Probne vožnje

Frula

New member
Zanima me kakva su vaša iskustva s mogučnošću probne vožnje pri kupovini novih motora.
Naime, čovjek kad kupuje prvi pravi motor, ne računam automatike i sl., nema baš iskustva i nezna što bi u probnoj vožnji isprobao. Tako je bilo sa mnom kad sam kupio prvi pravi motor. E sad, spremam se kupiti drugi motor i poučen iskustvom znam zašto bi mi bilo dobro motor isprobat jer imam neke želje i kriterije. Pogotovo ako se radi o novom modelu. Konkretno me zanima takva mogućnost kod Kawasaki-jevih dilera.

Pozdraf
 
Frula said:
Zanima me kakva su vaša iskustva s mogučnošću probne vožnje pri kupovini novih motora.
Naime, čovjek kad kupuje prvi pravi motor, ne računam automatike i sl., nema baš iskustva i nezna što bi u probnoj vožnji isprobao. Tako je bilo sa mnom kad sam kupio prvi pravi motor. E sad, spremam se kupiti drugi motor i poučen iskustvom znam zašto bi mi bilo dobro motor isprobat jer imam neke želje i kriterije. Pogotovo ako se radi o novom modelu. Konkretno me zanima takva mogućnost kod Kawasaki-jevih dilera.

Pozdraf

Zamisli kad bi svi išli na probnu vožnju,onda bi taj motor što bi ti kupio imao oko 2-3000 km
 
Da imao bi!!!
Ali ako auto trgovci mogu imati test vozila, ne kužim zakaj to nebi bio slučaj s motorima.

Pozdraf
 
Kod nas je premalo tržište motora, da bi diler mogao priuštiti si jedan motor od svakog modela da imao kao probni motor, stvarno moraš dobro poznavati gazdu salona da bi mogao izvuči jedan đir na motoru koj ti se sviđa.
A i vjeruj mi niš ti to neće pomoći, jer i dalje taj motor ne isprobaš onak kak bi trebalo, nego bi se samo trkeljao s njim pazio da ne padneš i tak, to ti manje više niš ne znači.
Najvažnije ti je da vidiš kak je sjedit na njemu i u kojem ti je položaju tijelo kad sjediš na njemu ko da se voziš, a to možeš isprobati i dok se ne voziš.
 
Frula said:
Ali ako auto trgovci mogu imati test vozila, ne kužim zakaj to nebi bio slučaj s motorima.

Nije to baš isto...kao što i Vedran veli, tržište motorima kod nas još nije dovoljno jako da bi imali testne motore...osim toga, kod probne vožnje auta s tobom ide trgovac i može te koliko toliko kontrolirati, a na motoru je skroz druga stvar...jel bi ti sjeo s nekim koga ne poznaš i ne znaš kakva je budala, iza na sic, kad znaš da te može ubiti kao od šale...a pustiti ga samog još gore...
 
jasno je ko dan kaj pricate .nek jos malo ojacaju.

al pojedine modele koji se puno kupuju bi mogli imat fino full kasko pa nek kumovi lome poslije ga prodaju ko testni primjerak i prici kraj

i jos jedno pitanjce .mene stvarno zanima kaj je s onim motorima koji idu na razne testove u razne redakcije i slicno :?:
 
tomee said:
i jos jedno pitanjce .mene stvarno zanima kaj je s onim motorima koji idu na razne testove u razne redakcije i slicno :?:

Da, to i mene zanima...?
 
Ti modeli se krajem sezone prodaju po nešto povoljnijoj cijeni.

Imam kolegu koji je prošle jeseni tako kupio BMW-a za 3000 eura jeftinije. Motor je imao oko 4000 km na satu.
 
IgorS said:
Ti modeli se krajem sezone prodaju po nešto povoljnijoj cijeni.

Imam kolegu koji je prošle jeseni tako kupio BMW-a za 3000 eura jeftinije. Motor je imao oko 4000 km na satu.

A zasto taj isti motor nebi bio ostavljen za test voznje? Shvacam da je malo trziste, al takvo ce i ostat ako se zastupnici ne potrude osigurati bolju ponudu
 
:shock: Nije malo tržište, nego je mala konkurencija prodavača.Kad če se morat trgovac borit za svaku kunu onda če imat i test motore,a kad zna da če i bez toga sve prodat mu se j... .Slovenija je manji trg a imaju testne probe za sve motore.
 
Diskusija se razvija u pravom smjeru.
Potpuno sam svjestan da držanje testnog motora košta i da to ovisi o veličini tržišta, riziku koji je tu prisutan itd.
No međutim, to je najnormalnija poslovna praksa u razvijenom svijetu, pa ako tome težimo onda valjda i mi imamo pravo na to. Za sada su naša prava ta da plačamo motore puno skuplje nego u drugim zemljama, a nemremo ih ni probat. :mrgreen:
 
Vjerujem da je opcenito problem, ne samo u sirini usluge i ponude, nego i ostalih stvari, koje ljudi ocekuju da budu na razini Europe ili svijeta, tesko rijesiti u jednoj maloj zemlji kao sto je Hrvatska.
Npr. propaganda drzavne uprave je da "kupujemo hrvatsko". Medjutim, to je nerealno, jer to bi znacilo da Hrvatska mora moci proizvoditi sve stvari koje su potrebne njezinim gradjanima. "Mala" zemlja to jednostavno ne moze i mora trgovati.

Na temu "test drive-a motora" se to odnosi tako da ce prodavaci dopustati probne voznje onda kad ce im se to isplatiti. Mozda se to desi kad zemlja bude puno bogatija i trziste motora naraste, ali to se mozda nece nikad desiti, jer bez obzira na bogatstvo, trziste moze ostati premalo zbog toga sto je sama zemlja relativno mala.
 
Vedran said:
Kod nas je premalo tržište motora, da bi diler mogao priuštiti si jedan motor od svakog modela da imao kao probni motor, stvarno moraš dobro poznavati gazdu salona da bi mogao izvuči jedan đir na motoru koj ti se sviđa.
A i vjeruj mi niš ti to neće pomoći, jer i dalje taj motor ne isprobaš onak kak bi trebalo, nego bi se samo trkeljao s njim pazio da ne padneš i tak, to ti manje više niš ne znači.
Najvažnije ti je da vidiš kak je sjedit na njemu i u kojem ti je položaju tijelo kad sjediš na njemu ko da se voziš, a to možeš isprobati i dok se ne voziš.



To nije stvar tržišta niti gazde dilera.
Problem je u tome što se kod nas svaki bezveznjak može bavit poslom koji želi ako ima para.
Većina dilera nije školovana za taj posao a o kulturi poslovanja nemaju kurčevog pojma.
Osim toga su ŽICERI do bola i prije bi si nogu odrezali hrđavom pilom nego nabavili nekoliko motora za probne vožnje.
Zato i postoje svakakvi bezvezni dileri koji se međusobno kolju sa cijenama jer misle da je to JEDINI način da se proda.
Osim toga, kad proizvođači odluče da je naše tržište dovoljno ozbiljno, doći će oni direktno pa ćeš vozit što god hoćeš i još će ti reć HVALA što ste probali.

Dileri s autima su na to već došli.
Za motore ćemo još pričekat.

Da vidiš kak će ovi isti bit fini kad ih stisne.




srki
 
I Dylan, odluka je pala, novi kotači za 2005???
 
Dylan said:
Migi, hvala ti što si mi omogućio probnu vožnju TransAlpa. Zadovoljan sam doživljenim i mislim da onaj ko bude kupio tvoj motor ( ako to ne budem ja ) neće biti nezadovoljan.
Drago mi je što smo se upoznali, popričali i popili sokić.

Nema na čemu meni je drago kad mogu ljudima pomoći! Meni je isto drago što smo se upoznali!

P.S. Eto ja napisao u svoj topic da smo se upoznali itd!