Registracija prerade

ja sam 3 godine imao leo vince na motoru i uredno ga registrirao bez ikakvih pitanja i upisivanja u knjižicu, isto tako i granice s njim prelazio
 
Kako i sam planiram preradu motora,a ovo sta citam ispada da i zrak u gumama mora bit tvornicki.E sad dali pilat motor ili ne pitanje je sad.
Kako nasi zakoni (vecina njih) nemaju logike bitno ih je zaobic .
Kako je u planu izrada cafe racera ,a to zahtjeva vece zahvate na rami i samom motoru teze je zaobic te glupe zakone ...ali i toje moguce sve original djelove cu ostavit sa strane i dan dva ptije tehnickog  uz pivu dvi vratit na motor da prodje teh.. i posli vratit na preradu ....zbog tkvih likova necu odustat od prerade...
 
Angie said:
Ja imam filing da ću tehnički s DT-om grandiozno past.
Rep je after marker, zajedno sa štopom i nosačem tablice, žmigavci su s RS125.  :LOL:

Btw. nisam radio preradu, već ti dijelovi nisu postojali na motoru pa sam ih morao kupiti, a ovo je jeftinije od originala, doduše možda ne bude poslije tehničkog.  :LOL:
Mene su nedavno rušali, imao aftermarket nosač i nemao osvjetljenje tablice..
Na ovaj nosač samo zašarafio okvir tablice koji košta 20kn i stavio identičan vijak sa ledicom kao ovaj par postova iznad..
I to je dovoljno da izgleda uredno.. poslikali i doviđenja..
Još mi i prigovarali za led žmige :LOL:
 
davaST said:
Kako i sam planiram preradu motora,a ovo sta citam ispada da i zrak u gumama mora bit tvornicki.E sad dali pilat motor ili ne pitanje je sad.
Kako nasi zakoni (vecina njih) nemaju logike bitno ih je zaobic .
Kako je u planu izrada cafe racera ,a to zahtjeva vece zahvate na rami i samom motoru teze je zaobic te glupe zakone ...ali i toje moguce sve original djelove cu ostavit sa strane i dan dva ptije tehnickog  uz pivu dvi vratit na motor da prodje teh.. i posli vratit na preradu ....zbog tkvih likova necu odustat od prerade...
imam jedan prijedlog za tebe.
prije nego krenes prekrajati motor otidji s njim na tehnicki i porazgovaraj sa covjekom i objasni mu sta namjeravas uraditi i da li bi to po njegovom misljenju bilo ok.
s tim postupkom pokazujes da zelis biti u legali a lik ce se uzdici do nebesa jer misli da je najpametniji. s druge strane poslije prerade ides opet njemu da obavi pregled i gledat ce motor drugacije jer te zna. usput napomenes da ti je jako stalo do njegovog strucnog misljenja i stvar rijesena.
ja sam tako odradjivao prerade na njemackom tüv i ide bez problema.
vrijedi probati
 
    ...idem na tehnički. Skinuo sam oklop sa rezervoara da budem manje upadljiv. Baš me zanima sa koliko će me mita klepit. Uzbuđen sam
 
Sve te skupe prerade koje spominjete tipa tomic imaju atest...nadalje i sam samprotivnik.toga da moram atestirat svaki k. Koji stavim dodatno na motor...inace bilo kakve radove tipa varenje kidanje osoba koja to radi triba imat atest za varioca ili certifikat kako ocete i uz to svaki dio koji se stavlja na motor a da nije original mora bit certificiran inace vam ne prolazi atest...u nas u dalmaciji jos i nije toliki problem takve zvijeri reg. I vozit al gore na kontinentu tesko da prolazi ista pa makar bila glupost tipa dimenzija gume...tako da sam misljenja dae najbolje slozit motor i atestirat i onda nema frke sa strumfovima  (y)
 
OldBoy said:
    ...idem na tehnički. Skinuo sam oklop sa rezervoara da budem manje upadljiv. Baš me zanima sa koliko će me mita klepit. Uzbuđen sam

I, kako je prošlo?

U zadnje vrijeme se sve ove teme sa registracijama pretvorile u sapunicu, hoće proći-neće proći, uzimaju mito-ne uzimaju, šta ako ne prođe tehnički.... Pa sam se navukao, sve pratim sa velikim zanimanjem  :LOL:
 
loooney711 said:
I, kako je prošlo?

U zadnje vrijeme se sve ove teme sa registracijama pretvorile u sapunicu, hoće proći-neće proći, uzimaju mito-ne uzimaju, šta ako ne prođe tehnički.... Pa sam se navukao, sve pratim sa velikim zanimanjem  :LOL:

    ...a gle, bilo je natezanja. Uspio sam proći tehnički. Ali mislim da idući godinu neću registrirat motor. Ko ga jebe, nek stoji u garaži.

   
 
Elias said:
Stvarno, što se tiče tih kastomajzera sve i svašta prolazi, nije mi samo jasno po kojoj osnovi oni mogu a mi ne možemo.
Holandija zakon.

Neznam jesam li duzan prijavljivati kakvu promjenu, ali tehnickog nema za motore. Sjedi i vozi.  (y)