problem fz6!!!!

El Diablo said:
zvao sam moto markez veli da se sve mijenja iu garanciju i da nema problema!! sad bas idem tam da mi pogledaju to !!  :D (y)

Evo viš da se sve da riješiti!  (y)

ELODA  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
gledajte dečki. Samo ću se kratko osvrnuti. Nisi jedini koji imaš problema, naime imaju ih mnogi s raznim vrstama motra, a ovo je samo dokaz da se i japanska super kvaliteta naspram talijenskog krša ipak kvari i to puno višenego što neki krajnje nekorektni ljudi stalno tvrde.Mislim, to je ok, kao i to što si poput svakog pametnog čovjeka potražio savjet ovdje, jer ga često možeš i dobiti, a i ja bi tako postupio. Želim samo reći da se čovjek uvijek boji nepoznatog, a ponekad i nema novaca za ne znam što pa ona po tome pljuje. U životu sam vidio sve vrsrte motora pokvarene na najgore načine, odlazile su mašine, elektronika, ranorazni dijelovi, pa sve do samih rama. Sve su to samo obični strojevi napravljnei ljudskim rukama i umom i podložni su kvarovima i imaju nedostatke. Ovo je samo jedan od bezbroj topica na  temu Japanskih motora. I dobro je da je. Samo ne razumijem taj cinizam od pojedinaca.

To naravno nema nikakve veze s začetnikom ovog posta kao ni njegoovm motorom, naprotiv. Ima veze samo s onima koje muče mnogo teži problemi - oni u glavi.

A sad se odjavljujem u pozdrav i želje da ti to rješe u sklopu garancije i da se opet sretno i dugo voziš bez kvarova, što želim i svakokm vlasniku bilo kojeg motocikla.
 
linza said:
Tko ti je to reko u Elodi?
neznam zvao sam telefonom u servis,nije se predstavio!! evo bio sam danas u markezu i problem je u tps-u!! gazda ga je vec danas narucio i garancija najnormalnije vrijedi!!! :D
 
Sad barem znas gdje ce ubuduce servisirat motor,a gdje neces
 
Miro jesi se zapitao zakaj Sledgea više nitko ne jebe za skarabeja - više se ne pali na to  :wink:
 
El Diablo said:
evo prije nekih mjesec dana taman idem na mora i krecem s benzinske i odjednom mi se ler gas spusti sa 1000-1100 na 640--700 i motor mi se na semaforu gasi,dodem na krk sve super sve radi normalno!!! i evo sad prije par dana opet me pocelo to jebat motor se odjednom spusta na 640 okretaja i gasi se !! kaj je to onaj tps il kaj?? motor je 2005 god.

koji ti je serijski broj motora?
 
El Diablo said:
evo zvao sam servis..i vele da je to najvjerovatnije taj tps..nego sranje je kaj mi lik veli da nemam garanciju vise jer sam prvi servis napravio prosle godine 9.8. a da drugi servis moram napravit u razmaku od najvise 1 god.od prvog servisa,znaci zakasnio sam 2 tjedna!!i sad veli da mi to nejde pod garanciju !! kaj je najbolje to nisam uopce do sad znao,ja sam mislio da mi garancija vrijedi ak odem na servis do najvise 10000 km( sad imam 8500) kaj to je tak svigdje il kak?? :x

Gluspot, yamaha ima garanciju 2 godine. Nije bitno kad je napravljen drugi ili treči servis.
 
ja sam kupio motor u elodi i trebam ići na servis na 10000, prvi je napravljen krajem 10 mj....

ovo je glupost da te ograničavaju sa nečim što se nigdje ne spominje...osim ako ograničenje nije na reklamaciju TPS-a....ali svejedno...glupost!
 
Ne mogu te ogranicavat....garancija je europska, tako da neki salabajzer nemre i nesmije postavljat svoje uvjete.
 
Jel se meni čini ili piše da je servis uvjetovan prijeđenom kilometražom, kao i vremenom. Dakle, ili jednom u godini dana (ako nisi prešao određeni broj kilometara), ili nakon prijeđenog broja zahtijevanih km.
 
Servis je uvjetovan kilometražom (barem kod mojeg brm brm je tak). Nigdje ne piše da mora biti jednom godišnje....
 
Pitbull said:
I jesil rješio tu reklamaciju?  :misli:
rijeseno!!! doso sam isti dan u moto markez i odmah mi je narucen tps,cekam da dode i sve je besplatno i pod garancijom,a to kaj ovi seru u elodi nema veze s vezom! servis se mora radit ovisno o km,a nikakva godine nemaju veze!! (y)
 
A gorivo? Ja sam tankal na tifonu jednom i nakon par kilometrića motor nejde nejde i nejde, obrtaji padaju i sam tužno plaće uuuuuuuuuuuuu. Još je bil pod garancijom.
Slijedeći dan sam se dokotural do Grigića, on ispustil gorivo s rezervoara, nalil svoje gorivo i freza je propjevala sa svojih 1000 ccm tak kak treba.
 
slično se meni desilo, već sam negdje pisao o tome, mislio sam da sam ostao bez benzina, ali je na leru jer nije htio dignut okretaje na više, dokoturao se do prve benzinske....

mislim da je bilo smeće u rezervoaru....sad prije zime treba ga isprat, očistit filtere, ako ih nađem...

a možda je to smeće došlo i u neke dizne ili ubrizgivače....ali malo ga propušeš na zaobilaznici i sve 5 (y)
 
ako se taj motor vozi do 7-8k okretaja to mu više šteti nego kaj misliš da koristi, treba ga zavrtit do kraja tu i tamo, tako i ovi motori u autima sa više ventila, mama mi vozi twingo 1.2 16v (prodajem ga ako je netko zainteresiran) ima 75 ks, ali kad ga dobim u ruke nekako je trom, onda ga razvrtim malo i odmah postane živahan kako i treba....
 
Rivi said:
Jel se meni čini ili piše da je servis uvjetovan prijeđenom kilometražom, kao i vremenom. Dakle, ili jednom u godini dana (ako nisi prešao određeni broj kilometara), ili nakon prijeđenog broja zahtijevanih km.

Je istina ograničen je kilometražom i vremenski ali da te mogu zaj...... za dva tjedna +- to fakat nemrem vjerovat.  :shock:
 
Pitbull said:
Evo viš da se sve da riješiti!  (y)

ELODA  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
Ja sam u elodi kupio motor i pod garancijom su mi mijenjali automat alnasera!Promijenili su mi ga 3 dana nakon što sam prijavio kvar a dok mi je to mijenjao zategnuo mi je i očistio/podmazao lanac te očistio mašinu i još neke sitnice te nije ništa naplatio!Sa elodom imam samo dobra iskustva pa me malo začudilo ovo što se dogodilo!