Reinkarnacija skutera

ako dobar majstor izravna vilice onda nema straha,ja sam vozio na ravnatim vilicama bez ikakvih problema,ravnanje 500kn...
 
merlin68 said:
Hm da ti je baš pametno ravnat vilicu nisam baš siguran a znam i zašto si je ravnao nova košta za mog peugeota 2500 kn ali sam je uspio nabaviti polovnu za 1500 kn koja nije ravnata,tvoja nije ništa jeftinija ali na tvoj skuter ne bi sjeo ni da mi ga pokloniš ,mani se ti tog prometala sa ravnanom vilicom dok se nisi u zavoju raspao i nabavi polovnu koja nije ravnana. (y)

Za kojega to peugeota kostaju vilice 2500 kn  :shock: :shock:


malaguti said:
ako dobar majstor izravna vilice onda nema straha,ja sam vozio na ravnatim vilicama bez ikakvih problema,ravnanje 500kn...

Jeli ti Serdarevic ravno vilicu  :mrgreen:
 
Cool82 said:
Pa zasto tako ?
citaj od ove stranice pa sve do kraja u ovoj temi http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,111345.50.html
 
merlin68 said:
Hm da ti je baš pametno ravnat vilicu nisam baš siguran a znam i zašto si je ravnao nova košta za mog peugeota 2500 kn ali sam je uspio nabaviti polovnu za 1500 kn koja nije ravnata,tvoja nije ništa jeftinija ali na tvoj skuter ne bi sjeo ni da mi ga pokloniš ,mani se ti tog prometala sa ravnanom vilicom dok se nisi u zavoju raspao i nabavi polovnu koja nije ravnana. (y)

Vilica je ravnana na vruče i čovjek koji mi je to grijo kaže da je to neki kovani materijal i da nema problema za izravnat,a i mislim da sam ju temeljito istestiro na skuteru.
 
Jolly said:
Vilica je ravnana na vruče i čovjek koji mi je to grijo kaže da je to neki kovani materijal i da nema problema za izravnat,a i mislim da sam ju temeljito istestiro na skuteru.


Kako si ju to temeljito istestirao?  :misli:
 
mravac said:
Ja te ozbiljno pitam a ti kažeš " pa u vožnji " :jesus:

Gdje je tu " temeljitost "  :misli: :misli:

Dobro onda ju nisam temeljito ispito,samo sam ju ispito....... :?
 
koje si materijale koristi za plastiku pokrpat. Si zavarivao plastiku ili samo ljepio smolom. daj malo više podataka, koji materijal, postupak, cijena.....  (y)
 
jedna od tema iz podforuma sam svoj majstor http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,153881.0.html

http://www.motori.hr/forum/index.php/board,64.0.html
 
Joy Rider said:
koje si materijale koristi za plastiku pokrpat. Si zavarivao plastiku ili samo ljepio smolom. daj malo više podataka, koji materijal, postupak, cijena.....  (y)

Spojio sam sve djelove koji su ostali lemilicom i onda poliester iznutra i izvana,poslije naravno obrada,kit,šprickit pa bojanje.Što se cjene tiče sam materijal i nije toliko skup,500-600 kuna neznam ,točno jel sam več imo materijal, jedino debeli živci i polako.

U biti cjeli postupak je u postu iznad.
 
Poliester ce odlijepit  :?
 
vickodu said:
Poliester ce odlijepit  :?

Do sad mi se još nikad nije odlijepio a potrošio sam ga u velikim količinama,a i na mom motoru sam lijepio oklope prije dve godine i sve je u redu.
Evo i slike prije i poslije popravka.
 
Nadam se da ti se nece odlijepit ali te plastike se lijepe epoxy smolom a ne poliesterom
 
vickodu said:
Nadam se da ti se nece odlijepit ali te plastike se lijepe epoxy smolom a ne poliesterom
tako je,ide epoksilna smola,tako sam ja radio...
 
Jolly said:
Do sad mi se još nikad nije odlijepio a potrošio sam ga u velikim količinama,a i na mom motoru sam lijepio oklope prije dve godine i sve je u redu.
Evo i slike prije i poslije popravka.



i ovo je isto ispalo odlično  (y)
 
Dakle da rezimiramo: pohvatati kanale lemilicom (možda ako negdje fali materijala može se dodati iz nekog drugog komada plastike bitno da je ABS tip  :misli:), zaljepiti-popuniti kanale epoxy smolom, sve fino izšmirgladi gradacija od niže prema finijom, pranje od preostalih čestica, špric kit duž cijelog komada, vodobrusni šmirgl papir, opet pranje, i pituranje baza + lak ili kako već. Sam OK ja to shvatio ili??  :misli: :mrgreen: