Promjena guma KAWASAKI

Znači jedino nam preostaje zasukat rukave i sami se posvetit svom bajku koliko do duše ko zna jer jedino izgleda sami pazimo na svoje motore,ili bar neki.
 
Mile said:
vjeruj mi ima jos jacih koji imaju vecinom zadnje dijelove motora za ukras :shock: :mrgreen:

to su bila vremena...

onda je došla žena..  :(

 
Po tom pitanju sam skeptican dosta... mada vjerujem da ima stvarno vulkanizera koji su naj u svom poslu po splitu i okolici, ali ja radije dogovorim sa svojim serviserom izmjenu gume...on skine odnese u vulkanizera, promijeni i vrati nazad. 100kn vise ali mirno spavam (y)

Osim toga, drzim se toga da motor servisira i radi na njemu samo jedna osoba i niko drugi.
 
Freewave said:
Po tom pitanju sam skeptican dosta... mada vjerujem da ima stvarno vulkanizera koji su naj u svom poslu po splitu i okolici, ali ja radije dogovorim sa svojim serviserom izmjenu gume...on skine odnese u vulkanizera, promijeni i vrati nazad. 100kn vise ali mirno spavam (y)

Osim toga, drzim se toga da motor servisira i radi na njemu samo jedna osoba i niko drugi.
To je u redu nije ni pametno da svaki put prčka neko drugi.
 
Freewave said:
Po tom pitanju sam skeptican dosta... mada vjerujem da ima stvarno vulkanizera koji su naj u svom poslu po splitu i okolici, ali ja radije dogovorim sa svojim serviserom izmjenu gume...on skine odnese u vulkanizera, promijeni i vrati nazad. 100kn vise ali mirno spavam (y)

Osim toga, drzim se toga da motor servisira i radi na njemu samo jedna osoba i niko drugi.
Slažem se!!!!
 
Mile said:
Vecina majstora da sad ne nabrajam mi je rekla da bi bilo najbolje da tu felgu bacim u smece!
Osim naravno jednog koji je rekao da to moze napravit... al jeb mu ako je njih 10 reklo NE a jedan DA... hmmm...

S druge strane nema toga sto se ne moze napravit? popravit? zakrpat? al dal mi se pametno na takvoj zakrpanoj felgi vozit 2 glave pa i vise isto ide ono hmmmm....

Kad sam sve zbrojio i oduzeo dosao sam do zakljucka da u obzir dolazi samo druga felga a ovu koja je ostecena evo je ispolirana u mojoj sobi pored kompa ko ukras i bol na perje koje sam morao dat za drugu felgu :x

ako misliš baciti felgu, baci ju u HPExpres i na moju adresu ...  (y) :mrgreen:
 
strasilo said:
ako misliš baciti felgu, baci ju u HPExpres i na moju adresu ...  (y) :mrgreen:
ma ne mislim je bacit :) al mozda moja zena odluci to bacit kad mene nema doma :mrgreen:  zaljepit cu ispod tvoju adresu pa ak odluci bacit kad me nema mozda ti i stigne :mrgreen:
 
Nedugo sam tokario prijatelju piksu za KLE-a...... a vulkanizer se kune da je nije ni bilo........ :palacdolje: i naravno, zamjenili smo i ležaje
 
Mile said:
ma ne mislim je bacit :) al mozda moja zena odluci to bacit kad mene nema doma :mrgreen:  zaljepit cu ispod tvoju adresu pa ak odluci bacit kad me nema mozda ti i stigne :mrgreen:

boli te racku vidio sad u nedjelju da j i akraponz gore a ni felga se nije klimala  :mrgreen:

ak imaš doma šlauf za zalijevanja možeš felgu zabiti za zid i oko nje omatati šlauf, to je metRRo  :mrgreen:
 
Bump said:
boli te racku vidio sad u nedjelju da j i akraponz gore a ni felga se nije klimala  :mrgreen:

ak imaš doma šlauf za zalijevanja možeš felgu zabiti za zid i oko nje omatati šlauf, to je metRRo  :mrgreen:
Tak ce nesto i bit :mrgreen:
 
Do sada sam mijenjao gume isključivo u ovlaštenom servisu KMS Karlovac i kod njih se ne morate bojati pogreške. Samo što ih ne volim gnjaviti promjenom guma jer su ljudi u poslu preko glave. Pojavili su se dečki naselju Trnsko u Novom Zagrebu braća Mario i Dario sad sam bio kod njih na izmjeni guma i dečki su stvarno pedantni. Možete cijelo vrijeme stajati pokraj motora i gledati samo što smatram da se majstore ne smije ometati u radu i postavljati pitanja treba sačekati da završe posao jer se u razgovoru svakom može desiti da zaboravi gdje je stao.U svakom slučaju dečki su stvarno za preporurčiti.
 
BIKERZZR1400 said:
Do sada sam mijenjao gume isključivo u ovlaštenom servisu KMS Karlovac i kod njih se ne morate bojati pogreške. Samo što ih ne volim gnjaviti promjenom guma jer su ljudi u poslu preko glave. Pojavili su se dečki naselju Trnsko u Novom Zagrebu braća Mario i Dario sad sam bio kod njih na izmjeni guma i dečki su stvarno pedantni. Možete cijelo vrijeme stajati pokraj motora i gledati samo što smatram da se majstore ne smije ometati u radu i postavljati pitanja treba sačekati da završe posao jer se u razgovoru svakom može desiti da zaboravi gdje je stao.U svakom slučaju dečki su stvarno za preporurčiti.

Ovo je pohvalno i slažem se s tim da nevalja puno pričati kad se radi.
Iz osobnog iskustva ako ne mogu biti kraj motora pa da neznam koji je servis, vulkanizer ili majstor ja ga tamo ne vozim.
Najbolje je biti uz motor i praviti se blento kao da nemaš pojma i obično ti ljudi počnu pričati i opuste se, nakon par minuta vidiš da li je st stvarno pedantni majstor ili netko tko to radi samo da mu dan prođe i staž ide u knjižicu.
 
Odeš u KMS Karlovac i nemaš brige Dario je stvarno jedini čovjek u Zagrebu i široj okolici kojem doista vjerujem. Servisiram kod njih motor preko 10 godina i smatram da su moji kriteriji održavanja motocikla malo drukčiji nego kod drugih. Uostalom ipak imam preko 600.000 km. i doista ti preporučujem KMS.
 
plavi15 said:
Ovo je pohvalno i slažem se s tim da nevalja puno pričati kad se radi.
Iz osobnog iskustva ako ne mogu biti kraj motora pa da neznam koji je servis, vulkanizer ili majstor ja ga tamo ne vozim.
Najbolje je biti uz motor i praviti se blento kao da nemaš pojma i obično ti ljudi počnu pričati i opuste se, nakon par minuta vidiš da li je st stvarno pedantni majstor ili netko tko to radi samo da mu dan prođe i staž ide u knjižicu.
najbolje je imati mehaničara kojem vjeruješ, ostaviti mu motor da napravi svoj posao, u međuvremenu u bircu do popiti piće, pojesti, vratiti se, dati mu 50 kn više nego što traži i sretan otići doma ne razmišljajući "jel zašarafio onaj šaraf do kraja"....
 
BIKERZZR1400 said:
Odeš u KMS Karlovac i nemaš brige Dario je stvarno jedini čovjek u Zagrebu i široj okolici kojem doista vjerujem. Servisiram kod njih motor preko 10 godina i smatram da su moji kriteriji održavanja motocikla malo drukčiji nego kod drugih. Uostalom ipak imam preko 600.000 km. i doista ti preporučujem KMS.
Mislim da smo se tamo sreli zadnji puta kad sam ja bio na servisu a ti si dosao stavit neku elektroniku! Dac nije imao vremena pa si otisao jer si morao ici po dijete u vrtic? osim ak nisam nesto pobrkao :)
 
Ne nisi ništa pobrkao dobro si zapamtio samo što sam u međuvremenu istu tu elektroniku išao ugraditi u Munchen. (y)
 
BIKERZZR1400 said:
Ne nisi ništa pobrkao dobro si zapamtio samo što sam u međuvremenu istu tu elektroniku išao ugraditi u Munchen. (y)
Hrvatska = malo vece selo :)

A bitno da si je stavio na motor (y)
 
Evo moj slučaj:
Naručim gume u servisu i kad sam došao na zamjenu zamjene najprije prednju, a onda idu radit zadnju.
Skinu fino staru gumu na onu makinu, namjeste novu i ona makina zavrti felgu, ja gledam, a kad ono makina naglo uspori i ču se prasak ko bomba i sve stane.
Serviser problijedi, ja još više.
Pitam: Što je?
Gleda on gleda i nakon minute: "Pa ti imaš felgu 18".
Pa da. Imam. Nego koju bi trebao imat?
Pa ova guma je 17"
Naime, stara Yamaha je imala gume 17 coli prednju, a 18 zadnju. (original-da neko ne misli da je kakva prerada)
I ništa staru na mjesto i onda sam čekao još par dana dok nije stigla nova guma. Ovaj put 18  (y)

Da li se što desilo felgi nemam pojma, on me uvjeravao da nije, a ja nisam smio ni razmišljat o tome.

Isto tako drugom prilikom mi se probušila guma i otišao u servis (u isti kao i gore), u servisu 2 servisera i stanu se svađat koju će vrstu zakrpe stavit na gumu, a ja ih slušam i ne mogu vjerovat. Strašno.