Ruting Honda Zagreb - Gorko Iskustvo

Kuzma

Member
Možda nekom pomogne moje iskustvo, ja nisam htio vjerovati kad su mi drugi pričali, pa sam po ko zna koji put(nažalost) nučio na svojoj koži...
Nadam se da ce bar netko nauciti na tudjim greskama.

Pošto prijatelj i ja putujemo na duži put(oko 3.000km) ovaj tjedan(tj noćas u 5) trebalo je odraditi redovni servis na 12.800 na mojoj Hondi CBR 600RR 2008.
Par dana prije sam zvao naravno Sekola, ali sekretarica reče na GO do 20.08....
Eeee, hebiga, sta sad, idem u Ruting, kaze fend nemoj nikako u Ruting ajd kod mog majstora provjereno 100% (u Sisku),
ja reko ma sta fali to su ti samo price za Ruting, ma to je ozbiljna firma, daj nemoj brijat... kaze on ajd dobro, kako hoces...

Nazovem Ruting dogovorim za danas u 8:00.
Dodjem tamo u 8:30 negdje, odma kazem netreba mjenjati ulje u kocnicama jer sam promjeni ja prije otprilike mjesec dana kad sam stavljao ravni volan, superbike kit od ABM-a (to je isto prica za sebe)... Pita covjek na recepciji da li jos sta, reko idem na veci put molim vas sve pregledajte i napravite po servisu sta treba osim ulja u kocnicama, kaze dobro i tako napise u radni nalog...

Pitam kad ce biti gotovo, kaze nazvat cemo vas, OK, idem na kavu u neku birtju, u medjuvremenu motor uteran u servis od strane radnika u 8:40 negdje.
Vec je 9:35 niko ne zove, ja lagano nazad prema Rutingu, dodjem tamo u 9:40, a ono motor stoji ispred, ajd dobro, vec se lampica sumnje pali, ali jos uvjek sve 5.
Kaze tip na recepciji, da kolega neke djelove popise kao sto je uzimo za poso...nakon par minuta pozovu me i kazu evo racun, pitam jel sve bilo OK, kaze sve je u redu bilo.
Daje mi račun od cirka 900kuna ja platim i idem prema motoru, mislim da nisam vidio izmjenu antifriza na racunu, ali kako sam zaokupljen putem i svim ostalim pizdarijama vezanim uz put, lagano to zaboravjam, oblacim se, sjedam na motor i palim...no motor ne pali, vidim onaj crveni prekidac na off, OK prebacim na on i ponovo palim, ništa, motor samo vergla, i to kao jako lagano vrti alnaser....i tako jedno 3-4 puta, tek negdje iz 4 ili 5 puta upali...nista krenem od njihove radione i kako je tamo droncavo vozim polako.
Izadjem prema king krosu i prva gas, na jedno 11000 obrtaja motor crkne, i taman da stisnem kvačilo motor se upali, ajd sad vozim oprezno, i isprobavam svasta, no sve OK i nastavljam dalje prema kući(Sesvete), valja se dalje pakirat...E da a posto imam neke nestandarde utegiće na ovom novom ravnom volanu, netko mi ih je skoro istavio van tamo na servisu i jednog sam po putu izgubio....

Doso kući i rijesavam 1000 stvari prije puta i izmedju ostaloga idem provjeriti sve na motoru i oprati motor prije puta, pa tako gledam razinu ulja(nikad se ne zna jel), a ono ulje ne smeđe, ne tamno sivo, nego crno, crno kao noć, momentalno mrak na oči, kao da me netko nogom u stomak pogodio....filtar isto kao prljav, mastan i od kapljica vode, znaci doso od Rutinga do Sesveta, nista odma zovem tamo, kazem ulje crno, nikad u zivotu mi se to na motoru nakon izmjene ulkja nije dogodilo, i tako bla, bla, i kojih 15 minuta, majstor se kune da je promjenio i ulje i filter, kaze dodjite zamjenit cemo jos jednom, reko kad, sad je tri sata i nesto, vi radite do 4, a ja u 5 ujutro startam...

E sad, da li su stvarno promjenili ulje i filter, da li su stvarno kako piše u računu "redovno održavanje prema Honda normativu" napravili check svega što stoji u servis menjualu, a pošto nisu mjenjali antifriz  ne znam sta bi mislio, pošto je motor bio gotov a oni nisu zvali, da li je isto dokaz nabijanja satnice i izbjegavanja posla ...
Ostaje na svakome da donesete zaključak za sebe, ja samo znam jedno, da me tamo NIKAD više neće vidjeti, jer jedna takva firma, Hondin zastupnik, se ne smije tako odnositi prema polsu i svojim kupcima, EOD.

Eto to je moje iskustvo, samo se nadam da ce netko naučiti nešto iz ovoga i da će nekome nekad možda i pomoći.

ode se ja dalje pakirat vec je kasno :)
 
To je OEM hondino crno ulje koje se nikada ne mjenja. :mrgreen:
Maloprije promjeno ulje. Zlati se ko moj zlatni Rolex. :mrgreen:
 
Kuzma said:
Eto to je moje iskustvo, samo se nadam da ce netko naučiti nešto iz ovoga i da će nekome nekad možda i pomoći.
kad je Rutingov servis u pitanju,svi smo izgleda već naučili o njima sve osim tebe!  :wink:
čak ti ni odgovaranje frenda nije bio dovoljan znak već si čvrsto odlučio učiti na vlastitoj grešci...  :palacdolje:
 
markookram said:
a koje ulje su stavili ?

zakaj se gasi ?

Navodno Motul 300V...

A u vezi gasenja su mu dali neko cudno objasnjenje sa resetiranjem kompa ak je probao verglat sa crvenim prekidacem prebacenim u OFF... kao, da se komp zblesira, pa se onda resetira, pa je to kao objasnjenje za tesko paljenje nakon sto je prekidac stavljen u normalan polozaj za paljenje....

__________________________________________________________
Pusti price... provozaj ju jos malo lokalno, ako ne bude stucala i gasila se, pakuj stvari i vidimo se ujutro u 5...bit ce to sve ok  (y)
 
300 je ono florescentno zeleno ne  :misli:

to mi je islo po 1500km prije laganog tamnjenja ... i to na singlu s frgazerom ...
 
Je...al ak si "majstor" nije dao truda da priceka da to iskapa do kraja, a nije...ili ako nije mjenjao filtar ulja nego ostavio stari...sto nebi bio prvi slucaj...moze on nasut kakvo god hoce ulje...ono je odmah crno, cim malo motor odradi...

U tom slucaju je upitna svrha tog servisa, al aj, bolje je neg sta je bilo...kao  :misli: :LOL:

To opet ne objasnjava gasenje motora...ali ajd, ak nije puno dirao po motoru, pretpostavka je i da nije mogao puno tog smrdat  :cool:

Kuzma, za drugi put ces znat...a i poslusat sto ti pricam... ja tebe uvijek poslusam  :jesus:

 
Jedno mi nije jasno, u situaciji kad govore da je kriza ponašaju se kao da smo mi-potrošači ovisni o njima. Priča o Rutingu staro poznata,nisam još nikoga sreo s pohvalnim dojmom o njima osobno mi nije jasno takovo ponašanje trgovca. Moje iskustvo s njima katastrofa. Dobijem kredit ( nenamjenski) konačno sretan kao malo dijete lova je u djepu i idem kupiti novi motor. Ulazimo bratić i ja unutra jedan čovjek u odjelu tamo u dva djelatnika mu nešto objašnjavaju, čekam 20 min da bi ga uopće mogao nešto pitai o motoru, i onda mi kaže obratite se kolegi u uredu tamo. Dolazim kod kolege, njemu kao da je mrak na oči pao što mi mora odgovoriti na pitanja. Pitam o  cbr1000 a, po njegovoj reakciji dobio sam dojam kao da je odlučio da nisam kupac jer na parkiralištu je stari golf i nisam došao u odijelu iako sam u tom trenutku imao i došao potrošiti 100000kn. Na moja pitanja hladan p kratak odgovor a na pitanje o motoru (iako sam prije kupnje pregledao specifikacije za modele 1000 i 600 sva cetri jap.proiz.) kaze pogledajte si motor u izlogu. Uglavnom  :palacdolje: Nikoga ne favoriziram ali kad sam došao u Kaptol Cargo covjek me ljubazno dočekao, isto tako je vidio da sam došao s starim autom ali nije zaključio unaprijed. Potrudio se objasniti sve o ZX10 i ZX6 od detalja o motoru, do dijela okvirne cijene rege za pojedini model,uglavnom po mojem mišljenj na takav način se stječe zadovoljan kupac. Da su bili u Rutingu ljubazni i profesionalni vjerojatno bi bila cbr-ka u garaži umjesto ninje.
 
plavi15 said:
Jedno mi nije jasno, u situaciji kad govore da je kriza ponašaju se kao da smo mi-potrošači ovisni o njima. Priča o Rutingu staro poznata,nisam još nikoga sreo s pohvalnim dojmom o njima osobno mi nije jasno takovo ponašanje trgovca. Moje iskustvo s njima katastrofa. Dobijem kredit ( nenamjenski) konačno sretan kao malo dijete lova je u djepu i idem kupiti novi motor. Ulazimo bratić i ja unutra jedan čovjek u odjelu tamo u dva djelatnika mu nešto objašnjavaju, čekam 20 min da bi ga uopće mogao nešto pitai o motoru, i onda mi kaže obratite se kolegi u uredu tamo. Dolazim kod kolege, njemu kao da je mrak na oči pao što mi mora odgovoriti na pitanja. Pitam o  cbr1000 a, po njegovoj reakciji dobio sam dojam kao da je odlučio da nisam kupac jer na parkiralištu je stari golf i nisam došao u odijelu iako sam u tom trenutku imao i došao potrošiti 100000kn. Na moja pitanja hladan p kratak odgovor a na pitanje o motoru (iako sam prije kupnje pregledao specifikacije za modele 1000 i 600 sva cetri jap.proiz.) kaze pogledajte si motor u izlogu. Uglavnom  :palacdolje: Nikoga ne favoriziram ali kad sam došao u Kaptol Cargo covjek me ljubazno dočekao, isto tako je vidio da sam došao s starim autom ali nije zaključio unaprijed. Potrudio se objasniti sve o ZX10 i ZX6 od detalja o motoru, do dijela okvirne cijene rege za pojedini model,uglavnom po mojem mišljenj na takav način se stječe zadovoljan kupac. Da su bili u Rutingu ljubazni i profesionalni vjerojatno bi bila cbr-ka u garaži umjesto ninje.

Ništa novo što mogu potvrditi iz iskustva.
Hondine aute vozim od 1999. god,svi novi i kod njih servisirani ali nemam neke riječi hvale za njih.
Bahatluk,šlamperar i nepridržavanje nikakvih rokova.Isto i sa motorom,tuga i bijeda. :palacdolje:
 
A di onda kupiti novu Hondu (ako bi netko to poželio, a ja sam u nekim vaganjima i premišljanjima da bi to možda poželio  :D)?
 
loooney711 said:
A di onda kupiti novu Hondu (ako bi netko to poželio, a ja sam u nekim vaganjima i premišljanjima da bi to možda poželio  :D)?


U Varaždinu,AC Tacchi. (y) (y)
 
kupi kawu ili yamahu to imas gdje servisirati i kupiti  (y) :mrgreen:    honda , suzuki  :mrgreen:
 
Kuzma sretan ti put i javi kako je bilo...sretno...
 
markookram said:
kupi kawu ili yamahu to imas gdje servisirati i kupiti  (y) :mrgreen:    honda , suzuki  :mrgreen:

Znam da se šališ, ali tako na kraju i ispada... Gdje mi živimo...  :x (ovo je retoričko pitanje)
 
russ said:

Nebi vjerovao išao sam guglat Honda Croatia misleći da je to neki Honda trgovac... :LOL: Moš' mislit šta sam dobio. Al evo editirat ću svoj post kako se još netko nebi zabunio  (y)
 
A pogledajte na njuskalu -prodaju goldwinga starog 4 godine sa 17 tkm s "popustom u odnosu na cijenu novog 20 tkn" - kako ponosno navode!!! :mrgreen:  Prejako!!!!
 
VragStar said:
A pogledajte na njuskalu -prodaju goldwinga starog 4 godine sa 17 tkm s "popustom u odnosu na cijenu novog 20 tkn" - kako ponosno navode!!! :mrgreen:  Prejako!!!!
Ovog??

Može se tu još igrat sa cijenom...par sto kuna :mrgreen:


©