Promjena guma KAWASAKI

bac said:
nisi jedini i mom frendu na rf900 se dogodila ista stvar ,ležaj zadnjeg kotača mu riknuo na putu prema grobniku kod karlovca ,i onda se kotrljo nazad do zagreba ,vulkanizer mu nije stavio piksu i ležaj se zdrobio :palacdolje:
znaci ima nas jos geliptera! Al eto treba vise o tome pisat da drugi budu oprezniji i da se i njima ne dogodi ovakva bezvezna glupost!
 
pa eto, našao bi tog vulkanizera, iz***** mu sve po spisku jer sam mogao poginuti i tražio nadoknadu štete ako mi je naplatio uslugu :wink:
 
MOONSHIELD said:
pa eto, našao bi tog vulkanizera, iz***** mu sve po spisku jer sam mogao poginuti i tražio nadoknadu štete ako mi je naplatio uslugu :wink:
jedino je problem kaj on nezna kod kojeg je to bilo, a mislim da nema smisla ić po redu jebat svima mater :LOL:
 
Incredible said:
jedino je problem kaj on nezna kod kojeg je to bilo, a mislim da nema smisla ić po redu jebat svima mater :LOL:

Pa zna Janko di je gumu mjenjal :misli:
 
Incredible said:
jedino je problem kaj on nezna kod kojeg je to bilo, a mislim da nema smisla ić po redu jebat svima mater :LOL:
pa kako nezna?? :misli:
to je već problem :palacdolje:
žao mi te, ali ako te što tješi i meni su pametni kvazi majstori pretegli lanac na hondi vtr i napravili pun k'c štete, lanac, lančanici, gumice..mislim da me koštalo preko 200 eura
naravno, nakon toga sam si sam stavljao nove..
 
MOONSHIELD said:
pa kako nezna?? :misli:
to je već problem :palacdolje:
žao mi te, ali ako te što tješi i meni su pametni kvazi majstori pretegli lanac na hondi vtr i napravili pun k'c štete, lanac, lančanici, gumice..mislim da me koštalo preko 200 eura
naravno, nakon toga sam si sam stavljao nove..
ovo s lancem se i meni dogodilo i to kod "renomiranog" servisera, taj me više nebu videl :palacdolje:
 
MOONSHIELD said:
pa kako nezna?? :misli:
to je već problem :palacdolje:
žao mi te, ali ako te što tješi i meni su pametni kvazi majstori pretegli lanac na hondi vtr i napravili pun k'c štete, lanac, lančanici, gumice..mislim da me koštalo preko 200 eura
naravno, nakon toga sam si sam stavljao nove..
NE tjesi me to jer nisam tipicni hrvat "ak meni umre krava daBog da i susjedu umre!"
Ti si znao ko ti je to mjenjao nisi pokusao reklamirat posao?
 
Incredible said:
ovo s lancem se i meni dogodilo i to kod "renomiranog" servisera, taj me više nebu videl :palacdolje:
Pa reci i kojeg kaj te boli,, on je sje*o stvar i pretegnuo lanac, lanac ti je cak i boju mjenjao valjda siroti koliko se pregrijavo :shock:

No na svu srecu nije pukao i napravio stetu nego si na vrijeme skuzio i postelao lanac!
 
Mile said:
NE tjesi me to jer nisam tipicni hrvat "ak meni umre krava daBog da i susjedu umre!"
Ti si znao ko ti je to mjenjao nisi pokusao reklamirat posao?
također je mijenjana guma, pa je lick išao dotezat lanac iz neznam kojeg razloga
pokušao jesam, ali nisam si mogao pomoći pošto je sve rađeno na crno, a i ja sam bio relativno novi u tom "sportu"..no vratio sam ja njemu na drugi način, koji ga je vjerojatno više bolio, nego mene tih 200 eura :mrgreen:
i da napomenem da mi je i 6. brzina otišla u tom periodu, pretpostavljam od toga..
 
Ja sam imao problema s prvom izmjenom stražnje gume. Odfurao u vulkanizera i tamo odvrnuli oba natezača stražnje felge..... centrali šaraf.. Sve uredno vratili i tako nkon 10dana gledam u jedan od natezača kad falu obje vite i aluminijski poklopac... Od auspuha nisam cuo da to klapara i eto ispalo. Što je najgore to se isto dogodilo na jos 2 zecova al navrjeme sam ljudima rekao moj slučaj i onda su otkrili da je i njima ista stvar samo sto nije bilo otpalih djelova (svi smo bili u istog vulkanizera)

Kasnije saznah da uopće nije potrebno odvijat te natezače nego samo centralnu vitu i izvuč osovinu i felga ide dole  :wink:
 
WD-40 said:
Ja sam imao problema s prvom izmjenom stražnje gume. Odfurao u vulkanizera i tamo odvrnuli oba natezača stražnje felge..... centrali šaraf.. Sve uredno vratili i tako nkon 10dana gledam u jedan od natezača kad falu obje vite i aluminijski poklopac... Od auspuha nisam cuo da to klapara i eto ispalo. Što je najgore to se isto dogodilo na jos 2 zecova al navrjeme sam ljudima rekao moj slučaj i onda su otkrili da je i njima ista stvar samo sto nije bilo otpalih djelova (svi smo bili u istog vulkanizera)

Kasnije saznah da uopće nije potrebno odvijat te natezače nego samo centralnu vitu i izvuč osovinu i felga ide dole  :wink:
znam za jako puno takvih slučajeva sa Z-ovima i izgubljenim španerima.... a vulkanizeri bi samo trebali malo logički razmišljati,španeri lanca se NEDIRAJU i kad vraćaš točak nazad osovina se samo vrati na svoje mjesto i gotovo,nemoraš centrirati točak niti gledati dotegnutost lanca.... ali zašto bi bilo jednostavno kad može komplicirano  :mrgreen:
 
Dakle i kod vas se slično događalo  :palacdolje:
A eto srecom centralna vita je dobro stegnuta pa se kotač nije pomako...  Otad svaki put pregledivam zategnutost šarafa nakon rada vulkanizera..... 8) :mrgreen:
 
Neki dan sam tokario frendu piksu za KLE-a.... i prema rječima vulkanizera, nije je ni bilo, jer je nemoguče da bi oni nešto zagubili........ ili propustili namontirati...
 
Očito je da nema puno kvalitetnih majstora za motore koji imaju dovoljno znanja i volje šarafat nego rade preko kurca pa naravno da moraju nešta zasrat. :palacdolje:
 
Bok,
A da se napravi lista svih "genijalaca" pa da se već jedamput zna kam da se nejde, kak se veli 3 puta bio prvi, zadnj i nikad više, jer taj drugi put se možda i više ne dogodi!!!!!
il buju propali il se bu nešto promjenilo
stvari se događaju na putu i kak da ja npr. znam ko je serator u Splitu, Rijeci Brodu ......
 
darko57 said:
Bok,
A da se napravi lista svih "genijalaca" pa da se već jedamput zna kam da se nejde, kak se veli 3 puta bio prvi, zadnj i nikad više, jer taj drugi put se možda i više ne dogodi!!!!!
il buju propali il se bu nešto promjenilo
stvari se događaju na putu i kak da ja npr. znam ko je serator u Splitu, Rijeci Brodu ......
Nažalost nikako stojiš kraj njega dok radi i paziš da nešta ne zasere.
 
Jolly said:
Nažalost nikako stojiš kraj njega dok radi i paziš da nešta ne zasere.
Je ok ali masovni odgovori, popite si kavicu i već bu gotovo, a na ulazu mu piše nezaposlenima ulaz zabranjen , oni ko nešto rade
 
Ja bas danas mijenjao gume kod vulkanizera i sad kad čitam ove postove i mene kopka, da li da ga nazovem i pitam je li sve dobro napravio ili mogu to nekako sam provjeriti bez rastavljanja? Naravno, motor i nove gume sam mu ostavio i vratio se za 2 sata kad je bilo gotovo
 
shakazulu said:
Ja bas danas mijenjao gume kod vulkanizera i sad kad čitam ove postove i mene kopka, da li da ga nazovem i pitam je li sve dobro napravio ili mogu to nekako sam provjeriti bez rastavljanja? Naravno, motor i nove gume sam mu ostavio i vratio se za 2 sata kad je bilo gotovo
bez rastavljanja mislim da budeš teško bilo šta vidio, makar ako ništa drugo provjeri da li postoji kakav pomak kod kotača, ako ga nema onda je vjerojatno sve ok