Quick shifter

maverick said:
U biti jeste tako, ali taj prekid mora biti samo na par milisekundi.. a radi se otome da kod pritiska na polugu mjenjaca, u tim milisekundama mjenjac sam usaltava u visu, ukoliko nisi oslabio pritisak na polugu

pa svaki mjenjač kad pritisneš sam prešaltava u višu ili nižu :mrgreen:

kaj uz to dolazi još neka mašinerija za šaltanje??
 
Tonka said:
ako sam dobro svatio to bi ispalo nešto poput poluautomatskog ili sekvencijalnog mjenjača ?  :misli:
svaki motor ima sekvencijalni mjenjač...
ovo bi jednostavno bio mjenjač sa quick shifting-om :mrgreen:
 
sestak said:
Jos uvijek ne kuzim kaj se s tom skljocom dobije.
Prilikom saltanja u visu brzinu ne moras stiskat kvacilo ni pustati gas, samo ubodes u visu brzinu sa mjenjacem. Promjenis brzinu za stotinku sto puno znaci na natjecanju. Po cesti je uzaludno
 
stvarno ne znam kako funkcionira senzor na polugi mjenjača ali volio bi otkriti, jako me zanima pa ako tko sazna neka javi...  :misli:
 
Taj senzor se spaja na Power comander ili neki drugi ECU. A kako dugo će se paljenje prekinuti se može podesiti. Bilo bi dobro staviti jedan prekidač na ručku upravljača kojim bi se prekinula veza između tog senzora i power comandera-a, te bi se na taj način quick shifter mogao isključiti.
 
Ima li tko iskustva sa ovim
s-l500.jpg
 
Gledam QS za CB1000R OEM Honda 750€, CB650R 220€ (drugačiji utikač), Hornet 750 280€ (isti utikač).

Ne vidim čemu tolika razlika u cijeni!? Vidi se da su senzori drugačiji ali ne znam baš da su toliko drugačiji.

Čini mi se da bi se čak dalo pripasat sa Horneta 700 na CB1000R ali me zanima da li ima nešto aftermarket u tome cjenovnom rangu (250-300€) a da je pouzdano?
Nekako što god sam gledao ispalo je da nije dugog vijeka trajanja.
 
prosle godine sam kupio healtech, meni je dobar, na pocetku mi nije djelovao pouzdan, jer prilikom saltanja nisam dovoljno pritiskao mjenjac, kasnije kada sam skontao da je do mene, zadovoljan sam sa njim.
mene je kostao malo preko 300 eura sa ebaya i imao sam srecu da me nije carina zakacila.

probao sam yamahin oem QS i od prilike sam ovaj nastimao po tome (tvrdocu).
mislim za 250 eura da nema QS, da su healtech i anitori(ili kako vec) najjeftniji a oni su 300+ eura

s tim da healtech imas dosta stimanja preko aplikacije, tako da vjerujem da mozes ustimati da ti bude dobar.
 
  • Like
Reactions: Medo