problem fz6!!!!

El Diablo

New member
evo prije nekih mjesec dana taman idem na mora i krecem s benzinske i odjednom mi se ler gas spusti sa 1000-1100 na 640--700 i motor mi se na semaforu gasi,dodem na krk sve super sve radi normalno!!! i evo sad prije par dana opet me pocelo to jebat motor se odjednom spusta na 640 okretaja i gasi se !! kaj je to onaj tps il kaj?? motor je 2005 god.
 
Ja nemam fz6, al frend je imao istih problema. To ti je onaj kak oni to kažu kompjuter. Garancija traje godinu dana pa ti je sigurno čudno kako ti se to sad počelo događati. Obrati pozornost na kilometražu i ako možeš sredi to ako još imaš garanciju. A i ako ne, moraš mjenjat taj kompjuter. Nadam se da sam pomogao.
 
Webfreak said:
Ja nemam fz6, al frend je imao istih problema. To ti je onaj kak oni to kažu kompjuter. Garancija traje godinu dana pa ti je sigurno čudno kako ti se to sad počelo događati. Obrati pozornost na kilometražu i ako možeš sredi to ako još imaš garanciju. A i ako ne, moraš mjenjat taj kompjuter. Nadam se da sam pomogao.

jesi hvala,imam 8500 km,moram sad na drugi servis ,a garanciju imam jos 1 god! ja isto mislim da je to taj kompjuter iliti tps!! kaj njemu su to zamijenili,isto je imo garanciju??
 
El Diablo said:
jesi hvala,imam 85000 km,moram sad na drugi servis ,a garanciju imam jos 1 god! ja isto mislim da je to taj kompjuter iliti tps!! kaj njemu su to zamijenili,isto je imo garanciju??

Sad mi je jasno zasto imas problema.... Napravio si 85000km za godinu dana, a tek ides na drugi servis...  :jesus: :LOL:
Nego sigurno ti nije problem u TPS-u jer je to bio problem sa prvim serijama, a u novijima je to bilo rijeseno.
 
Wrbex said:
Sad mi je jasno zasto imas problema.... Napravio si 85000km za godinu dana, a tek ides na drugi servis...  :jesus: :LOL:
Nego sigurno ti nije problem u TPS-u jer je to bio problem sa prvim serijama, a u novijima je to bilo rijeseno.
gle fakat jedna nula viska... :shock:
nego kaj bi bilo,kolko citam o tom tps-u ispada da to on zajebava,jer mi se dogada sve kak i svima kojima je tps otiso u k... jednom mi se prosle god isto tak dogodilo,al poslije nista sve do sad..
 
Nije to nikakav kompjutor već senzor - imaš tu malo opširnije o tome

http://www.motoplus-web.com/forum/viewtopic.php?t=219&highlight=tps
 
evo zvao sam servis..i vele da je to najvjerovatnije taj tps..nego sranje je kaj mi lik veli da nemam garanciju vise jer sam prvi servis napravio prosle godine 9.8. a da drugi servis moram napravit u razmaku od najvise 1 god.od prvog servisa,znaci zakasnio sam 2 tjedna!!i sad veli da mi to nejde pod garanciju !! kaj je najbolje to nisam uopce do sad znao,ja sam mislio da mi garancija vrijedi ak odem na servis do najvise 10000 km( sad imam 8500) kaj to je tak svigdje il kak?? :x
 
Prvo jako pažljivo i dobro pročitaj jamstveni list ili knjižicu i ak ti to tamo ne piše onda je to njegva izmišljotina kaj se servisa tiče, onda zovi uvoznika pa ak trba i yamahu europe i ispričaj im malo za taj problem pa da vidiš kaj ti oni vele. (y)

Inače znam da Piaggio Hrvatska ima istu shemu sa skuterima, ak ne dođeš na servis najkasnije za tri mjeseca ili 500km nema više jamstva!  :palacdolje:
 
Ovo za servis mi je jasno jer svi uglavnom kažu - servis nakon xy kilometara ili godinu dana (što prije izađe) ali da zbog toga izgubi garanciju a da se npr. nije uopće vozio to mi baš i neide u glavu.
 
Pitbull said:
Prvo jako pažljivo i dobro pročitaj jamstveni list ili knjižicu i ak ti to tamo ne piše onda je to njegva izmišljotina kaj se servisa tiče, onda zovi uvoznika pa ak trba i yamahu europe i ispričaj im malo za taj problem pa da vidiš kaj ti oni vele. (y)

Inače znam da Piaggio Hrvatska ima istu shemu sa skuterima, ak ne dođeš na servis najkasnije za tri mjeseca ili 500km nema više jamstva!  :palacdolje:

evo sad sam procito sve od a -z i nigdje mi ne pise da moram servisirat motor u razmaku od 1 god. od prvog servisa,znaci da ovaj u servisu brije gluposti da mi garancija ne vrijedi,jer sam kupio motor u 8 mj.2005.znaci garancija vrijedi jos 1 god.! u jamstviu pise da mi garancija vrijedi 2 god.nez ogranicenja broja km.nigdje se ne spominje razmak od tih god.dana od prvog servisa
 
Aj molim te reci tko ti je serviser.

Alo, moderatori jel spavate!!! Spojite teme.
 
u elodi su mi rekli za to da mi garancija ne vrijedi!! a u pon.cu zvat mototrade tam sam ga kupio i servisiro,pa cu vidjet kaj tam vele,na godisnjem su pa ga nemrem dobit prije
 
A zašto im ne pokažeš uvjete pod kojima ne vrijedi garancija!? Ako nigdje ne piše da ga moraš servisirat u godinu dana zašto ne bi vrijedila garancija!? Stvarno nije u redu da toliko seru po nama, a žive od nas!!!!! Ako u uvjetima ne piše, a oni nisu obavjestili kak se spada onda to nije tvoj već njihov problem. Tvoj je ukoliko dozvoliš da bude.
 
El Diablo said:
u elodi su mi rekli za to da mi garancija ne vrijedi!! a u pon.cu zvat mototrade tam sam ga kupio i servisiro,pa cu vidjet kaj tam vele,na godisnjem su pa ga nemrem dobit prije

Ako i je određeni broj km ili godinu dana, pa jebemu kaj nema nikakve tolerancije + ili - tjedan do dva. Pa reci mu da si bil na godišnjem na moru i da nisi stigel prije doć ili kaj, j.....i im sve po spisku tam i osobno tam otiđi i razgovaraj s njima, jer njima je sve jedno oni mogu priznat jamstvo samo kaj neću.  :palacdolje:
 
Pitbull said:
Ako i je određeni broj km ili godinu dana, pa jebemu kaj nema nikakve tolerancije + ili - tjedan do dva. Pa reci mu da si bil na godišnjem na moru i da nisi stigel prije doć ili kaj, j.....i im sve po spisku tam i osobno tam otiđi i razgovaraj s njima, jer njima je sve jedno oni mogu priznat jamstvo samo kaj neću.  :palacdolje:
pito sam ja lika,reko sam mu gle 2 tjedna kasnije sim-tam-, i veli on kao ja to nesmijem jer garancija ide preko glavnog uvoznika i ako ja nemam taj servis u roku godinu dana od prvog servisa da onda ispada da on meni poklanja taj dio koji se mijenja i da onda to njegova firma ubiti placa!
 
Ma sere ko grlica, reci mu nek ti da broj od tog uvoznika pa se ti s njim lijepo dogovori i objasni mu situaciju pa bus videl da bu sve OK.

I molim te pitaj ga kakve veze ima TPS senzor sa servisima kad oni jako dobro znaju da je to serijska greška na tim motorima.  (y)
 
zvao sam moto markez veli da se sve mijenja iu garanciju i da nema problema!! sad bas idem tam da mi pogledaju to !!  :D (y)