Putovanja u tkz. istocne zemlje by Nikola_M

Dylan said:
Nikola, šta si promjenio makinju? Vidim pred Trakošćanom si parkirao Bandita.

Nekoliko stranica prije ti je test Bandita. Očito su se provozali do tamo pa ubacili njihovu fotku. (koje inače nije bilo u verziji koju su mi poslali prije objavljivanja) Inace ti mene interesiraju samo enduro motori :)
 
Nikola_M said:
Dylan said:
Nikola, šta si promjenio makinju? Vidim pred Trakošćanom si parkirao Bandita.

Nekoliko stranica prije ti je test Bandita. Očito su se provozali do tamo pa ubacili njihovu fotku. (koje inače nije bilo u verziji koju su mi poslali prije objavljivanja) Inace ti mene interesiraju samo enduro motori :)
I mene :cool:
 
motofan-yu said:
Ko god sumlja da li je dobro dosao u SiCg neka pita Osjecane kako su se proveli na zimskoj moto-zurci u Kuli (Vojvodina).
ps. ala ti momci mogu popiti!!!

hehehe...e da, osječani su ludiiiiii...znam ija ekipu jednu osječana :no: strašno! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
imam ja pitanje... kad bi recimo išli do japana, kojom varijantom bi išli prek azije recimo? :?: (meni se stvarno svakave stvari motaju po glavi... :( :mrgreen: )
 
Tomas said:
Samo izvoli Gaso, bit ce mi zadovoljstvo, i ko god od bikera je dobrodosao!!!!

"Tomas" : Dali jos na Palicu postoji Restoran Abrahama Ferenca :?:
Davnih godina 86-87 sam tamo odlicno i nezaboravno jeo :mrgreen:
 
Bad-Mad said:
Evo i ja sm prosao Madjarsku, Rumunjsku, Bugarsku i SiCG, i sve je bilo :cool: , opsirnije mozete citati u putopisu (kada ga Sasa objavi), a ove godine idem Grcka, Turska, BG, RO, H, pa ako jos netko zeli neka se javi, polazak oko 20.06.
....

ne znam gdje si, ali upravo se dogovaramo par nas iz Zgb. krenuti za Grcku, drugom polovicom 6.mj..
ja cu mozda i ranije otici za Maked..kod Tetova, na Popovoj Shapki imam vikendicu, pa mozete prenociti gore ako cu jos biti tamo, pa zajedno produzimo za Grcku(ja svakako idem...), detalje mozemo dogovoriti na PP..
inace u MAKEDONIJI nema nikakovih problema i ima se sta vidjeti, (Skopje-stari grad, Tetovo-Popova Shapka, Mavrovsko jezero, Ohridsko jezero, Bitolj)..hrana je vrlo jeftina, spavanje takodjer.

SRBIJA, cesto prolazim autom, bio i u Bg, nikakovih problema nije bilo, osim radara, obicno cekaju ispod nadvoznjaka i treba pripremiti po 10E za svaki put kad te zaustave, jer ce uvijek nesto izmisliti...

TURSKA sve ok. i ceste dobre, hrana ok i nije skupo, s Evropske strane je jedino Istambul zanimljivo za vidjeti..a za nesto vise mora se ici dalje od Ankare(sto je dosta daleko), ali se svakako isplati do Istambula(bio sam prosle g.)

Bugarska, ceste nisu bas dobre,dosta rupa, prasine.. cestarinu naplacuju na granici(DOBRO provjeriti koliko treba platiti, jer hoce PREVARITI..)
 
Bugarska, ceste nisu bas dobre,dosta rupa, prasine.. cestarinu naplacuju na granici(DOBRO provjeriti koliko treba platiti, jer hoce PREVARITI..)[/quote]

U BG sam bio prosle godine i nikakvu cestarinu mi nisu naplatili.
 
Nikola_M said:
Bugarska, ceste nisu bas dobre,dosta rupa, prasine.. cestarinu naplacuju na granici(DOBRO provjeriti koliko treba platiti, jer hoce PREVARITI..)

U BG sam bio prosle godine i nikakvu cestarinu mi nisu naplatili.[/quote]

..prosle godine sam bio s autom(vjerovatno se onda i za motor placa), naplatio mi je cestarinu za KAMION, nakon 20tak km. sam skuzio da je na racunu reg.br.nekog kamiona iz HR. :twisted:
za automobile i kmione se sigurno placa na ulazu u drzavu, pa predpostavljam i za motore
 
Dogovorio sam se sa ekipom par stvari. Prema sadašnjem stanju put će imati oko 4500 km ako idemo iz Turske u Grčku jednim djelom trajektom(ako nije preskup) ako je, još 1000 km više. Kreće se 16.7.05 za dvoje ljudi sa jednim motorom treba 10 000 kn. Više vas neću gnjaviti što se tog puta tiče jer vidim da nema baš zainteresiranih jer ako je problem otići do Dubrovnika ovo je kao misija za Mars. Za sada idu 4 motora, dečki i cure iz mog kluba.
 
Ja sam prošao BiH,SiCG,Makedoniju i Grčku i vjerujte mi nitko me nije nigdje krivo pogledao, a kamo li nešto loše učinio.
U Užicu su mi dali da uvezem motor u Hotel i to pored recepcije :)
Što se tiče cesta BiH je čisto ok.,Srbija je kako gdje, tj. ima dionica koje su odlične, a npr dio ceste iza Niša prema Grčkoj je stverno u katastrofalnom stanju.( barem je bio prije dvije godine).Makedonija je osrednja, a Grčka je nešto najbolje što sam vidio .
Inače ove godine oko 10.07. putujem u Iran( ako me ne zajebu za karnet jer ga navodno više ne izdaju ), pa ako je netko zainteresiran neka se javi.Planiram ostat cca 15 dana jer mi godišnji više ne dopušta.
Ukoliko netko želi ići neka što prije ode po vizu jer se dugo čeka, a još i napomena da se za karnet ostavlja polog u iznosu od 10 000 kuna, koji se vraća po povratku.
 
Zrile said:
imam ja pitanje... kad bi recimo išli do japana, kojom varijantom bi išli prek azije recimo? :?: (meni se stvarno svakave stvari motaju po glavi... :( :mrgreen: )

do moskve s motorom, u moskvi i motor i sebe ukrcas na vlak i buljis kroz prozor do vladivostoka, a tamo na trajket za japan :mrgreen:
 
Dodicuss said:
Zrile said:
imam ja pitanje... kad bi recimo išli do japana, kojom varijantom bi išli prek azije recimo? :?: (meni se stvarno svakave stvari motaju po glavi... :( :mrgreen: )

do moskve s motorom, u moskvi i motor i sebe ukrcas na vlak i buljis kroz prozor do vladivostoka, a tamo na trajket za japan :mrgreen:

I propustiš najljepši dio puta ....
 
Nikola_M said:
Dodicuss said:
Zrile said:
imam ja pitanje... kad bi recimo išli do japana, kojom varijantom bi išli prek azije recimo? :?: (meni se stvarno svakave stvari motaju po glavi... :( :mrgreen: )

do moskve s motorom, u moskvi i motor i sebe ukrcas na vlak i buljis kroz prozor do vladivostoka, a tamo na trajket za japan :mrgreen:

I propustiš najljepši dio puta ....

zasto mislis da nije dozivljaj voziti se transibirskom zeljeznicom, pazi prednost ti je da ne moras cijelo vrijeme gledat u cestu nego mozes i okolo....doduse ono gore je pisano onak u sali. Kroz uzbekistan ne mozes, predsjednik im zabranio motore,ovo nije sala.
:mrgreen:
 
Dodicuss said:
Nikola_M said:
Dodicuss said:
Zrile said:
imam ja pitanje... kad bi recimo išli do japana, kojom varijantom bi išli prek azije recimo? :?: (meni se stvarno svakave stvari motaju po glavi... :( :mrgreen: )

do moskve s motorom, u moskvi i motor i sebe ukrcas na vlak i buljis kroz prozor do vladivostoka, a tamo na trajket za japan :mrgreen:

I propustiš najljepši dio puta ....

zasto mislis da nije dozivljaj voziti se transibirskom zeljeznicom, pazi prednost ti je da ne moras cijelo vrijeme gledat u cestu nego mozes i okolo....doduse ono gore je pisano onak u sali. Kroz uzbekistan ne mozes, predsjednik im zabranio motore,ovo nije sala.
:mrgreen:

Pa ne salim se ni ja, propustas jednu fantasticnu dionicu, a da je sigurno gust i sa TS zeljeznicom, u potpunosti se slazem. Odes tamo motorom i vratis se transsibirskom zeljeznicom - to je OK (bar za mene :))
 
A nakon onog Labaševog članka o svim mogućim lopovima carinicima i pandurima u ex sovjetskim zemljama, nemam baš volje ići tamo
 
GIXER said:
Ja sam prošao BiH,SiCG,Makedoniju i Grčku i vjerujte mi nitko me nije nigdje krivo pogledao, a kamo li nešto loše učinio.
U Užicu su mi dali da uvezem motor u Hotel i to pored recepcije :)
Što se tiče cesta BiH je čisto ok.,Srbija je kako gdje, tj. ima dionica koje su odlične, a npr dio ceste iza Niša prema Grčkoj je stverno u katastrofalnom stanju.( barem je bio prije dvije godine).Makedonija je osrednja, a Grčka je nešto najbolje što sam vidio .
Inače ove godine oko 10.07. putujem u Iran( ako me ne zajebu za karnet jer ga navodno više ne izdaju ), pa ako je netko zainteresiran neka se javi.Planiram ostat cca 15 dana jer mi godišnji više ne dopušta.
Ukoliko netko želi ići neka što prije ode po vizu jer se dugo čeka, a još i napomena da se za karnet ostavlja polog u iznosu od 10 000 kuna, koji se vraća po povratku.

dionica od NISA do Mak. granice je proslo ljeto sredjena i sad je OK.
 
Nike said:
A nakon onog Labaševog članka o svim mogućim lopovima carinicima i pandurima u ex sovjetskim zemljama, nemam baš volje ići tamo

Ali Labaš ide ponovno u tom pravcu ove godine ....
 
Nikola_M said:
Nike said:
A nakon onog Labaševog članka o svim mogućim lopovima carinicima i pandurima u ex sovjetskim zemljama, nemam baš volje ići tamo

Ali Labaš ide ponovno u tom pravcu ove godine ....

He, he, uzeo si mi riječ iz usta! To i čini putovanje zanimljivim na neki način, jer izazov je izazov, a na zapadu ga više nema :D
 
Ipak sam ja na skuteru. Meni je svaka vožnja izazov :wink: