Quick shifter

Dr.DUKE

New member
Kako stvar uopce funkcionira? :misli: znam samo da prilikom promjene brzine nakratko prekine struju...da li to i napravi iz lera u prvu?(logicno je da bi se motor ugasio) npr. na semaforu :misli:
Ajd ko zna neka malo pojasni
 
prekida struju na tisućinku. mislim da se ne ugasi motor kod saltanja iz lera u prvu, bar se ne ugasi ovima koji ga imaju na startu :)
 
Ja probao s mojim motorom; držim gas otvoren,mjenjač napnem i kad blokada prekine rad motora mjenjač prebaci u višlju brzinu .  I neću više- udarac je prejak !
 
svjetli brijem da si pobrkao nesto....

ako me sjecanje sluzi bio je text na motoplus webu... idem pogledat
 
Shokrefumi said:
prekida struju na tisućinku. mislim da se ne ugasi motor kod saltanja iz lera u prvu, bar se ne ugasi ovima koji ga imaju na startu :)
e, pa to mi nekako nije bilo logicno :misli:
foggy said:
svjetli brijem da si pobrkao nesto....

ako me sjecanje sluzi bio je text na motoplus webu... idem pogledat
Ajd stavi ako nadjes. Hvala (y)
 
ovak, ja ga imam na YZ450F...
ima različitih verzija quick shiftera...
moj prekida struju i kod šaltanja u višu i u nižu brzinu... prekine struju na milisekundu (tj na kolko podesiš) i nema teoretske šanse da se motor ugasi, malo "zaštucne" al se ne ugasi...
inače je strava stvar, zakon je...
 
Shokrefumi said:
prekida struju na tisućinku. mislim da se ne ugasi motor kod saltanja iz lera u prvu, bar se ne ugasi ovima koji ga imaju na startu :)
Naravno da se ne ugasi jer ljudi koriste kvačilo a prekid struje nije totalan nego tek onako kao da je motor dotaknuo blokadu a tek u vožnji uređaj odrađuje na pravi način... Nadam se da kužiš..
 
pa to ti ono...prekine dovod struje u trenutku promjene omjera prijenosa...kad prešaltaš...opet ostvari spoj...i motor se onda praktički na guranac upali...
valjd :mrgreen:
ma moguće je i ovak bez kvačila šaltat uz malo osjećaja na gasu...
ipak...sa tim prekidima ne moraš puštat gas...
a ne znam...na trkama ima smisla...al za rekreativnu vožnju...teško
 
Shokrefumi said:
a kolko to kosta, di se moze nabavit i kako se spaja?

ja sam svoj platio 500eura uz 30-40% popusta... naručio preko BULL firme u austriji...
spaja se na glavni dovod struje na svječicu i na masu...
...barem tak kod mene...
 
To ima neki senzor ili?  :misli:
 
senzor se stavlja na polugu za prebacivanje brzine i kada on detektira pritisak na nogaru gasi dovod struje...
 
:misli:
dakle gasi struju na milisekundu, pali se senzorom, pa sad ni meni nije jasno kak senzor zna kad če mjenjač točno prešaltat, tojest šaltanje traje malo duže od milisekunde osim ako ne bubnem nogom po mjenjaču, a i mjenjač uvjek ima malo "lufta", tojest hod od par cm
nakužim prednosti takvog uređaja, u čemu pomaže ta stvarčica?? :misli:
 
Concept said:
:misli:
dakle gasi struju na milisekundu, pali se senzorom, pa sad ni meni nije jasno kak senzor zna kad če mjenjač točno prešaltat, tojest šaltanje traje malo duže od milisekunde osim ako ne bubnem nogom po mjenjaču, a i mjenjač uvjek ima malo "lufta", tojest hod od par cm
nakužim prednosti takvog uređaja, u čemu pomaže ta stvarčica?? :misli:
ne pustas gas i ne koristis kvacilo kod ubrzanja i na tome puno dobijes. Ali 500eura je malo previse :shock:

Mislim da kad stisnes polugicu od mjenjaca senzor posalje taj kratki impuls centralini koja prekine na kratko struju
 
tili bi motor a ne skuter
a sada bi motor sa karakteristikom skutera
ni kod variomata ne moraš puštat gas :LOL:

i još dat 500EUR za to :misli:
 
ako sam dobro svatio to bi ispalo nešto poput poluautomatskog ili sekvencijalnog mjenjača ?  :misli:
 
kolko sam uspio skuzit, dynojet pravi isto quickshifter, njihov ima senzor koji mjeri silu na poluzi mjenjaca (konkretno, treba stisnut silom od 15 kg) i onda odraduje svoju funkciju.

500 eura mi ni cijeli motor ne kosta :mrgreen:
 
:misli: :misli: :misli: :misli:
jednostavno stavim mini taster(prekidač) na mjenjač i kad taknem mjenjač on prekine struji i to je to kaj nebi to bilo isto??
 
Concept said:
:misli: :misli: :misli: :misli:
jednostavno stavim mini taster(prekidač) na mjenjač i kad taknem mjenjač on prekine struji i to je to kaj nebi to bilo isto??

U biti jeste tako, ali taj prekid mora biti samo na par milisekundi.. a radi se otome da kod pritiska na polugu mjenjaca, u tim milisekundama mjenjac sam usaltava u visu, ukoliko nisi oslabio pritisak na polugu