regal raptor-spyder

ako pogledaš po temu vidjet ćeš da je oko 1 godinu sigurno tu kod nas ! E sada očito nije baš hit kod nas kao u americi što pišu. Uglavnom interesantan motor ali samo ako se može baciti neka dosta jača mašinu !
ajde ljud netko mora znati dali bi izdražao taj ram nešto jače ??
 
rama je predviđena za agregate do 800 ccm. Vlasnik firme je bivši prerađivač HD-a koji je krenuo u vlastitu proizvodnju koju je organizirao u Kini zbog manjih troškova. Povećanje game modela ovisi o poslovanju firme. Vjerojatno će biti jačih modela kasnije.
 
Meni se motor sviđa,vozio sam raptora 125 i sve super,ali ima prevelike vibracije i prednja kočnica ne da je loša već
je katastrofa.....naime,ne koči dobro,nako 1000 km propala.....i još jedno ne koči dobro,pruža nekakav otpor pri pritiskanju,
ali ne reagira skoro do pola.....  :palacdolje:
 
Ima ga moj susjed, kupio novi kod Novakovića u SB na akciji za 22000 kn, probao sam vozit solidno vuče za 250 ccm ali dosta se osjeti vibracija kao i kod drugih kineza, ima karbe ( imao je problema sa paljenjem kad je bilo hladnije sad je odvezao kod jednog našeg lumena na štelanje i karba i ventila i zasad ok ), često mu izgarala jedna svijećica, kočnice su slabije, al to je takav motor pa se ni nemože očekivat previše, prvo šta smo napravili promijenili žmigavce i pošarafili to sve nanovo jer su se vijci od čeljusti kočnice odvrnuli a jedan je čak i ispao ( kupio nove prokromske imbus vijke i sad sve ok ) stavio je otvorene auspuhe kod Dubravčića i opako grmi, a sad vrijeme će pokazati kolika će biti kvaliteta. Iako to je model iz 2008. a iz 2009. ima veče diskove, drugačije auspuhe i injection je.. cijena je u Beta Moto 25900 kn za keš, moj osobni dojam, hm, ipak ću zadržati za sebe jer svaki motor ima svoje čari  :mrgreen: :mrgreen::mrgreen:
 
krk said:
Ovo trvrdiš 100 % da su iste rame za 250,350 i 800 ccm ?

ono što sam naveo u postu je informacija iz novina i neta, jer dugo pratim choppere. osim toga što pitaš, to sam saznao nekim privatnim kanalima za koje ne mogu tvrditi da su točni 100%, ali ja u to vjerujem. na slici lijepo vidiš da je rama predimenzionirana za agregat koji se sada ugrađuje, vidi se da bi tu lijepo stao jedan V2. Možda neki Hondin porijeklom, kao i ovaj sadašnji redni 250.


regal%20raptorNUEVA.jpg
 
krk said:
Ovo trvrdiš 100 % da su iste rame za 250,350 i 800 ccm ?
To je i meni malo čudno :misli:  125 i 250 su identični, 350 je trebao biti u prodaji sad u 4.-om mjesecu u Beta moto al on je malo drugačiji od njih ima amortizere vanjske a ne mono kao 125 i 250, ima veće diskove i topove malo drugačije, a za 800 nisam čuo da uopće postoji. Baš sam neki dan pričao sa tipom iz Beta moto u Sv. Nedjelji i mislim da je rekao da nema jači od 350 ( u biti je 320 ccm ).
To i nije neka razlika možda u 2 ks a rega ti upada u kategoriju od 251 - 501 pa koliko se isplati za 2 konja plaćati skuplju regu :misli:
 
Čovjek je jednostavno mislio unaprijed. Kod projektiranja je predvidio istu ramu za više modela i time smanjio neke buduće troškove. Nigdje nisu navedeni precizni planovi proširenja game modela, ali namjera postoji, amislim da će i biti nešto od toga jer se Regal relativno brzo probio vani.

Isto tako je i američki Kikker počeo sa pocketima, a sad rade i bobbere 150 ccm oji izgledaju jako dobro.
 
1. regal raptor radi na masini od 800 kubika ali se jos nezna dali ce ici u ovu ramu ili neku drugu
2. za sada postoje modeli 125, 250 i 350 kubika i mogu se kupiti u Sv. nedjelji u ducanu Beta Moto koji je i generalni uvoznik
3. vibracij su na ovom motoru velike jer je masina zasarafljena direktno na ramu i naj ugodnija putna brtina je 80-90 km/h
4. gore spomenuti motor kupljen u SB-u ima zracno hladjenje za razliku od ovih u Beta Moto-u i iz tog razloga je 22 000 a ne vise
5. u Beta Moto je stigao i novi motor Daytona 350 kubika i izleda predobro

Ja sam za sada napravio nekakvih 600 kilometara sa Spyderom 250 i nemam nikakvih zamjerki(jaca masina bi dobro dosla).
Citao sam dosta po stranim forumima o ovom motoru i nkome se nije desio neki tezi kvar, samo neke sitnice a i to rijetko.
Na youtubeu ima snimka di su stavili masinu od Honde 650 kubika i ide ko zmaj samo sto mi se cini da su morali rezat ramu da bi stala a to mi se ne cini ko najbolje rjesenje.
Tolko od mene, ako nekoga jos nesto zanima nek pita.
 
sokre000 said:
1. regal raptor radi na masini od 800 kubika ali se jos nezna dali ce ici u ovu ramu ili neku drugu
2. za sada postoje modeli 125, 250 i 350 kubika i mogu se kupiti u Sv. nedjelji u ducanu Beta Moto koji je i generalni uvoznik
3. vibracij su na ovom motoru velike jer je masina zasarafljena direktno na ramu i naj ugodnija putna brtina je 80-90 km/h
4. gore spomenuti motor kupljen u SB-u ima zracno hladjenje za razliku od ovih u Beta Moto-u i iz tog razloga je 22 000 a ne vise
5. u Beta Moto je stigao i novi motor Daytona 350 kubika i izleda predobro

Ja sam za sada napravio nekakvih 600 kilometara sa Spyderom 250 i nemam nikakvih zamjerki(jaca masina bi dobro dosla).
Citao sam dosta po stranim forumima o ovom motoru i nkome se nije desio neki tezi kvar, samo neke sitnice a i to rijetko.
Na youtubeu ima snimka di su stavili masinu od Honde 650 kubika i ide ko zmaj samo sto mi se cini da su morali rezat ramu da bi stala a to mi se ne cini ko najbolje rjesenje.
Tolko od mene, ako nekoga jos nesto zanima nek pita.
Pretpostavljam da se radi o modelu iz 2009. koji ti imaš, ajd ako nije problem da mi na PP ili ovdje daš više info jer i mene zanima taj model a neide mi se baš u Sv. Nedjelju da bi isprobao. Valjda ima razlike u kvaliteti od modela iz 2008. koji mi se nije svidio.
Pretpostavljam da ima vibracije kao i stari model, al ono kakve su kočnice ( jer navodno taj model ima veće diskove i jače kočnice ), kako ti pali sa tim injection sustavom jer karbi su onak, kako vuče i to, ono ukratko tvoje iskreno mišljenje i hvala unaprijed (y) (y) (y)
 
Velim ti u SV. Nedjelji svi modeli 2008 i 2009 imaju injection i vodeno hladjenje.
Ja imam model 2008 i pali bez problema.
Sto se tice vibracija vjerojatno su iste na novom modelu jer po tom pitanju nisu nista mijenjali.
Za razliku od starih modela novi imaju drugaciji auspuh, vece diskove i sjedalo za vozaca i suvozaca(tari model nema za suvozaca).
Neznam kako je sa novim  kocnicama, kod starog je prednja dosta losa ali ja kocim sa prednjom i zadnjom tak da staje bez problema samo treba pazljivo da nebi bilo sranja.
Do sad sam radio voznje po 50-ak kilometara u jednom smjeru i nije tak prestrasno za guzicu, istina je da je motor dosta tvrd ali opet morad gledati da je to soft tail i da se to od njega ocekuje.
Vibracije na volanu su dosta velike iznad 90-100 ispod su cisto uredu.
N abrzinomjeru pise max 140, ja sam ga najvise stisnuo do 130 ali bi se dalo jos malo vise, samo sto je kod tolke brzine vjetar u prsa tolko jak da mi voznja nije ugodna.
Ako se sjetim jos necega napisem.
 
sokre000 said:
Velim ti u SV. Nedjelji svi modeli 2008 i 2009 imaju injection i vodeno hladjenje.
Ja imam model 2008 i pali bez problema.
Sto se tice vibracija vjerojatno su iste na novom modelu jer po tom pitanju nisu nista mijenjali.
Za razliku od starih modela novi imaju drugaciji auspuh, vece diskove i sjedalo za vozaca i suvozaca(tari model nema za suvozaca).
Neznam kako je sa novim  kocnicama, kod starog je prednja dosta losa ali ja kocim sa prednjom i zadnjom tak da staje bez problema samo treba pazljivo da nebi bilo sranja.
Do sad sam radio voznje po 50-ak kilometara u jednom smjeru i nije tak prestrasno za guzicu, istina je da je motor dosta tvrd ali opet morad gledati da je to soft tail i da se to od njega ocekuje.
Vibracije na volanu su dosta velike iznad 90-100 ispod su cisto uredu.
N abrzinomjeru pise max 140, ja sam ga najvise stisnuo do 130 ali bi se dalo jos malo vise, samo sto je kod tolke brzine vjetar u prsa tolko jak da mi voznja nije ugodna.
Ako se sjetim jos necega napisem.
Zahvaljujem na info (y), samo mi nije onda jasno kako mi je susjed kupio novi kod Novakovića u SB model 2008. i ima karbe ( zajedno smo išli gledat i dao čovjek probnu vožnju malo po krugu salona još zimus dok je snijeg bio ) platio ga 22 soma kuna.
Ti kažeš da su modeli 2008. i 2009. injection :misli: onda ispada da su ga zavaljali i pod 2008. mu uvalili stari model sa karbima ( to ti je još onaj sistem što na karbu sa strane podigneš čok polugicu ) ja sam isto htio uzet Spydera međutim kad sam vidio taj karb odustao sam odmah jer stim svi imaju problema sa paljenjem ( bar one koje ja znam ). Još jednom tnx za info  (y) (y) (y)
 
Lani je te motore mogao uvoziti ko je htio tako da je lik u Savonskom brodu imao motore sa karburatorom (jeftinije) a u Sv. Nedjelji su od pocetka uvozili ove druge i u tome je razlika.
Ako te zanima motor uzmi ga u Beta Moto ducanu u Svetoj Nedjelji i nema greske.
Kad sam ja kupovao mislio sam se zaletit u Slavonski Brod ali su mi u Sv. N. objasnili razliku pa sam se predomislio.
 
sokre000 said:
Lani je te motore mogao uvoziti ko je htio tako da je lik u Savonskom brodu imao motore sa karburatorom (jeftinije) a u Sv. Nedjelji su od pocetka uvozili ove druge i u tome je razlika.
Ako te zanima motor uzmi ga u Beta Moto ducanu u Svetoj Nedjelji i nema greske.
Kad sam ja kupovao mislio sam se zaletit u Slavonski Brod ali su mi u Sv. N. objasnili razliku pa sam se predomislio.
U biti u tome je caka da ima dvije vrste za 2008. Čuo sam se sa tim tipom iz Sv. Nedjelje mislim da se Goran zove pa je rekao da je sad on jedini uvoznik za Regal Raptor i da su svi modeli sa injection sustavom, vodeno hlađenje, veći diskovi, kvalitetniji ispuh i da je znatno kvalitetniji od prethodnika ( e sad u čemu :misli: ), a valjda ljudi znaju kad garantiraju dvije god za njega, servis i dijelovi bagatela i sve imaju na lageru nema čekanja.

Jga ja za CBR-ku čekam već mjesec dana da mi stigne par ušljivih brtvi koje koštaju manje od 100 eura i to preko ovlaštenog servisa.
Frajer iz ZG koji je uvoznik dijelova rekao da dijelovi stižu za deset dana max, a sad viče svaki tjedan " evo trebalo bi stići drugi tjedan" isti su kao i oni iz motormanie, traže lovu unaprijed pa onda muljaju stim narudžbama vjerojatno čeka mjesec dana da mu se nakupi pa onda naručuje, to bi ja sve ključ u bravu i zbogom. Pajdo mi drži servis i čovjeku je već neugodno ljudi ga zovu stalno svaki dan a nije on kriv, ima 10 motora i 20 skutera rastavljenih već mjesec dana zbog pametnjakovića koji neradi svoj posao kako treba, čekam sad još iza Uskrsa ako nedođe taj tjedan zovem inspektorat i savjetujem se sa njima jer svi mogući zakonski rokovi za isporuku su istekli.

Ajd ako budeš još kakvih dojmova imao ili nedaj bože problema pa napiši koju riječ  (y) (y)
 
Evo danas draga išla u Robota kupit neki vrag za kužinu kad ono na vratima ovo čudo...proša ja jer san mislija da je to neki reklamni đir al onda uberem da me ne podsjeća baš na ništa pa dođem bliže i vidim cijena 26990 kn i vidim da je to taj spyder?  :misli: Iskreno prvi put čuja za njega a kamoli vidija...
Al naprid dva diska...zada jedan...rama izgleda prilično uredno...sve u svemu za te pare: pa bolje ovo nego neki skuter!
I sad uberem temu ovdi...ajmo ljudi baš me zanima...dajte više info...da se ne zezamo nije za mene  :mrgreen: nego da ga preporučim drugima ako valja...
 
alien said:
Evo danas draga išla u Robota kupit neki vrag za kužinu kad ono na vratima ovo čudo...proša ja jer san mislija da je to neki reklamni đir al onda uberem da me ne podsjeća baš na ništa pa dođem bliže i vidim cijena 26990 kn i vidim da je to taj spyder?  :misli: Iskreno prvi put čuja za njega a kamoli vidija...
Al naprid dva diska...zada jedan...rama izgleda prilično uredno...sve u svemu za te pare: pa bolje ovo nego neki skuter!
I sad uberem temu ovdi...ajmo ljudi baš me zanima...dajte više info...da se ne zezamo nije za mene  :mrgreen: nego da ga preporučim drugima ako valja...

ako gledaš išta iz Kine, ovo valja  (y) vjeruj meni, manijak sam za choppere i pratim to godinama, a Raptore pratim od prvog pojavljivanja u Italiji.
i upozorenje: tehnologiju metala su Kinezi svladali, šarafi uglavno valjaju i sve ostalo. Problem su razne plastike i gumeni dijelovi, tu nema ništa da traje