RRiječani..đir????

Još par slika iz muzeja,otvoren tenk,da se vidi kako to izgleda unutra sa posadom
IMG_20230715_132724.jpg

IMG_20230715_132740.jpg

Ima puno tenkova, topova,helikoptera
IMG_20230715_133326.jpg

Tu je i MiG
IMG_20230715_133300.jpg

Stari vlak
IMG_20230715_140736.jpg

Jedan malo veći helikopter
IMG_20230715_141710.jpg

Patrolni čamac
IMG_20230715_141724.jpg

Još jako puno naoružanja,ali ima i starih pegli, telefona, fotoaparata,kompjutera... Par tomosa
IMG_20230715_135740.jpg

I još svašta nešto.
Za sve koji dođu s motorom ima ormar za kacigu i ostale stvari
IMG_20230715_143926.jpg

A u sklopu je i restoran sa dobrom hranom po pristupačnim cijenama
 
Ja se danas kuvao 😁 bome vruce... isao NSR-kom okolnim puteljcima do Grobnika pogledat par trka Bobo kupa... i gore pakao od vrucine... jos sam se u sorcu i kratkoj majici vozio... samo su mi japanke falile 😁


E03F4AB2-BA39-4544-8EB7-F8591F32C682.jpeg
 
bil san u autu, a sad zbog ovakvih uvreda i insinuacija da me je na motoru od iljadu kubika naprala 125-ica, i to na domaćem terenu, bit ću prisiljen koristit svoj dash cam. Zbog počinjenja prekršaja prema članku 6, stavak 12 "Zakona o sigurnosti na cestama", odnosno preticanja kolone vozila preko pune linije, primoran sam takav delikt proslijedi PU Primorsko Goranskoj. Također, zbog vožnje u kratkim hlačama i majici, objavio sam sliku neodgovorne vožnje u fb grupu "Život na motoru" u svrhu dobivanja lajkova i naravno isticanja bitnosti nošenja zaštite opreme na motociklu :mrgreen:
 
e vidiš, ovu podmornicu je moj rod (rod po tazbini) uspio dovući u SLO negdje netom prije svoje smrti i prije toga je sudjelovao u pisanju i izdavanju knjige o podmorničarima.
inaće karizmatičan čovjek koji je kao visokopozicionirana osoba bivše vojske/mornarice (kontraadmiral) u mnogome doprinio da moj rodni grad ne bude izložen razaranju
profesionalni vojnik, koji je tim činom i završio svoju vojnu karijeru



bilo je problema s njome, nisu mogli preko HR a tom podmornicom

btw. oni mi je rekao da su 60% podmorničara u bivšoj JNA bili Slovenci....taj podatak me uvijek zapanji (i on je (bio) Slovenac)
nažalost čovjek je preminuo 2012. godine


par neformalnih zgoda mi je ispričao s tih podmornca (neke su bile izgrađene i u Uljaniku)....onako neobaveznih priča, nikakve tajne, čovjek je bio profesionalni školovani vojnik, po špagi što se tiće svojeg (bivšeg) zaposlenja....uvijek je to zanimljivo bilo poslušati, bez obzira što sam bio odrastao

da ne ispada da lupetam:

"Objavljal je strokovne članke in napisal učbenik Taktika podmornic (Split, 1980). Bil je poslednji poveljnik Vojno-pomorskega sektorja Pulj JRM-a (1988-1991). Julija 1991 se je na svojo željo upokojil.[1]

Leta 2011 je uspel iz Črne Gore preko Italije v Slovenijo pripeljati podmornico P-913 Zeta, ki je danes restavrirana in razstavljena v Parku vojaške zgodovine v Pivki."

btw. Mislio je tu podmornicu preko Mađarske dovući u Slo, ali kako izbjeći države u okruženju koje bi podmornicu zaplijenile kao imovinju SFRj koja time i njima na neki način možda pripada.

uglavnom ja sam ga pitao kako to da s 50 g kad je otišao na početku rata iz one vojske nije prešao u našu vojsku....ali to je već neka druga priča...
 
Last edited: