prvi motor:S

Juc said:
ja vozim romobil na motor,a drugo ne vozim jer jos nemam vozacku! kao prvo pogledaj im cijene! kolko para tolko muzike se veli! kao drugo imam puno frendova koji imaju kineske motore i znam kakve probleme imaju s njihovim kinezima (jedan od problema je pucanje sarafa i ne kvalitetna plastika)! ja nisam vozio kineza ali znam kakve probleme mi imaju frendovi! a vidim da ti imas zongshena 200 ccm, tebi se nista nije kvario?

da vozim zonga i nema nikakvih problema. barem u mehanickom djelu.

kad sam ga kupovao pomirio sam se sa time da su plastike smece i da ih treba dotezati svako malo jer jednostavno od vibracija se olabave ali to je tako i onako 10 minuta posla u garazi.

mehanicki radi bez problema, pali vozi cijelo vrijeme. djevojka i ja se vozimo na njemu gdje treba, cijela okolica ZG, Varazdin, Karlovac je bilo rpodjeno bez da je ista bilo motoru ili nama.

ne razumijem cemu anemozitet prema kinezima pogotovo ljudi koji ih nikad nisu vidjeli, a kamoli vozili.

nitko ne govori da ces za 16 tisuca kuna dobiti 200 ccm koje mozes gaziti do besvjesti, ali za taj novac se dobije motor koji malo trosi, pruza neki pocetni korak u motociklizmu (kako sa strane privikavanja na 2 kotaca tako i sa mehanicke strane (jer sve je ejdnostavno, nema puste elektronike)) i ponajprije motor koji je super za grad sa svojom maximalnom brzinom od 110 kmh koje dostize za 8 sekundi.

naravno i ja bi vozio dukca 1098 da imam novaca, ali buduci da nemam ovako sam napravio prvi korak u svijetu motora i smatram da sam napravio bolju stvar nego da sam kupio neku cagivu mito ili rs125 preko oglasnika za koju ne znam tko ju je i kako ju je vozio, a uz sve to ne smrdim na dvotaktol kad dodjem na posao.

i nece se kinez raspasti nit po makadamu a nit po sumi uz normalnu voznju. moj je vozen i na jednom i na drugom terenu i dalje me vozi na posao i sa posla bez problema.
 
c2h5oh said:
da vozim zonga i nema nikakvih problema. barem u mehanickom djelu.

kad sam ga kupovao pomirio sam se sa time da su plastike smece i da ih treba dotezati svako malo jer jednostavno od vibracija se olabave ali to je tako i onako 10 minuta posla u garazi.

mehanicki radi bez problema, pali vozi cijelo vrijeme. djevojka i ja se vozimo na njemu gdje treba, cijela okolica ZG, Varazdin, Karlovac je bilo rpodjeno bez da je ista bilo motoru ili nama.

ne razumijem cemu anemozitet prema kinezima pogotovo ljudi koji ih nikad nisu vidjeli, a kamoli vozili.

nitko ne govori da ces za 16 tisuca kuna dobiti 200 ccm koje mozes gaziti do besvjesti, ali za taj novac se dobije motor koji malo trosi, pruza neki pocetni korak u motociklizmu (kako sa strane privikavanja na 2 kotaca tako i sa mehanicke strane (jer sve je ejdnostavno, nema puste elektronike)) i ponajprije motor koji je super za grad sa svojom maximalnom brzinom od 110 kmh koje dostize za 8 sekundi.

naravno i ja bi vozio dukca 1098 da imam novaca, ali buduci da nemam ovako sam napravio prvi korak u svijetu motora i smatram da sam napravio bolju stvar nego da sam kupio neku cagivu mito ili rs125 preko oglasnika za koju ne znam tko ju je i kako ju je vozio, a uz sve to ne smrdim na dvotaktol kad dodjem na posao.

i nece se kinez raspasti nit po makadamu a nit po sumi uz normalnu voznju. moj je vozen i na jednom i na drugom terenu i dalje me vozi na posao i sa posla bez problema.
tvoj zong je onda taj 1 od 1000 kaj valjaju! i bilo bi ti bolje da si uzeo npr. rabljenu yamahu xt 125 x za kojih 18 soma! s njom nebi bilo nikakvih problema!
 
Jesi li razmišljao o Sahsu ili Megelliu?
Uglavnom ako imaš dovoljno novaca kupi japanca, a ako znaš šarafiti ili imaš prijatelja
razmisli o drugim opcijama.
 
koss said:
Jesi li razmišljao o Sahsu ili Megelliu?
Uglavnom ako imaš dovoljno novaca kupi japanca, a ako znaš šarafiti ili imaš prijatelja
razmisli o drugim opcijama.
megelli je isto kinez ali je on puno kvalitetniji od ovih drugih kineza (to mozes zakljuciti po tome sto kosta 19 soma novi)! da bi uzimao kineza uzeo bi megellija jer je dobar i ima jako lijepi dizajn!  (y)
 
e vidio sam nju neki dan rekao mi prijatelj nije  baš nešto motor meni se sviđa generic trigger 50 sm mislim ga kupit
 
Juc said:
tvoj zong je onda taj 1 od 1000 kaj valjaju! i bilo bi ti bolje da si uzeo npr. rabljenu yamahu xt 125 x za kojih 18 soma! s njom nebi bilo nikakvih problema!

e vidis ovo je glupo razmisljanje.
jer da sam uzeo yamahu 125 tko zna na sto bi naletio? mozda na neku koja je bila razbijena 20 puta? mozda na neku kojoj je dusa izvadjena? mozda na neku u koju bi jos trebao utuci 5-6 tisuca kuna da bude pouzdana?

ja se sa Zogom ne bojim ici nikuda, znam da me masina nece ostaviti. da je spor jest, ali 200 ccm nit ne moze ici brze. a uostalom kao sto rekoh prednost naspram starih motora je to sto imam garanciju i boli me djoko, ako se nesto i desi laganim korakom u servis i tamo skinem sve svece sa neba prodavacu.

ali da u drvo pokucam nema problema, prvenstveno zato sto ne silujem motor i ne vadim mu mast vec mi sluzi kao prijevozno sredstvo od tocke a do tocke b. uostalom za to je i napravljen.
 
http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert513828.html

ja bi na tvom mjestu odma kupio

pa kud koji mili moji
 
onda kupuj... ja sam imao čast i vozit ga i motorić je jako dobar