Protest za značajno smanjenje poreza na upotrebu motornog vozila u Srbiji

Osobno imam 4 motora 3 preko 1000ccm i jedan od 750 prizvodnja ima je 1981,1984,1991 i 2008 . Bez obzira na starost plaćam taj glupi porez na motorna vozila ukupno oko 6000kn godišnje  , automobili stariji od 10 godina ga ne plaćaju .

Još jedan primjer koji ima i nema veze s ovom temom ali svakako s ovom ludom državom . Moja firma se bavi prodajom motornih vozila , najviše osobnih automobila .
Početkom 2008 dobijemo dopis od ministarstva za zaštitu okoliša u kojem piše da trebamo plaćati 85lipa po kg starih guma za zbrinjavanje otpada , gledam ja dam knjigovođi i zaključimo da to nema veze s mojom firmom.
Početkom 2009 dođe rješenje koje kaže da moramo platiti 68000kn u roku 8 dana ili blokada računa ( pravo žalbe u roku 8 dana ali žalba ne odgađa izvršenje) .
Nazovem to ministarstvo i trežim objašnjenje te im kažem da mi nemamo nikakve veze s gumama , pita tetka s druge strane slušalice čime se bavimo , kažem prodajom vozila a ona će ( po kg praznog vozila morate platiti 85lipa jer će to vozilo jednog dana biti otpad pa će ga država ekološki zbrinuti ) pitam zašto nam to niste u rješenju tako i napisali a odgovor je ( VI STE TO MORALI ZNATI ) pitam je kako telepatijom ili , nemam pojma kako mogu znati što svaki ćato u ovoj državi hoće osim što mi je savršeno jasno da pilaju granu na kojoj sjede jer te glupe administracije ima toliko da im sva otimačina novaca od građena nemože biti dovoljna .

Zaključak što se mene tiče , baviti se isključivo švercom nikakve firme ni obrti nikome ne plaćati porez a poslovati samo sa gotovinom nikakav pisani trag novca ostavljati iza sebe , ko to može uspio je u ovoj državi Srbiji ili bilo kojoj drugoj na krševitom Balkanu .
 
jota said:
Osobno imam 4 motora 3 preko 1000ccm i jedan od 750 prizvodnja ima je 1981,1984,1991 i 2008 . Bez obzira na starost plaćam taj glupi porez na motorna vozila ukupno oko 6000kn godišnje  , automobili stariji od 10 godina ga ne plaćaju .

Još jedan primjer koji ima i nema veze s ovom temom ali svakako s ovom ludom državom . Moja firma se bavi prodajom motornih vozila , najviše osobnih automobila .
Početkom 2008 dobijemo dopis od ministarstva za zaštitu okoliša u kojem piše da trebamo plaćati 85lipa po kg starih guma za zbrinjavanje otpada , gledam ja dam knjigovođi i zaključimo da to nema veze s mojom firmom.
Početkom 2009 dođe rješenje koje kaže da moramo platiti 68000kn u roku 8 dana ili blokada računa ( pravo žalbe u roku 8 dana ali žalba ne odgađa izvršenje) .
Nazovem to ministarstvo i trežim objašnjenje te im kažem da mi nemamo nikakve veze s gumama , pita tetka s druge strane slušalice čime se bavimo , kažem prodajom vozila a ona će ( po kg praznog vozila morate platiti 85lipa jer će to vozilo jednog dana biti otpad pa će ga država ekološki zbrinuti ) pitam zašto nam to niste u rješenju tako i napisali a odgovor je ( VI STE TO MORALI ZNATI ) pitam je kako telepatijom ili , nemam pojma kako mogu znati što svaki ćato u ovoj državi hoće osim što mi je savršeno jasno da pilaju granu na kojoj sjede jer te glupe administracije ima toliko da im sva otimačina novaca od građena nemože biti dovoljna .

Zaključak što se mene tiče , baviti se isključivo švercom nikakve firme ni obrti nikome ne plaćati porez a poslovati samo sa gotovinom nikakav pisani trag novca ostavljati iza sebe , ko to može uspio je u ovoj državi Srbiji ili bilo kojoj drugoj na krševitom Balkanu .
podrška  kolegama u Srbiji da uspiju u prosvijedui ako imaju kojeg Parlamentarca da je motorist pa da to nekako potencira ,laše bi bilo .ovako kad se Oni nauče na lovu teško se nje odreč. (y)
stoga sam citirao JOTU ,jer lipo je napisa ,a naša je nevolja što moramo trpit te raznorazne ''političare''
 
Mi smo prevelike p...e da bi išta poduzeli!

Hebu nas na svakom kilometru,a mi šutimo,trpimo i klimamo glavom!

Tako nam i treba! Baš smo složni!
 
GIXER said:
Meni je kod nas genijalan onaj porez na luksuz, imao sam motor star okruglo 20 godina i plaćao 600 kuna !  :palacdolje:
Mislim da bi trebali nešto naučiti od susjeda i isto to napraviti i izbiti iz glave guzonjama da je motor luksuz !!!!
U svakom slučaju, želim puno sreće dečkima i da ostanu ustrajni do ispunjenja zahtjeva !  (y)


ma moze i motor bit luksuz i porez na luksuz postojat.. ali neka se jasno odredi okvir toga, po cemu bi motor bio luksuz ako je nekome jedino vozilo na njegovo ime, jeftiniji je od auta u krajnjem slucaju.. ako neko ima nekoliko vozila neka za svako sljedece placa veci porez.. al ovako samo okarakterizirat 'motor' kao kategoriju luksuza je debilizam svojstven samo nasoj 'politickoj' eliti koja kurca pojma nema radit svoj posao za koji dobiva i previse para i povlastica a jos i kradu
 
giantMC said:
ma moze i motor bit luksuz i porez na luksuz postojat.. ali neka se jasno odredi okvir toga, po cemu bi motor bio luksuz ako je nekome jedino vozilo na njegovo ime, jeftiniji je od auta u krajnjem slucaju.. ako neko ima nekoliko vozila neka za svako sljedece placa veci porez.. al ovako samo okarakterizirat 'motor' kao kategoriju luksuza je debilizam svojstven samo nasoj 'politickoj' eliti koja kurca pojma nema radit svoj posao za koji dobiva i previse para i povlastica a jos i kradu
ma kod ovih lopova od političara SVE,je luksuz samo njihove povlastice su potriba ,neki dan mi kolega kupi POLOVNI kaič od 5,5M i mora platit trošarinu,za polovni brod trošarina ,u nas je sve normalno
 
jota said:
Bilo bi zanimljivo saznati jeste li što postigli prosvjedom .

Zahtev je predat jos 01.04.,a ova voznja je trebala pokazati da se ne salimo.
Vlada ima dva meseca da nam odgovori na zahtev,a ako to ne uradi,spremni smo je i tuziti !!!
Spremni smo i na radikalizaciju protesta,jer su prevrsili svaku meru !!!
Videcemo sta cemo dalje,ali stati sigurno necemo !!!
 
vudu said:
Zahtev je predat jos 01.04.,a ova voznja je trebala pokazati da se ne salimo.
Vlada ima dva meseca da nam odgovori na zahtev,a ako to ne uradi,spremni smo je i tuziti !!!
Spremni smo i na radikalizaciju protesta,jer su prevrsili svaku meru !!!
Videcemo sta cemo dalje,ali stati sigurno necemo !!!

Javite nam ako što postignete možda se i mi uspijemo organizirati i izvršiti pritisaka na naše lopove , tvrdim već dugo da bi sve stranke trebalo smjestiti na Goli otok koju godini i da sigurno nebi puno pogrješili , možda ali samo možda među tom žgadijom postoji neko ko nije lopina .
 
jota said:
Javite nam ako što postignete možda se i mi uspijemo organizirati i izvršiti pritisaka na naše lopove , tvrdim već dugo da bi sve stranke trebalo smjestiti na Goli otok koju godini i da sigurno nebi puno pogrješili , možda ali samo možda među tom žgadijom postoji neko ko nije lopina .

Ma sta bismo i mogli postici.

Ja sam sve motore (dobro,vecinu) ofarbao u narandzasto i placam registraciju samo za 750cc. to je oko 240E. Za 1000 bi bilo oko 320E,
a za 1200 - 380 E.  To je sa maksimalnim popustima, i bez obzira na godine.
Sad samo prebacujem tablicu, dok me jednom ne uhvate, a onda sam naj......
 
jota said:
Mi samo znamo kukati a nismo u stanju poduzeti ništa ( iznimka za prosvjed oko putarina) za razliku od nas Srbima a pogotovo Beograđanima se mora priznati da imaju MUDA .
Nije stvar u mudima, (jajima), nego se znaju organizirati i neka uspiju u svome naumu. (y)
Svjetli primjeri kod nas: (y)
dečki su uspjeli izboriti sniženje cestarine za motocikle - dobrom organizacijom, (u ovom dijelu izuzimam sebe, za akciju sam saznao na dan akcije i to kasno), naši klinci su uspjeli izboriti dvaput odgodu mature, i ako ućimo iz učiteljice života tj povjesti, treba se organizirati i omasoviti, obrazložiti opravdanost zahtjeva i ustrajati u svome naumu. 8)
 
mg749ie said:
Nije stvar u mudima, (jajima), nego se znaju organizirati i neka uspiju u svome naumu. (y)
Svjetli primjeri kod nas: (y)
dečki su uspjeli izboriti sniženje cestarine za motocikle - dobrom organizacijom, (u ovom dijelu izuzimam sebe, za akciju sam saznao na dan akcije i to kasno), naši klinci su uspjeli izboriti dvaput odgodu mature, i ako ućimo iz učiteljice života tj povjesti, treba se organizirati i omasoviti, obrazložiti opravdanost zahtjeva i ustrajati u svome naumu. 8)

Potpisujem!
 
Kako sam bio jedan od pokretača  i org. samog protesta...dozvoliću sebi da sumiram rezultat!

Protest je prevazišao sva naša najsmelija predviđanja. Računali smo do 1000, a bilo nas je cirka 1500 bajkera. Samo okupljanje, zatim vožnja i protestvovanje ispred skupštine Srbije, je proteklo u najboljoj meri, bez i jednog incidenata. Nije bilo točkarenja, pucanja, divljanja več smo naparavili veličanstvenu kolonu bajkera u paru.
Nismo zatvorili centar grada, blokadom saobračaja tako da smo se ogrebali za ne viđenu podršku građana.
Kako subotom ne radi skupština znali smo da nećemo postići cilj manipulacije iznudom amandmana na zakonska akta ali smo pokazali, največim skupom u istoriji Srbije, da postojimo, da smo uduženi i da ćemo radikalizovati protest sve dok ne uvedu novi način registracije za motore! Dali smo im na znanje da zamisle šta će biti sledeći put kada zatvorimo centar, upalimo roštilje i poležemo na travu a lepo vreme dolazi pa je i očekivati, tako nešto!
Sada pokušavamo milom, da ne bude a što nam niste rekli...znaći obavešteni su! Kasnije videćemo!!
Na MASovom forumu imate pregršt fotki, koje možete pogledati!

Hvala vam na podršci a ako i kada poželite nešto slično, kontaktirajte nas da bi smo vam pomogli u organizacionom smislu! Ovo su, generalno problemi svih bajkera sa ovih prostora!

Na žalost, dva naša prijatelja se nisu vratila sa ostalim bajkerima kući već su imali, klasično oduzimanje prednosti od strane neke gospođe koja ih 'nije videla'!!!?! Jedan se izvukao sa lakšim dok drugi sa težim povredama! Motor je totalno uništen! leteli su oko 20tak metara i udarili u visoku reklamu na putu! Srećom živi su i nadamo se najboljem mogućem oporavku!!

Kolege...sretni vam široki drumovi! U zdravlje!! S'poštovanjem!
 
Prava organizacija čini čuda, veliki klubovi se trebaju prvi pobunit, a mi free rideri dat im maksimalnu podršku, skupit tisuću, dvije motora, naći jednog pametnog koji će sve obrazložit pred TV kamerama i napravit jedan kvalitetan mega biker prosvjed, neka odjebu sa tim godišnjim porezom na budale, luksuz ili što već, kao i sa astronomskim ciframa za osiguranje vozila, drkavi mercedes od 2 tone i 40 soma eura plaća regu i cestarinu manju nego ja za kawu šesticu  :palacdolje:  :palacdolje: :palacdolje:
Gamad je najebala ogromnu razliku rege između županija, tako npr. Požega plaća u prosjeku soma kuna manju regu nego mi iz Broda  :palacdolje:, kao i Daruvar i još sl. mali gradovi, grad Zagreb je jebena županija, ima milju ipo stanovnika i cjena rege je ista ko kod nas u Brodu gdje ima 65000 stanovnika, u ovoj državi jebe lud zbunjenog  :palacdolje:, treba se organizirat i sve lagano stjerat u kurac, nemaju oni muda seljake odjebat, a kamoli grpetinu nadrkanih  bikera  :wink:, samo ih treba zategnit za jaja  8)
 
Ghostrider-SB said:
Prava organizacija čini čuda, veliki klubovi se trebaju prvi pobunit, a mi free rideri dat im maksimalnu podršku,

Da, to mi je uvijek bilo cudno da se klubovi ne organiziraju i naprave koju akciju takvog tipa u svakom slucaju bi im bilo jednostavnije pokrenut nesto nego samom pojedincu, al mozda ih takve stvar ne zanimaju :misli:

Da se klubovi organiziraju, a ostali im daju potporu, mogli bi svasta napravit po tom pitanju  (y)
 
Svaka čast kolegama iz Srbije. Vi barem imate Motori.hr i Bjbikers pa se možete organizovati. A mi u BiH možemo jedino na nekoj motorijadi u defileu zastati na nekoj raskrsnici i kojih 10tak minuta blokirati saobraćaj. I nas muzu za taj porez, primjerice u mom kantonu (djavo ga odnio) registracija za ZX10 oko 300 eura a u Brčko distriktu 140 eura, nevjerovatno. Manje nego kod vas ali za siromasnu BiH puno.
 
Ghostrider-SB said:
Gamad je najebala ogromnu razliku rege između županija, tako npr. Požega plaća u prosjeku soma kuna manju regu nego mi iz Broda  :palacdolje:, kao i Daruvar i još sl. mali gradovi, grad Zagreb je jebena županija, ima milju ipo stanovnika i cjena rege je ista ko kod nas u Brodu gdje ima 65000 stanovnika...


Da se tako argumentira problematika, sve sto bi se postiglo je da cijene za ZG dignu jos vise, a ove u Brodu ostanu iste
 
Hehehe vjerojatno da  :LOL:
 
Dobro i?Hoće se i dalje mlatit iz šupljeg u prazno ili ćemo se već jednom složit kako se spada i

krenuti u neku akciju?

Dosta je više tih prevelikih i preskupih cestarina,trošarina,osiguranja,poreza,luksuza,kilovati ovo,kilovati ono...

??????