Putovanja u tkz. istocne zemlje by Nikola_M

Nikola_M

Member
"Ja svoju ekipu nagovaram na istok, a oni govore da je nesigurno i da bi morali vise paziti na motore nego uzivati!"

Ovo je recenica moga frenda koji me zamolio, s obzirom da sam zadnjih godina putovao uglavnom tkz. bivsim istocnim zemljama, da otvorim topic s temom sigurnosti u ovim zemljama.

Mnogi misle da je putovati na zapad puno sigurnije od istocnih zemalja, ali ja se bas s obzirom na iskustvo s time i nebi slozio. Ponekad je jednostavnije na istoku ostaviti motor na placenom i cuvanom parkingu nego negdje na zapadu ispred hotela.

S obzirom da u ovom trenutku nemam vremena pisati opsirnije o ovoj temi molim da se u raspravu ukljuce svi oni sa slicnim (ili razlicitim) iskustvima kao i svi ostali zainteresirani sa svojim pitanjima.
 
Dok čekamo savjete, evo par brzopoteznih o Poljskoj, po kojoj se dosta vozim, ali autom:
- ne očekujte autoputeve jer ih uglavnom i nema
- "obične" ceste su uglavnom OK, široke i s relativno dobrim asfaltom
- pazite preko cestovnih prijelaza preko pruge koji su, čak i na magistralnim cestama, uglavnom samo obilježeni Andrijinim križom i ničim drugim tako da se čovjek lako zaboravi i...
- poljaci voze relativno OK, iako se na doslovno svakih 100 metara uz ceste nalaze križevi s plastičnim cviječem gdje je netko prije završio svoje putovanje pa stoga očito treba biti jako oprezan
- ako ne idete u prvoklasne hotele, da se noćiti već i po 15-ak eura i dobro jesti po nešto nižim cijenama nego kod nas.
A možda se Linza sjeti još štošta pa nadoda.
 
Sto se tice nas u CG to ti je sve OK jer i najmanji bajker koji preskoci granicu interesuje nas samo za druzenje i razmjenu iskustava! Probajte i uvjerite se! Ali kazem samo Crna Gora!!!
 
Dugi said:
Ajmo redom!
- SRBIJA I CRNA GORA -

Sto se tice Srbije motorom prolazio sam dva puta, nije bilo ama bas nikakvih problema, jedamput cak nisam platio cestarinu jer covjek ima KLE kao i ja. Spavao nisam ali gdje god sam zastao ili da jedem sve je bilo ok. Pripaziti na radarske kontrole. Na sajtu hr. rec.motocikli je bio jedan mali putopis kroz SiC.
Za sve razlicite zemlje pa tako i za istocne uvijek dobro dođe parola koja se cesto vidi na plakatima za moto susrete "Dođi u miru ili ostani kod kuce" a budala i lopova sigurno ima svagdje, pa i u našem gradu.
 
i kod nas se vode slicne diskusije "dali krenuti za Gorbnik, dali je bezbedno itd." lepo smo se slozili preko neta ajmo sad da krenemo sa posetama :cool: :piva:
 
Ma Srbija ti je sigturna, jeftino je sve, klopa odlicna. A za muriju ima ljieka: Na gtranici promjeni jedno 10€ u dinare (ako se dobro sjecam ispadne ti oko 700 dinara). Ako ti murjak sere kazi mu: da se castimo! Stavi 100din u pasos ili prometnu i daj mu i vise brige nemas.
 
Kroz CG je sve u najboljem redu. Ako se bojite za motore, mozete ih ostaviti u mojoj garazi tu jednu noc ili dvije, mada ne vidim razloga da ostanete duze ako ste na proputovanju... 8)
 
Ko god sumlja da li je dobro dosao u SiCg neka pita Osjecane kako su se proveli na zimskoj moto-zurci u Kuli (Vojvodina).
ps. ala ti momci mogu popiti!!!
 
motofan-yu said:
Ko god sumlja da li je dobro dosao u SiCg neka pita Osjecane kako su se proveli na zimskoj moto-zurci u Kuli (Vojvodina).
ps. ala ti momci mogu popiti!!!


Nadam se da je ovaj post afirmativan... :mrgreen:
 
Da uprostim stvari (da se ne bi post pogresno razumeo). Na zurci kod nas u Kuli je bilo fantasticno. Odlicno smo se osecali isto kao i nasi gosti iz Hrvatske.Ovim putem se zahvaljujem svima koji su nam dosli u zimsku posetu. Unapred se radujem susretima na Grobniku (na koji dolazimo obavezno).
 
Super!
Srbija i Crna Gora O.K.
Idemo dalje: Rumunjska, Bugarska, Albanija, Makedonija... Turska?
 
Dugi said:
Super!
Srbija i Crna Gora O.K.
Idemo dalje: Rumunjska, Bugarska, Albanija, Makedonija... Turska?

Kada sam prije dvije godine razmišljao gdje bi otišao, naišao sam na stranicu motoroads.com koja me ponukala da odem u Bugarsku i nisam zažalio, štoviše bio sam oduševljen (detaljnije ste mogli pročitati u MP). Što se sigurnosti tiče, a putovao sam solo, nisam imao ni jedno neugodno iskustvo, ljudi su Ok i ljubazni, čak me ni policija nije ni jedan put zaustavila a prošao sam pored bezbroj patrola.
Ovo ljeto sam bio u Rumunjskoj koja me totalno oduševila. Zemlja s mnogo raznolikosti koja, gotovo sam siguran u to, nikoga neće razočarati.
U prosjeku je za ove dvije zemlje dovoljno 40.tak eura dnevno.

U Albaniji su bili (koliko je meni poznato) Darko Labaš i Zoltan sa hr.rec. motocikli ali mislim da nisu tamo spavali već su je prošli u jedan dan.
U Turskoj nisam bio ali su iskustva svih koji su bili a koje ja znam odlična, jedino je gorivo nešto skuplje.
 
Evo i ja sm prosao Madjarsku, Rumunjsku, Bugarsku i SiCG, i sve je bilo :cool: , opsirnije mozete citati u putopisu (kada ga Sasa objavi), a ove godine idem Grcka, Turska, BG, RO, H, pa ako jos netko zeli neka se javi, polazak oko 20.06.
....
 
Sto se tice Srbije, nema problema, eventualno terba izbegavati zadrzavanje u BG, ali ako imate poznanika onda to ne predstavlja nikakav problem, inace je u zadnje 2 godine kradja motora i auta prepolovljena, ali sto se tice Vojvodine tu sigurno necete imati problema, a ja nudim svim bikerima u prelepom turistickom Paliću u cafe baru "WEST" smestaj motora, dobro druzenje, jeftino nocenje (mislim da oko jezera postoji nocenje za otprilike 8 eura po osobi, a moj brat drzi privatni kamping, pa ko zeli moze tamo za sitnu kintu), ako je iko zainteresovan za dolazak, ili ako je samo u prolazu neka stane na glavnom putu u caffe WEST i trazi gazdu, a ja cu vec dalje da Vas ugostim ili pomognem sta god da je u pitanju, inace u mojoj porodici su svi motoristi.................... PA, DOBRO DOŠLI.............. pozdrav,Tomas.
 
E radi ovoga zalim sto nisam u Evropi :( nego u americi.
Sad kao nekad od Triglava do Djevdjelije :) Djerdapa do Jadrana :) pa u rivkerc sve to.
 
Ja sam se vec dogovorao nesto sa Banditom ,Sasom , Emilom Gigom i ostalom ekipom u vezi ovogodisnje njihove posete .Vrovatno ce to biti u vreme kada se bude vozila brdska trka u Vrscu na kojoj je Emil ucestvovao i pobedio vec.
Sto se tice druzenja dodite da se uverite, a sto se tice kradje motora, verujte mi da onoliko razloga koliko mi imamo da se brinemo ovde kod nas imate i vi.Ne kradu se no blizu motorcikli ovde kao kod vas.
Dodjite sigurno ste svi koji dolazite sa dobrim namerama dobrodosli.
Cekamo vas :cool:
 
Ja krecem za Bugarsku u subotu 14. 05. Trebao sam u petak, ali mi se nesto nije islo jer je petak 13... :mrgreen:
2 Dirty: Obavijesti me kada je to u Vrscu i jos neki susreti, pa cemo se vidjeti, naravno za CG svi ste dobrodosli... :mrgreen:
Ja cu u Beograd na koncert Jamiroquaia, 21.6. pa ako ima sto tada javi... :wink:
2 Tomas: Super, moramo prosetati i do tamo... :mrgreen:
 
Bio sam prošle godine dva dana motorom u SiCG i tri u Rumunjskoj. Apsolutno nikakvih problema, dapače, u Rumunjskoj sam se ugodno iznenadio zbog gostoljubljivosti ljudi i volje da pomognu, obzirom da sam malo lutao. Mislim da bi na zapadu teže nekoga nagovorio da sjedne u kombi i pokaže mi kuda treba. Ni policija me nije zaustavljala, iako ih je bilo na cesti.