Ronjenje s bocama

paranoid said:
pa i nebi se bas slozio s tobom sto se zarona tice... postoje ogromne razlike u flori i fauni i samom dozivljaju istih... meni osobno do sada najljepsi zaron sto se podmorja tice bio je u Crvenom moru... dozivljaj indentican onom kao da si u crticu "Potraga za Nemom"...  (y) moj budy diver tada je bio jedan Rus koji je ronio po cijelom svijetu i kaze da su mu zaroni na Maldivima tj njihovi koraljni grebeni jedino ljepsi i zivotopisniji od Egipatskih... na zalost tamo nisam bio, bio sam i ronio na Sri Lanci (takodjer Indijski ocean kao i Maldivi) ali nije bilo ni priblizno lijepo kao u Crvenom moru... :)

Naravno da ovisi o afinitetima, no za mene zaron bez zida do 50-tak m je onako.
Tek preko 40 počinje šou, šume gorgonija na južnim puntama.... 
Nisam ronio van HR, ali kažu mi da se u tim morima roni relativno plitko, dakle i dugo.
 
paranoid said:
ako nisi vlasnik ronilackog kluba ili ti ronjenje nije posao vec hobi po meni je 20 zarona na godisnjoj razini sasvim solidna brojka...  (y) sto se Jadrana tice za sada mi je najljepsi zaron bio na wreck "Ribolovac" lokacija mu je istocna strana otoka Solte...  (y) nazalost na Jadranu sam ronio samo u okolici Splitskog akvatorija...  :(

apsolutni sam amater po tom pitanju ... tj. nit imam dive centar nit mi je to posao ... ali da mogu, zaronio bih i 150 puta.. :)

još jedna od zanimljivih lokacija mi je na Brijunima ... upravo zato jer tamo nije dozvoljeno ronjenje bez posebne dozvole, pa se generalno rijetko ide tamo roniti, pa je samim tim i flora i fauna na daleko višem nivou nego na drugim lokacijma ...

ali opet sa druge strane, oko Brijuna bi trebalo napraviti nekoliko kontroliranih eko akcija jer je boravak vojske tamo ostavio svoj danak .... možeš naći u 15 minuta ronjenja nekoliko servisa posuđa, tanjura, lonaca, vilica i ostalog još od JNA ..  :LOL: :LOL: (bio sam nekoliko puta tamo)
 
kalimero said:
Naravno da ovisi o afinitetima, no za mene zaron bez zida do 50-tak m je onako.
Tek preko 40 počinje šou, šume gorgonija na južnim puntama.... 
Nisam ronio van HR, ali kažu mi da se u tim morima roni relativno plitko, dakle i dugo.
da, vecina lokacija koje mozes odabrati su od 15 do max 30m ali to su turisticki rekreativni zaroni...  (y) znas i sam da se u ronilackim centrima sa turistima ni ne ide dublje...  (y)
 
kalimero said:
Naravno da ovisi o afinitetima, no za mene zaron bez zida do 50-tak m je onako.
Tek preko 40 počinje šou, šume gorgonija na južnim puntama.... 
Nisam ronio van HR, ali kažu mi da se u tim morima roni relativno plitko, dakle i dugo.

za takve urone moraš biti poprilično iskusan ronilac, a ni oprema više ne igra ona početnička i rentana...  (y)
 
Direktor said:
Lina? Jel to kod Vodica? Ako je to to, onda sam tamo zadnji puta bio 2006. na 55 metara
4 ostali bez zraka, 2 u baro komoru, 1 i danas bez desne noge...

EDIT: nešto drugo je kod Vodica!

Gdje kod Vodica ima ovakva olupina? Osim onog cementnog na Zlarinu i kostura iza Prvića...
 
mate said:
Gdje kod Vodica ima ovakva olupina? Osim onog cementnog na Zlarinu i kostura iza Prvića...
http://bezkomentara.bloger.index.hr/post/brigitta-montanari/42061.aspx
Ima i jedan isprid tebe doli u Dulcinu, plastični od 2 metra koji je potonija na dubinu od metra i po jer ga Njonjo nije ispaja... :mrgreen:
 
Talijana su odavno riješili, stvarno me zanima na koju olupinu je mislio.

Nego, jel znaš ti kako se zove lik koji je imao mali kao ronilački klub odnosno jednu prostoriju gdje je punio boce, kad bi se spustio na rivu cestom pored crkve pa uličica prije Makine? Mislim da sad radi u marini u Tribunju.
 
mate said:
Talijana su odavno riješili, stvarno me zanima na koju olupinu je mislio.

Nego, jel znaš ti kako se zove lik koji je imao mali kao ronilački klub odnosno jednu prostoriju gdje je punio boce, kad bi se spustio na rivu cestom pored crkve pa uličica prije Makine? Mislim da sad radi u marini u Tribunju.
To je bija čovik iz "ŠRC"-a. A sada to isto radi Stipe Birin ali na drugoj lokaciji (pored autobusne pa uzbrdo prema staklaru).
http://www.vodice-dive.com/hr
 
strasilo said:
za takve urone moraš biti poprilično iskusan ronilac, a ni oprema više ne igra ona početnička i rentana...  (y)

Ima jedno 10 godina da ne ronim, ali kada sam ronio bilo je preko 100 zarona godišnje. Oprema je za ono vrijeme bila odlična, najdraži regulator mi je bio scubapro D400.

 
pamzor said:
To je bija čovik iz "ŠRC"-a. A sada to isto radi Stipe Birin ali na drugoj lokaciji (pored autobusne pa uzbrdo prema staklaru).
http://www.vodice-dive.com/hr

Ne treba mi organizirano ronjenje, samo punjenje boca. Kod onog lika je punjenje bilo 10kn, u Meterizama 25kn a ovaj traži 75kn. :mrgreen:
 
ako ti je punio bocu za 10 kuna, upala ti je kašika u med .. 50 kuna je neki prosjek po centrima ..  :misli:

a koji će tebi ćurac puna boca ?
 
mate said:
Ne treba mi organizirano ronjenje, samo punjenje boca. Kod onog lika je punjenje bilo 10kn, u Meterizama 25kn a ovaj traži 75kn. :mrgreen:
Jebi ga, vozi sobon kompresor... :smiley:
Uostalom, ko zna kakve on koktele radi... :wink: :LOL:
 
8602c5018bdfcd0e778fbc95b7947e95.jpg


:mrgreen:


Alpa46
 
mate said:
Gdje kod Vodica ima ovakva olupina? Osim onog cementnog na Zlarinu i kostura iza Prvića...

Ček da se sjetim i prikupim informacije. Bilo je to 2002, 3, 4 više se ne sjećam, imam slike doma, trebam ih naći...tada su nastradala trojica od kojih su dva završili u komori, jedan trajni invalid. Dečki iz Duga Rese...
Al ziher sam da je bilo kod Vodica, još mi je u glavi da smo od tuda isplovljavali...
 
ko je trimix ronilac? i gdje u hr ima dubokih tehnickih olupina samo 40+m ? negdje bi s jeseni dosao da se malo skvasim, a zadnjih 6 godina sam manje vise svuda bio poslom po svijetu kao instruktor i ekspedicioni
 
crnogorac said:
ko je trimix ronilac? i gdje u hr ima dubokih tehnickih olupina samo 40+m ? negdje bi s jeseni dosao da se malo skvasim, a zadnjih 6 godina sam manje vise svuda bio poslom po svijetu kao instruktor i ekspedicioni
Krnicadive


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk