Prvi Kawasaki DESETKA 88 u Osijeku

Da je nisam otvorio možda bi onaj orange juice pod imenom ZX10 bio u desnom kutu garaže pored ovog zelenog vraga i čekao da počne padati snijeg .  :misli: :LOL: :LOL: (y)
 
Moja ponuda je bila dana jednom,iza nje sam stao . Više ne nudim ništa , ako je vlasniku u interesu prodaja stavit će ga ponovno u neki tip oglasa . Tisuću za mene ne vrijedi u tom stanju ,ko misli suprotno nek' izdvoji taj iznos i sretno mu bilo . Ne brzam nikud ,naći ću nešto , a možda pričekam i početak nove 2018e pa dovezem nešto kompletno i uredno iz Dojčlanda .  8) (y) :021:
 
Zašto sad ne ideš nemačku,
ili su neke zakonske promjene u 2018 na vidiku pa špekuliraš s tim??



Poslano sa Crkvenog Zvonika
 
Nešto sam načuo da bi za te starije motocikle ukupna davanja bila cca dvije tisuće naših novaca . Naravno plus osiguranje i registracija.Što bude bit će .Uglavnom,znam da većina mojih prijatelja koji voze neki motor teško pokrivaju troškove života,ako imaju obitelji i neka naša prosjećna primanja sve je to još veći luksuz. Kod većine je tako ,samo što to ljudi teško priznaju. Naravno ,ima i onih kojima to nije problem ali to su marginalne brojke . To što netko vozi bajk u cjenovnom rangu dvije do tri tisuće  eura govori mnogo o kupovnoj moći,zato žurbe nema kad se kupuje .  8) (y) :021:
 
Da ,dobro pitanje koje treba odgovor . Evo ,kad bih sad u vlastitom aranžmanu otišao u najbliži meni Minhen, po recimo Zx10 o kojem je bila riječ, pod uslovom da me gore čeka za 1000eura u pristojnom stanju,još tisuću bi mi pojeli troškovi ,prijevoz ,trošarine ,carine ,homologacije i ostali nameti birokratskog aparata u lijepoj našoj .Elementarni servis + rega i evo nas na 2500 za bajk star 30 godina, a za taj iznos ima puno mlađih prometala starih deset godina .Evo ,zato ovaj o kojem je bila riječ ne može ući u sferu vrijednosti tisuću .  (y) :021:
 
Kawah said:
Nešto sam načuo da bi za te starije motocikle ukupna davanja bila cca dvije tisuće naših novaca . Naravno plus osiguranje i registracija.Što bude bit će .Uglavnom,znam da većina mojih prijatelja koji voze neki motor teško pokrivaju troškove života,ako imaju obitelji i neka naša prosjećna primanja sve je to još veći luksuz. Kod većine je tako ,samo što to ljudi teško priznaju. Naravno ,ima i onih kojima to nije problem ali to su marginalne brojke . To što netko vozi bajk u cjenovnom rangu dvije do tri tisuće  eura govori mnogo o kupovnoj moći,zato žurbe nema kad se kupuje .  8) (y) :021:

Pa taj zakon je trenutno na snazi,na motore koji su proizvedeni do 1987 se placa unos 2000,00kn.
Bez obzira na euro norme,snagu i cijenu:
 
Nemam dovoljno saznanja ,samo velim da su mi interesantni modeli nakon 88me, tu spada i ovaj ZX10 o kojem je bilo govora .Youngtimeri kod nas su još uvijek u malom broju što se tiće broja i stanja ,a pod oldtimer se nudi sve i svašta . (y) 8)