s cim skunut magnet

KOPLJARR ... DNA

New member
Evo ovako. rastavljam masinu (piaggio) i naiso sam na problem magnet kako i s cim ga skinut  :misli: zahvaljujem unaprijed
 
kako da nogice ugurnem tu uopce nema prostora između nega i bloka  :misli: pogledaj sliku a u ove rupice ne stanu nogice
 
markookram said:
radapcigerom 

Na spomen radapcigera ljudi uglavnom pomisle na onaj trokraki klasični radapciger, a s njim u ovom slučaju nemožeš ništa.. ;)

treba specijalni radapciger sa sitnim navojem ...

ovakav...
radapciger.jpg
 
KOPLJARR ... DNA said:
kako da nogice ugurnem tu uopce nema prostora između nega i bloka  :misli: pogledaj sliku a u ove rupice ne stanu nogice
Treba ti mali radapciger koji se našarafi u magnet u inda sa šarafom u njemu upireš u osovinu magneta i to je to...
 
pa probaj posudit od nekog da ne kupujes.
ako bas oces imat svoj moze ti tokar napravit, a ovakav fency buzetti mozes narucit na scooter-centeru ili scooter-attacku.
moja prepruka tokar  (y) nebude te puno izašlo, služi isto ko i ovaj buzettijev samo nije tak ljepi  :mrgreen:, a mozes si i sam napravit ako imas s cim

http://scooter-center.com/
http://en.scooter-attack.com/index2.php?lang=e
 
to bi mogao i otici kod tokara da mi to napravi ,samo jeli to konusni navoj ili obicni
 
to cu ja na praksi napravit radim grijanje, uzmem cijev i narezem navoj iz vana a iz notra urezem i to je to.
 
tigufisis said:
kaj tu ima varit? treba mu puškica, vijak, ureznica i nareznica

uzeti u obzir da covjek to nema... i da nema tih dimenzija za te navoje kakve imaju magneti na skuteru.. kolko bi ga kostalo da taj alat pribavi i ide radit?  inace radapciger gotov kupis vani za manje od 10€



ja govorim o improvizacijama...  macgyver rulz ;)
 
tigufisis said:
kaj tu ima varit? treba mu puškica, vijak, ureznica i nareznica

takva nareznica kakva mu treba za navoj na tom magnet košta toliko da može kupiti 167 takvih radapcigera i 16 gajbi piva, aparat za zavarivanje i 316 puškica .... tako da ne bi bilo na odmet razmisliti prije nego se napiše takva glupost ...  (y)
 
znaci to je neki poseban navoj ,onda cu se potrudit da nađem negdje takav radapciger ili pokusam na neki drugi nacin izvadit magnet
 
KOPLJARR ... DNA said:
znaci to je neki poseban navoj ,onda cu se potrudit da nađem negdje takav radapciger ili pokusam na neki drugi nacin izvadit magnet

nema drugog nacina...

ekipa pokusava sa radapcigerom koji ima krakove... i uvijek samo ispigaju zvono magneta...


u motormaniji se mogu naraciti ti radapcigeri...

http://shop.motormania.hr/




 
KOPLJARR ... DNA said:
znaci to je neki poseban navoj ,onda cu se potrudit da nađem negdje takav radapciger ili pokusam na neki drugi nacin izvadit magnet

i ovaj zeleni vanabe stanter i ja smo ti već rekli da odeš kod najbližeg tokara i platiš čovjeku pivo dva da ti to napravi.... treba mu cca pola sata od čega je 20 minuta moljakanje i ubjeđivanje da ti to napravi ... a ostalo je posao ... i riješio si sve probleme... bar što se ovoga tiče...
 
navoj ti je m 26 korak navoja je fini...1.25....Sretno sa radom...napravi to svaki tokar..u sredinu jedan saraf m10 ili m12...i evo izvalakca.... (y)
 
bmw m 5 said:
navoj ti je m 26 korak navoja je fini...1.25....Sretno sa radom...napravi to svaki tokar..u sredinu jedan saraf m10 ili m12...i evo izvalakca.... (y)

M26x1,25 ... veliko M ... VELIKO ....  :jesus: :LOL:
 
bmw m 5 said:
navoj ti je m 26 korak navoja je fini...1.25....Sretno sa radom...napravi to svaki tokar..u sredinu jedan saraf m10 ili m12...i evo izvalakca.... (y)

ako si to sad napamet iz glave izvukao...


placam ti jedno zivo i jedno peceno janje