R.I.P. Tomos otišao u povijest

sad će bit dijelova po crnom trzistu  :mrgreen:

ubili ih kinezi izgleda  :LOL:
 
RIP  :(

na T12 sam se davnih godina naučil vozit
 
Koktelsi - Poštar Mile - Video spot
Njemu niki ni ni sjena kad zajaše APN-a žensken tresu se kolena... :021:



A baš šteta sad ni Hrvatske Pošte neće bit šta su nekad bile :undecided: al nadam se da će nam TOMOS svima ostati u srcima :wink:
 
tutankamon said:
napokon će poštari dobiti YBR 125 (y) 8)

I fakat misliš da budu zadovoljniji nego sa apn-on. Čisto sumljam jer svi vele da su im najbolji a pogotovo po snjegu  (y)
 
ljacmi said:
I fakat misliš da budu zadovoljniji nego sa apn-on. Čisto sumljam jer svi vele da su im najbolji a pogotovo po snjegu  (y)

Sto to imaju drugo osim APN-a da znaju da su im najbolji  :misli:
 
ljacmi said:
I fakat misliš da budu zadovoljniji nego sa apn-on. Čisto sumljam jer svi vele da su im najbolji a pogotovo po snjegu  (y)
:cry: :cry: :cry: :cry: Evo da kažem par rijeci o tom motoricu :D Prvi apn kojeg sam dobio ima je na satu 10metara :D nakona 6 godina 63000km bez iti jednog kvara (ne racunam sajle,svjecice,gume itd) samo prvo paljenje na kurblu sve ostalo na u prvu ili drugu mali trzaj i gasss :D po meni nema boljeg i izdržljivijeg motorica za takvu dostavu (y) (y) (y) Niti jedan skuteric to nemože izdržati  :palacdolje:
 
R.I.P  :tears:

sta god vi rekli o tomosu, sta god mu radili, kako god da se vozio, na kakva goriva sve je vozio, kojim putevima je sve isao.... ja stvarno imam duuuboki respect tim motoricima!!! 


znali smo iz dosade izkopat od negdje apenca razvaljenog u djelovima nikakvog i kao mulici ga slagali, nabavljali djelove, auspuhe, karburatore stalno frizirali polirali kanale koliko smo god kao mulci znali, cak smo imali i knjizicu kako frizirati 2t motore...  jednoga su frendu cak i ukrali!  kakav je to strojcic bio, jeo je za dorucak 90% skutera apenac.... cetvorka....  :(

nema di nije bio, stalno u pogonu, i na brlju je vozio!
 
složio bih se...

i danas ih ima u trgovačkim centrima, i ljudi svaki dan griješe... stoje APN od 7-8 milja kuna i kinez od 3-4 milje i ljudi komentiraju, "ko će uzet ovog ružnog tomosa, kad možeš imat skuter za te novce" ... no svi se kratko vozaju
 
Author said:
složio bih se...

i danas ih ima u trgovačkim centrima, i ljudi svaki dan griješe... stoje APN od 7-8 milja kuna i kinez od 3-4 milje i ljudi komentiraju, "ko će uzet ovog ružnog tomosa, kad možeš imat skuter za te novce" ... no svi se kratko vozaju

a da ne govorim te apence smo zvali i koze, nema di taj nije mogao ic.... po brdima, svuda.....
 
APN6, japansko crvena, retrovizori, žmigavci, košarica iza, štitnici na blatobranima. Moj prvi (i zadnji) moped. Zakon.  (y)

Šteta za Tomos.
 
apn je prvi motor koji sam vozio, bratov (onaj sa limenom podnicom)
kad sam ga onak ponosno provozao po kvartu i ispred birca mi izleti prigušivač a ekipa na terasi zalegne od straha  :LOL: :LOL: :LOL:
e da koja pila  (y)
šta se tiče izdržljivosti taj je uvijek vozio bez kvarova :021:
 
Šteta, baš šteta! Mislim da je i dalje ljepši i jednostavniji od tih kineskih skutera.
 
prve vožnje su bile na TOMOSU 12, 3 brzine na volanu, davne 1966/7 u CTO Stojan Matić - Peščenica  8)
šteta, nostalgija me ćopila :021:
 
Moj je još u pogonu:
103za6p.jpg
 
Šteta,bili su to mnogima prvi motori na kojima su naučili voziti i na neki način ušli u moto svijet. Moj prvi je bio apn-4,pa apn-6, pa 14-tl i vozilo se snjima svuda;po cesti,po livadi,po šumi... :021: