Qualifier ili D208RR???

Frane_vtc

New member
Znam... Znam... Već je bilo rasprava na tu temu (ili slično), ali možete li mi reći koja bi guma bila bolja za mene.
Trebam gumu koja se brže zagrije i koja bi mi bolje držala u gradskoj i međugradskoj vožnji, na pistu nebi išao. Sada sam u fazi kupovine guma i nisam dovoljno pametan.  :misli:
Obuo bi svoju devetku i nebi se vozio na nož (obzirom da sam se malo "opekao").

E... Da... I gdje bi to bilo dobro kupiti?
 
Qualifier.

Unikomerc: http://www.unikomerc.hr/

15% popusta za gotovinsko plaćanje.
 
qualifier...
 
neznam kak je sada poslije 01.01 al najjeftinije ti je bilo kupovati gume u sloveniji !
 
frulek said:
neznam kak je sada poslije 01.01 al najjeftinije ti je bilo kupovati gume u sloveniji !
da , stvarno , sad koliko cujem malo sa prelaskom na euro su digli cijene janezi

bemti sad moram opet zivkat da vidim cijene  :x
 
frulek said:
neznam kak je sada poslije 01.01 al najjeftinije ti je bilo kupovati gume u sloveniji !

Ma neda mi se još ići k Janezima. Još nek mi onda naplate i carinu i onda sam nigdje. A i izbjegavam kupovinu kod njih i njihovih proizvoda. Mislim da sam sa Akrapovičem ispunio normu za jedno duže vrijeme  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Frane_vtc said:
Ma neda mi se još ići k Janezima. Još nek mi onda naplate i carinu i onda sam nigdje. A i izbjegavam kupovinu kod njih i njihovih proizvoda. Mislim da sam sa Akrapovičem ispunio normu za jedno duže vrijeme  :LOL: :LOL: :LOL:
ma meni nije bed jer mi stalno neko ide u "europu" pa je to usput pa ih furam jednu po jednu
 
Frane_vtc said:
Ma neda mi se još ići k Janezima. Još nek mi onda naplate i carinu i onda sam nigdje. A i izbjegavam kupovinu kod njih i njihovih proizvoda. Mislim da sam sa Akrapovičem ispunio normu za jedno duže vrijeme  :LOL: :LOL: :LOL:
frane koje god da kupiš od tih guma ok su i bit će ti dobre 100%,u daruvaru onaj novi vulkanizer na ulazu sa lijeve strane kad ideš iz zdenaca je motorista i ima obzira,ja na r1 zadnja 190/50-17 208rr 950 kn,imam i broj od tipa mislim , od tipa koji radi tamo,nazovi me ak oćeš pa ćemo riješiti nešto

probao sam qualifer i nisu mi ništa posebno,nakon pola sata naganjivanja sa njima na xx-u mogu reć,dobro se ruši u zavoj s njima,malo nemirna na prednjem kraju,dobar grip i brzo se zgriju , u šištatu sam potero nekih 180-200 i urušio motor gadno a on ni trc ali zato ostrugo nogare i fuzić desni,onda znaš da drže jer xx je ko trajekt
 
matej said:
...probao sam qualifer i nisu mi ništa posebno,nakon pola sata naganjivanja sa njima na xx-u mogu reć,dobro se ruši u zavoj s njima,malo nemirna na prednjem kraju,dobar grip i brzo se zgriju , u šištatu sam potero nekih 180-200 i urušio motor gadno a on ni trc ali zato ostrugo nogare i fuzić desni,onda znaš da drže jer xx je ko trajekt
Nikako mi ovaj boldani dio ne ide sa ostatkom rečenice.  :misli:

A nemiran prednji kraj, pretpostavljam da nije bila balansirana kako treba. Ja sam svoju ručno balansirao na R6 i nije tresla od 0 km/h pa do kraja. :neznam:
 
Frane_vtc said:
A kakva bi bila kombinacija naprijed 208 a iza Qualifier?

loša

uzmi ako već uzimaš dvije nove isti model
isto im treba da se zgriju, napravljene su da se najbolje slažu u paru, drugo da trebaš samo jednu gumu, ali kad su dvije onda u paru. ista je mješavina
 
Ghost-Rider said:
208rr brze se zagrije ali se i brze trosi :wink:

Evo ja ne znam odakle ti to, ali ja vozio Qualifier i na ZX9 208RR. Qualifierka mi se cini brze zagrije i bolje drzi odmah po cesti.

S druge strane vozio sa Viroviticanima Bilogoru, oni na 208 i gadno peglaju. Tako da ti je moj savjet da kupis gumu koja ti je jeftinija.
Bela prodaje set za 1650 kn os 208 ili Qualifierku
Mada imam rasparenu prednju i zadnju to ne savjetujem.
 
Frane_vtc said:
Znam... Znam... Već je bilo rasprava na tu temu (ili slično), ali možete li mi reći koja bi guma bila bolja za mene.
Trebam gumu koja se brže zagrije i koja bi mi bolje držala u gradskoj i međugradskoj vožnji, na pistu nebi išao. Sada sam u fazi kupovine guma i nisam dovoljno pametan.  :misli:
Obuo bi svoju devetku i nebi se vozio na nož (obzirom da sam se malo "opekao").

E... Da... I gdje bi to bilo dobro kupiti?
probaj si uzet michelin pilot power i nečeš pogriješit sigurno guma ti drži i po kiši i po suhom strašno ..
 
r1 vtc said:
probaj si uzet michelin pilot power i nečeš pogriješit sigurno guma ti drži i po kiši i po suhom strašno ..


ali  cjena ne drži kad se traži nešto jeftinije :mrgreen:
 
r1 vtc said:
probaj si uzet michelin pilot power i nečeš pogriješit sigurno guma ti drži i po kiši i po suhom strašno ..
to si ja mislim sad uzet

a sto se tice rasparenih guma , sad imam prednju dragonicu i zadnju mutantku pa se slazu  :mrgreen:
 
Gle, za ono za šta tebi treba guma ni Michelin Pilot Road ne bi bio loš izbor gledajući financisku stranu. Jer sa Dunlopom ćeš preći nekih 6000 -7000 km, a sa Pilot Road (ili neka slična sport touring guma) će izdržati preko 15 000 km sigurno.
 
Na novom prednjem kotaču sam dobio gotovo novu 208 i sada bi trebao zadnju. Postoji mogućnost da si onda uzmem set novih guma, a prednju prodam. Hoće netko prednju 208?  :mrgreen:

2 R1: Michelinke sam imao i nisam baš bio zadovoljan. Zadnji kraj nikako smiriti.
 
Frane_vtc said:
A kakva bi bila kombinacija naprijed 208 a iza Qualifier?
ako već kupuješ kupi iste nemoj miksat ako netreba!

moja preporuka kupi MICHELIN pilot power obićne - ne race replica jer ih nemoš zgrijat kod nas na sklizani oko virovitice,treba im grublji asvalt,ja sam ih imo nove i jedva ih ugrijo ali ćim padne tempo i one se ohlade,a znaš da se ja ne naginjem i polako idem :mrgreen: ako želiš gumu koja je do jaja,manje se troši nego dunlop a bolje drži kupi mišu