tehnički itd).
Pa sam se vratio nakon par mjeseci. :mrgreen:
 
toecutter said:
Naravno da je bilo problema i na tehničkom, jer iako je bio registriran u RH i kasnije odjavljen u RH, oni ga nisu mogli naći u svojim bazama podataka pa bilo je povuci potegni..

ja sam imao sličnu situaciju na tehničkom prije par mjeseci

uvijek idem na isti tehnički i dođem ove godine i kažu mi vaš motor ne postoji!
Odnosno kada ukuca broj šasije ne daje mu ništa.
Ja mu kažem kako dolazim k njima na tehnički svake godine i da je sve do sada uvijek bilo ok i sve ostalo ali uzalud...

pošalje me lik u MUP da pogledaju što je jer je vjerovatno netko negdje pogriješio.
Dođem u MUP i čovjek izvadi dosje vozila i pogleda sve od početka do kraja, pogleda moju prometnu i utvrdi da je sve u redu.
Ja naravno prije toga 15 puta pogledam broj šasije na motoru da utvrdim da odgovara šasiji u prometnoj i naravno da je OK.

Lik u MUP-u kažem da odem u CVH i vidim kod njih što kaže baza jer mu jedino pada na pamet da tamo može biti problem.
Dolazim do CVH, ali je već 15:15 i oni rade do gospodskih 15 sati.

Dolazim sutra i objašnjavam da imam prometnu dozvolu koja je kao službeni dokument RH u potpunosti ispravna, ali da stanica za tehnički kaže da je to u biti sranje i da moj motor ne postoji.
Čovjek uzima prometnu, odlazi i nakon 10 min se vraća i kaže: da zaista, vaš motor ne postoji u bazi.

Ja kažem u kojoj bazi? On kaže pa u našoj, bazi CVH. I da po novom sve stanice za tehnički koriste njihove baze vozila i da je to sada amen.
U tom trenutku ja shvaćam da su debilčine uzele vlastite baze kao mjerodavne i da su pregazili dosadašnje baze koje su imale stanice za tehnički.
Oni su svim stanicama nasnimili svoju centralnu bazu po kojoj sada rade.

Nakon 45 min zajedničkim snagama smo ipak našli motor. Problem je bio u tome što je prije 10 godina prijašnji vlasnik bio na tehničkom u Krapini gdje su u broj šasije upisali crticu između slova i brojeva.
I oni su povukli taj stari podatak kao mjerodavan!!!

Kasnije je došla uredba da se u šasiju ne upisuje ništa osim brojki i slova, nikakve crtice, točke ili zvjezdice.

Dakle osim što su zanemarili tu uredbu, smatrali su podaci zadnjih par godina registracije nisu ispravni i jednoj stanici za tehnički koja mi je godinama obnavljala regu, nasnimili netočne podatke.
I sada dolazi najbolji dio - treba ispraviti to u bazi, a za to im treba pol dana i do tada moram čekati da mogu na regu.
oko 12 mi javljalju da su ispravili i da mogu na tehnički. Dođem i čovjek ponovo ukuca šasiju i opet nema motora!
Zovem opet CVH i kaže čovjek da će vidjeti što je. Naravno trebalo je "refrešati" u stanici pa su se onda oni zvali telefenima i eto...uspjeli su u tom činu

Dakle dragi građani RH, to što imate u ruci što se zove prometna dozvola ili registarska pločica je u biti komad dreka jer jedna privatna tvrtka odnosno CVH kaže tako.  :smiley:



 
ta tvoja priča me NE iznenađuje ali niti malo  8) takvih primjera je gro...
 
Ovo je prilično jednostavno. Trenutni vlasnik odjavi vozilo na tehničkom, a međusobno napravite kupoprodaji  ugovor.
Čak niti ne trebate zajedno na tehnički.
 
GT said:
Ovo je prilično jednostavno. Trenutni vlasnik odjavi vozilo na tehničkom, a međusobno napravite kupoprodaji  ugovor.
Čak niti ne trebate zajedno na tehnički.

Čovjek je napisao da je motor već odjavljen....
Dakle, on želi prepisati odjavljeno/neregistrirano vozilo na sebe bez da radi tehnički i registraciju, a to trenutno nije moguće...
Bez tehničkog i registracije ne možeš dobiti nove papire (prometnu) na svoje ime.

Primjer ako kupiš odjavljeno vozilo koje nije tehnički ispravno i moraš ga srediti prije registracije moraš moliti Boga da se nešto u međuvremenu ne zakomplicira (ovrha/rastava/ostavinska rasprava itd...) jer u protivnom kada dođeš nakon nekog vremena na registraciju može te dočekati iznenađenje.....
 
- Sepra - said:
ja sam imao sličnu situaciju na tehničkom prije par mjeseci

uvijek idem na isti tehnički i dođem ove godine i kažu mi vaš motor ne postoji!
Odnosno kada ukuca broj šasije ne daje mu ništa.
Ja mu kažem kako dolazim k njima na tehnički svake godine i da je sve do sada uvijek bilo ok i sve ostalo ali uzalud...

pošalje me lik u MUP da pogledaju što je jer je vjerovatno netko negdje pogriješio.
Dođem u MUP i čovjek izvadi dosje vozila i pogleda sve od početka do kraja, pogleda moju prometnu i utvrdi da je sve u redu.
Ja naravno prije toga 15 puta pogledam broj šasije na motoru da utvrdim da odgovara šasiji u prometnoj i naravno da je OK.

Lik u MUP-u kažem da odem u CVH i vidim kod njih što kaže baza jer mu jedino pada na pamet da tamo može biti problem.
Dolazim do CVH, ali je već 15:15 i oni rade do gospodskih 15 sati.

Dolazim sutra i objašnjavam da imam prometnu dozvolu koja je kao službeni dokument RH u potpunosti ispravna, ali da stanica za tehnički kaže da je to u biti sranje i da moj motor ne postoji.
Čovjek uzima prometnu, odlazi i nakon 10 min se vraća i kaže: da zaista, vaš motor ne postoji u bazi.

Ja kažem u kojoj bazi? On kaže pa u našoj, bazi CVH. I da po novom sve stanice za tehnički koriste njihove baze vozila i da je to sada amen.
U tom trenutku ja shvaćam da su debilčine uzele vlastite baze kao mjerodavne i da su pregazili dosadašnje baze koje su imale stanice za tehnički.
Oni su svim stanicama nasnimili svoju centralnu bazu po kojoj sada rade.

Nakon 45 min zajedničkim snagama smo ipak našli motor. Problem je bio u tome što je prije 10 godina prijašnji vlasnik bio na tehničkom u Krapini gdje su u broj šasije upisali crticu između slova i brojeva.
I oni su povukli taj stari podatak kao mjerodavan!!!

Kasnije je došla uredba da se u šasiju ne upisuje ništa osim brojki i slova, nikakve crtice, točke ili zvjezdice.

Dakle osim što su zanemarili tu uredbu, smatrali su podaci zadnjih par godina registracije nisu ispravni i jednoj stanici za tehnički koja mi je godinama obnavljala regu, nasnimili netočne podatke.
I sada dolazi najbolji dio - treba ispraviti to u bazi, a za to im treba pol dana i do tada moram čekati da mogu na regu.
oko 12 mi javljalju da su ispravili i da mogu na tehnički. Dođem i čovjek ponovo ukuca šasiju i opet nema motora!
Zovem opet CVH i kaže čovjek da će vidjeti što je. Naravno trebalo je "refrešati" u stanici pa su se onda oni zvali telefenima i eto...uspjeli su u tom činu

Dakle dragi građani RH, to što imate u ruci što se zove prometna dozvola ili registarska pločica je u biti komad dreka jer jedna privatna tvrtka odnosno CVH kaže tako.  :smiley:

Imao sam slicnu situaciju s Bold'orom. Umjesto 0 je upisan bio O. Sa puno volje osoblja na tehnickom su to ispravili (morao je to popraviti tehnicki u kojem je izdana prometna).
 
Promaklo mi je. Ali trebalo bi biti još jednostavnije, naprave kupoprodajni i ovjere kod bilježnika ako dođe do problema (kao što je netko već napisao).
Na ovjeri je datum i u teoriji ne bi trebalo biti problema ako dođe do nečega u međuvremenu. Da, kažem u teoriji jer se u praksi napravi problem i gdje ga nema...
toecutter said:
Čovjek je napisao da je motor već odjavljen....
Dakle, on želi prepisati odjavljeno/neregistrirano vozilo na sebe bez da radi tehnički i registraciju, a to trenutno nije moguće...
Bez tehničkog i registracije ne možeš dobiti nove papire (prometnu) na svoje ime.

Primjer ako kupiš odjavljeno vozilo koje nije tehnički ispravno i moraš ga srediti prije registracije moraš moliti Boga da se nešto u međuvremenu ne zakomplicira (ovrha/rastava/ostavinska rasprava itd...) jer u protivnom kada dođeš nakon nekog vremena na registraciju može te dočekati iznenađenje.....