ROAD HOUSE, Skopje/Makedonija

Status
Not open for further replies.
Odlično  (y) (y)


PS
Jel ima kaj 'naked' na meniju?  :mrgreen:
 
dvormak said:
Eto, polako i nakon višeputnog odlaganja, novi Road House, ili nova Kuca kraj Puta, pocinje radom 2.09.2013 :bananarace:
Stara dobra ekipa, u punom sustavu, s pojacanjem nekoliko novih ljudi (2 devojcice i 1 momak), ponudice svakom moto-putniku dobru klopu, pivo i ostala pica, specijaliteti poput BigBikersBurger, TankBag (od krompirove vekne), Auspusi (Akrapovic/Leovince/Manrelli, punjeni razlicito), Svijecice (od pileceg mjesa), Bombine (pohovane), Felne u razlicitim colovima (sa cuftice, pilece ili teleceg mjesa), Rezervoari (s razlicitim koktelima)... itd...
Obezbedjeni je i smještaj za svakog dobronamjernika, u sklopu istog objekta, po povoljnim-bajkerskim cijenama, ukljucujuci i dorucak, i to Chopper, Enduro ili Touring obrok, a za najmladje tu je i Scooter Meni s iznenadjenjem...  :mrgreen:
Predvidjeli i uradili smo i privatni ogradjeni i obezbedjeni parking za motore u sklopu samog objekta.

Naša nova adresa je:
Road House
bul. Sv. Kliment Ohridski br. 50
1000 Skopje, Makedonija
(u strogom centru grada)
Koordinati:
41°59'50.87"N
21°25'30.48"E
Tel. +38977510189 (Beni) i +38978229299 (Trte)

Dobro nam došli...  8)

Mala promena u datumu pocetka... toliko smo nestrpljivi da smo pomerili 3 dana ranije  :mrgreen:
Znaci, otvaranje novog Roag House-a u Skopju/Makedoniji je zakazano za 30.08.2013...
Tko može i ko voli- nek izvoli  :afro:
 
Evo mali poziv za zajednicko uredjivanje našeg i vašeg Road House-a... nemojte mi zamjeriti, neda mi se prevoditi, a i vjerujem da cete razumjeti  :mrgreen:

Почитувани Пријатели,
Ве покануваме заедно да ги уредиме ѕидовите на нашата и Ваша "Куќа крај Патот" во споменик и енциклопедија на животната авантура на 2 тркала која не поврзува сите нас.
Да создадеме место кое ке сведочи за сите патишта и беспаќа поминати, за сите дружби и пријателства, за сите доживеани случки, за сите настани и личности на кои радо се сеќаваме, за сите искуства по белиот свет... место каде секој еден, низ слика и текст, би ја почуствувал слободата и единството кои не поврзуваат сите нас... место каде само по себе ке се прераскажува приказната за моторциклизмот и мото-културата во нашата земја, регион, па и пошироко...
Поканата е отворена за СИТЕ моторџии, бајкери, мотоциклисти и љубители на моторите, без разлика на клубска припадност или неприпадност, без разлика на мото-политичките убедувања, без разлика на полот, верата, народност или националост...
Донесете свои постери, слики, фотографии, натписи, логоа, статуетки, текстови, знамиња... едноставно се она што мислите дека ке го презентира Вашиот и наш начин на живот... комплетирајте ја својата приказна на начин на кој сакате да биде претставена и повелете заеднички да одбереме место каде таа самата по себе ке се прераскажува на сите посетители на Куќата крај Патот...
Ве очекуваме...
Тимот на Куќата крај Патот- Road House
бул. Св. Климент Охридски бр. 50, 1000 Скопје
тел. 078 74 88 74
(078229299- Трте, 077510189- Бени)
П.С. Доколку во скоро време не сте во можност лично да ги донесете своите материјали, слободно пратете ги по пошта на горенаведената адреса, а ние ке се погрижиме да го уредиме и Вашето катче :)

*********************************************************************

Dear Friends,
We invite you together to arrange the walls of our and yours Road House, into monument and encyclopaedia of the life adventure on 2 wheels that connects us all.
To create a place that will testify of all passed roads and off-roads, all consorting and friendships, all lived tales, all events and persons that we gladly remember, all experiences throughout the white world… place where everyone, trough picture and text, can feel the freedom and unity that connects us all… place where the story is told by itself, about motorcycles and moto-culture in our country, the surrounding region, and even wider…
This invitation is open to ALL motorcyclists, bikers, motorbikers, regardless of their club affiliation or non-affiliation, regardless of their moto-political believes, regardless of their sex, religion, citizenship or nationality…
Bring your posters, pictures, photos, writings, logos, statuettes, texts, flags… simply all that you think will introduce yours and our way of life… complete your story in the way you like it to be introduced, and welcome to find together a suitable spot where it will tell itself to all the visitors of Road House…
We are expecting you…

The Road House Team
blvd. St. Kliment Ohridski No. 50, MK-1000 Skopje, Macedonia
tel. +389 78 74 88 74
(+38978229299- Trte, +38977510189- Beni)

P.S. If you are not able to bring your materials in person, feel free to send them by post to the above mentioned address, and we will take care to arrange them in a suitable spot :)
 
Malo da ozivim temu... a i postavim pitanjce... ovo ljeto idemo nas trojica motorima na turu Kastela-Budva-Ohrid-Solun-Skopje-Pristina-Kastela... mislili smo u Skopju svratiti kod vas i tamo dobro popiti, pojesti i prenociti ako je moguce...  :misli: u svakom slucaju se vidimo a datum bi bio 07.08.  (y)
 
paranoid said:
Malo da ozivim temu... a i postavim pitanjce... ovo ljeto idemo nas trojica motorima na turu Kastela-Budva-Ohrid-Solun-Skopje-Pristina-Kastela... mislili smo u Skopju svratiti kod vas i tamo dobro popiti, pojesti i prenociti ako je moguce...  :misli: u svakom slucaju se vidimo a datum bi bio 07.08.  (y)

Slobodno, dobrodošli kad god vas put nanese- tu smo http://moto-touring.mk/roadhouse/Mapa.html :)
 
dvormak said:
Slobodno, dobrodošli kad god vas put nanese- tu smo http://moto-touring.mk/roadhouse/Mapa.html :)
sad nas je već četvero u ovom našem putovanju... ugl. zanima me jeli potrebno izvršiti kakve rezervacije tj. koliki vam je smještajni kapacitet jer bi nas četvorica 100% bili tamo 07.08. pa da zbog moguće zauzetosti soba ne izvisimo?!  :mrgreen: već smo rezervirali smještaje u ovim drugim gradovima pa pitam čisto zbog sigurnosti jer mi se neda onda na pamet po Skopju tražiti smještaj ukoliko vi budete zauzeti...  (y)
 
Brojka se sad vec popela na sestoro...  :mrgreen: to bi bio konacan broj... ne primamo vise nikog... :mrgreen:  :LOL: onda, mozemo spavati, jesti i piti kod vas ili da si gledamo za pronaci kakav drugi smjestaj...  (y)
 
paranoid said:
Brojka se sad vec popela na sestoro...  :mrgreen: to bi bio konacan broj... ne primamo vise nikog... :mrgreen:  :LOL: onda, mozemo spavati, jesti i piti kod vas ili da si gledamo za pronaci kakav drugi smjestaj...  (y)
kod nas  (y)
 
ovo je naš novi logo, ukoliko neko prolazi pa da nas ne promaši slucajno  :biker:
 
Pozdrav bukirao sam preko booking.com danas sam bio zaključano treba mi broj tel zovem Vas,ali ništa samo da vidim jeli to to trebam samo prespavati jednu noć 14.02 na 15.02.HITNO...Povratna informacija.Hvala  (y)
 
Pozdrav svima, ja već skoro godinu dana živim u njemačkoj... Za sve u vezi Road House-a, tražite Trte, na tel +38978229299
:misli:
 
Evo sve riješeno dobio pravi broj hvala,Dvormak upravo kontaktirao Trtea moja greška ljudi nisu stalno tamo,tako da sam mislio da nešto nije u redu,ali na kraju sve  (y) moram se iskupiti sa Skopskom pivom,još jednom hvala Dvormaku i Trti vidimo se...  :D
 
Status
Not open for further replies.