R.I.P. Tomos otišao u povijest

Ovo je dolje u Šibeniku kraj onih labudova  :mrgreen:
 
Prodavo se Automatic i u Olanda i sad naleti poneki al o ovim vasim falospijevima smijesno mi je i govoriti. Da nije bio u Yugi nebi nikad ni postojo. Da je nas vecina pocela na njemu jest al to ne znaci da je nesto i vrijedio u zadnjih 30 godina. U vrijeme 12ke  i 14ke bi je  :cool: al na tome je i ostalo  :( Electronic je dobro poceo al su ga sami ostavili  :palacdolje: Proizvodjac mopeda koji ne pravi skutere nema sta trazit na trzistu osim onom kontroliranom(YU)
Niko ne pravi motore i ostala prometala za raju vec za lovu( i Ducati za lovu radi  :LOL: )
 
prvi motor koga sam vozio je bio Tomos 12 sa tri brzine na volanu .
Poslije novi crveni Automatic , a nakon njega crvena 15 SLC  (y)

Prvo čega se sjetim su oni šarafi M7 na tromeru  :mrgreen:
Drugo je jedan pad s 90-ke od frenda mi i vožnja do kuće sa vilicama smotanim pod 90  :D

A onda je došlo 17 godina Vespe PX 200  :021:    (y)
 
angelo.ma said:
čudiš se šta si naletio kolegu ili zato šta priča ko da je vozio MIG29, a ti ga (Tomosa) još uvik dužiš  :misli:
:mrgreen: :mrgreen: Ja sam vjecno dijete mene nepuca nostalgija :D danas mi je otpa prednji blatobran skoro R.I.P :LOL: EBA SAM MU MATER SLOVENSKU :palacdolje: :mrgreen:
 
meni je jedno vrime lanac pada stalno,sajle pucale tjedno jednom redovno,osta san i par puta bez goriva,udarija me auto jednom al san uspija ostat na njemu a jednom je blokalo pridnje kolo samo od sebe pa me izvrnija.al zato će mi uvik bit lipa uspomena to prdekalo i ta zlatna vrimena na žurnoj.
 
Veradarius said:
meni je jedno vrime lanac pada stalno,sajle pucale tjedno jednom redovno,osta san i par puta bez goriva,udarija me auto jednom al san uspija ostat na njemu a jednom je blokalo pridnje kolo samo od sebe pa me izvrnija.al zato će mi uvik bit lipa uspomena to prdekalo i ta zlatna vrimena na žurnoj.
Meni isto zablokirao prvi kotač. Onaj feder što drži ferode se nekako otkopčao i ispao, pa je sve zacvikalo. Ja na največoj nizbrdici u selu, friško pošudranoj pri max brzini (i nešto preko -zbog nizbrdice). ....  Nakon prisilnog slijetanja potrbuške nisam mogao do zraka. Koljena i laktovi se zarumenjeli i procurili, a susjeda koja je sve to gledala je dobila kronični napadaj smijeha. Da sam joj barem mogao baciti kamen u glavu. Motor sam tjedan dana ostavio dolje u grabi. U to vrijeme sam kacigu i neku opremu vidio jedino kad bi vidio milicajca na motoru. A i kak bi to izgledalo na automatiku.  :huh: