rs 250... koliko konja ima???

alenko_16

New member
ovako decki... kao sta je vec opce poznato kupio sam rs 250... i sad mene zanima... zasto moj ima samo 46 konja(tako pise u papirima)... a svugdje na netu pise 55 KW... to je negdje oko 70 ks... jel moguce da je neka blokada ???? kako bi ja uklonio tu blokadu??? :misli: :misli:
 
Pogledaj malo bolje knjižicu,to su KW,znači 46 KW a ne konja...
Taj motor nema blokadu...end of story...
 
General information
RS 250
Year: 1997
Category: Sport
Rating: 65.3 out of 100. Show full rating and compare with other bikes
Engine and transmission
Displacement: 249.00 ccm (15.19 cubic inches)
Engine type: V2
Stroke: 2
Power: 56.00 HP (40.9 kW))
Torque: 46.00 Nm (4.7 kgf-m or 33.9 ft.lbs) @ 9800 RPM
Starter: Kick
Cooling system: Liquid
Gearbox: 6-speed
Transmission type
final drive: Chain
Physical measures
Dry weight: 141.0 kg (310.9 pounds)
Seat height: 690 mm (27.2 inches) If adjustable, lowest setting.
Chassis and dimensions
Front brakes: Dual disc
Rear brakes: Single disc
Speed and acceleration
Top speed: 200.0 km/h (124.3 mph)
Power/weight ratio: 0.3972 HP/kg
Other specifications
Further information
Parts and accessories Check out parts and accessories from our partners. 
Ask questions Join the 97 Aprilia RS 250 discussion group
Insurance, loans, tests  Search the web for dealers, loan and insurance costs, tests, customizing, etc.
Related bikes List related bikes for comparison of specs
 
ma meni se cini da motor ide jako slabo u odnosu na gamu 125... ili losije od game 250... sta enma nikakav limitator... ili nesto???
 
Jel ti možda palo na pamet da ti je mašina propuvala,da je zrela za otvaranje...
 
ako misliš da je rs 250 slaba onda radi sa pola snage jednog cilindra  :LOL:

servis plače
 
alenko_16 said:
ovako decki... kao sta je vec opce poznato kupio sam rs 250... i sad mene zanima... zasto moj ima samo 46 konja(tako pise u papirima)... a svugdje na netu pise 55 KW... to je negdje oko 70 ks... jel moguce da je neka blokada ???? kako bi ja uklonio tu blokadu??? :misli: :misli:
rs250 ima različite verzije od 56-72ks ovisi koju ti imaš a očigledno imaš ovu s 56ks koja  se večinom radila do 99g
 
alenko_16 said:
ma meni se cini da motor ide jako slabo u odnosu na gamu 125... ili losije od game 250... sta enma nikakav limitator... ili nesto???
kolko km ima??

jel poštelana dobro??

kad je zadnji put mijenjan klip i karike??
 
od koga si kupio taj  motor ? Posto smo skoro susjedi(istra)...znao sam jednu rs sto je tip dovukao iz rijeke u rovinj. Njemu je ubrzo ribnula....pa ju je mjenjao sa nekim likom iz okolice pule za neku rx 50. Inace....vidio sam taj motor....jer me lik zvao da mu pogledam. Kad je cuo o kojoj se cifri radi....odustao je od popravka. Ako je to taj motor....onda stari...sorry ali si kupio veliki krs !! :palacdolje: :palacdolje:
 
marko88 said:
rs250 ima različite verzije od 56-72ks ovisi koju ti imaš a očigledno imaš ovu s 56ks koja  se večinom radila do 99g


da naravno...

jedan je serijska druga sa jolly moto auspusima...


kad smo vozili rs 250 kup.... sve su imale od 49 do 51 konj... kak konja.. na kotaču....  sa osnovnim 2t tuningom sam tak snaga skočći na 75+ konja...


to je stroj za grobnik i amen...  6ica i 7ica killer
 
alenko_16 said:
ma meni se cini da motor ide jako slabo u odnosu na gamu 125... ili losije od game 250... sta enma nikakav limitator... ili nesto???
ista mašina!
 
rednyaW said:
da naravno...

jedan je serijska druga sa jolly moto auspusima...


kad smo vozili rs 250 kup.... sve su imale od 49 do 51 konj... kak konja.. na kotaču....  sa osnovnim 2t tuningom sam tak snaga skočći na 75+ konja...


to je stroj za grobnik i amen...  6ica i 7ica killer


ajde mi daj objasni malo taj osnovni tuning... pomagajte drugovi... ubacite me u taj vas svjet sportskih motora jer skutere vise ne podnosim...  :LOL: :LOL: :LOL:
 
jesi li procitao moj post ? dva lil tri posta prije....jer ako je to taj motor...onda tamo treba dosta toga porijesavati prije nego se "ubacis u svijet sportskih motocikala" :misli:
 
mozda imas pravo... bit ce da je to  taj motor... jel mi je dosta 1500 eura za napravit generalku??? fase, lezajevi, itd...???

e da zna ko nekog radmana iz poreca??? tip vozi utrke na grobniku... on ce mi radit po motoru...

 
Znam ja Robertina osobno. Ja se bavim istim poslom,tako da manje vise znam sve te mestre u Istri. Znaci to je taj motor. Tamo je potrebno stvarno napraviti pravu generalnu. To je dovezeno iz rijeke....i tip ga je derao po grobniku. Ja nisam vidio cilindre...ali kada sam dosao pogledati motor...bio je total bez kompresije.....deski su ga gurali po ulici kao manijaci da upali.... :LOL:. Za pravu generalnu 1500 eu ti je malo. Klip ti je oko 120 eu....cilindar je oko 600 eu....radilica oko 1500 eu.....Zavisi sta je crklo. Izgleda da ga je taj tip skrpao samo za prodati...to je neki trapoler iz nekog sela kraj pule....kupuje takve motore...nesto skrpa...proda...i zaradi !!!! :( Lesinar !!!!
 
bmw m 5 said:
Znam ja Robertina osobno. Ja se bavim istim poslom,tako da manje vise znam sve te mestre u Istri. Znaci to je taj motor. Tamo je potrebno stvarno napraviti pravu generalnu. To je dovezeno iz rijeke....i tip ga je derao po grobniku. Ja nisam vidio cilindre...ali kada sam dosao pogledati motor...bio je total bez kompresije.....deski su ga gurali po ulici kao manijaci da upali.... :LOL:. Za pravu generalnu 1500 eu ti je malo. Klip ti je oko 120 eu....cilindar je oko 600 eu....radilica oko 1500 eu.....Zavisi sta je crklo. Izgleda da ga je taj tip skrpao samo za prodati...to je neki trapoler iz nekog sela kraj pule....kupuje takve motore...nesto skrpa...proda...i zaradi !!!! :( Lesinar !!!!

to je največi problem...kaj je takvih lešinara sve puno....i sad ja neznam kak da si kupim 2-t cross 250 ccm star 5-7 godina u "dobrom" stanju
 
ali motor ide kao lud... ljepo cupa.. ima kompresije... nikad nikakav kvar osim onog sta sam ja zabrijo... ali cekaj ... ako radilica jos nije zaribala... je dovoljno promjenit samo lezajeve i to je to..i sve sta se da promjenit... a da se ne mjenjaju cilindri, klipovi i radilica???
 
..moze li se znat koliko si da za motor?  :misli:
 
ne kuzim uopce. imas valjda 7 topica sa problemima o svom motoru u kojima redom kukas kako nesto nevalja i kako neide, a sad odjednom kazes da dobro ide i ljepo radi.

waynder, 316 ccm kit kosta 6 000$, a i ne znam bas da ih ima jos. daj se urazumi :mrgreen: