Sahara

Kad smo već kod Tunisa.... sjedimo Neven i ja danas u birtiji i padne nam na pamet : avionom do Sahare, iznajmit motore i gaasss. Da li netko zna za kakvo organizirano druženje. Čuli smo nešto za Austrijance.... možda se prikrpat nekoj grupi???

Mate, ovo je tema o motorima!!!  :jesus:
 
Ma znam tog tipa, ali mi bi hard-enduro, pjesak, dine....  :mrgreen:
 
skala said:
Ma znam tog tipa, ali mi bi hard-enduro, pjesak, dine....  :mrgreen:
pa imas na traileru, vozi drito po pjesku, tj. dok ga ne zakopa =) a onda vadi  :mrgreen:
 
Fire Breath said:
pa imas na traileru, vozi drito po pjesku, tj. dok ga ne zakopa =) a onda vadi  :mrgreen:

Ne zanima me gledanje filmića. Moje pitanje je : da li netko zna za neku ekipu koji bi išli u pustinju na vožnju hard-enduro motorima. Znači ne doći do pustinje i slikat se , nego se vozit po pijesku, dinama......?????
 
Ivanicak said:
Znam lika iz Zaprešića on je išo sa likom iz Peščenice (predsjednikom). Najbolje ti je doci na rub pustinje i fotografirat prema pustinji onako u daljinu.  :mrgreen:

Jel to bio Borna Bebek mozda?
 
skala said:
Kad smo već kod Tunisa.... sjedimo Neven i ja danas u birtiji i padne nam na pamet : avionom do Sahare, iznajmit motore i gaasss. Da li netko zna za kakvo organizirano druženje. Čuli smo nešto za Austrijance.... možda se prikrpat nekoj grupi???

Mate, ovo je tema o motorima!!!  :jesus:

Odi na HUBB i tamo pogledaj sponzore raznih topica. Imas dosta firmi koje organiziraju ture po raznim dijelovima Africe, sa svojim ili rentanim motorima  (y)
 
Frgich said:
Jel to bio Borna Bebek mozda?
Nije. A ovaj na kojeg je Adam prvobitno mislio je išao sa starim Gold Wingom iz sedamdeset i neke godine. 1000 ccm. I luđak se stvarno i vozio po toj jebenoj sahari. Uglavnom, reko je da to nebi više nikad napravio, barem ne s takvim motorom.
 
:misli: svaka cast sa Wingom ici po Sahari, mozda je montirao i vinc negdje ako zapne  :mrgreen: . Uglavnom takvim ljudima bi ja spomenik digao za trud i razinu ludosti  (y)
 
Frgich said:
Odi na HUBB i tamo pogledaj sponzore raznih topica. Imas dosta firmi koje organiziraju ture po raznim dijelovima Africe, sa svojim ili rentanim motorima  (y)

Bio.
Hvala!  (y)
 
ma kakvo rentanje, nije to to
mislim da postoji neki trajekt sicilija -tunis ako se dobro sjecam iz moto pulsa od prije 7-8 god, isli su dva cara sa dr 350 i bmw 650
ali tuda su se vracali, u afriku su dosli preko gibraltara... jebeno (y)
 
tom360 said:
ma kakvo rentanje, nije to to
mislim da postoji neki trajekt sicilija -tunis ako se dobro sjecam iz moto pulsa od prije 7-8 god, isli su dva cara sa dr 350 i bmw 650
ali tuda su se vracali, u afriku su dosli preko gibraltara... jebeno (y)

Ma lažeš???  :LOL:

Skala , najbolje Vam je otići početkom siječnja,zapadni dio Sahare,ima se kaj za vidjeti!  :wink:
 
to si ti bio?  :misli:

frend i ja nesto slicno planiramo(samo malo dublje ući u afriku) pa je svaki savjet dobrodosao :)
 
Ferry iz Palerma do Tunisa i natrag košta otprilike 200 Eura (povratna karta, osoba, sjedalo (bez kabine) i motor). Zapravo toliko je koštalo u 5. mjesecu ove godine, provjeri si ovdje:

http://www.traghettionline.net/eng/index.asp
 
to i nije tako skupo. zanimljivije bi bilo ici preko bliskog istoka, ali to područje i nije baš sigurno pa je ova opcija puno bolja.
mozda ima jos netko zainteesiran za takvu rutu?
 
tom360 said:
ma kakvo rentanje, nije to to
mislim da postoji neki trajekt sicilija -tunis ako se dobro sjecam iz moto pulsa od prije 7-8 god, isli su dva cara sa dr 350 i bmw 650
ali tuda su se vracali, u afriku su dosli preko gibraltara... jebeno (y)

Ta dva cara nisu išla u Tunis nego Alžir, a u Alžir su išli trajektom
iz Španjolske, a ne preko Gibraltara.  (y)
 
dr.chala said:
Ma lažeš???  :LOL:

Skala , najbolje Vam je otići početkom siječnja,zapadni dio Sahare,ima se kaj za vidjeti!  :wink:

Bil sam u Tunisu, ali smo išli đipovima po Sahari. Problem je ići samostalno s motorima, jer treba se snalazit po pustinji, organizirat spavanje, benzin.... Znači naš plan nije vozit se do Sahare ili po cetama uz Saharu (i to je lijepo), nego doći do Sahare autom ili avionom, a motorom se vozit kroz Saharu. Za to ipak treba imat vodića i kompletnu organizaciju. Najjednostavnije je doći avionom do nekud, iznajmit motor i priključit se organiziranoj grupi.  (y)
 
skala said:
Ne zanima me gledanje filmića. Moje pitanje je : da li netko zna za neku ekipu koji bi išli u pustinju na vožnju hard-enduro motorima. Znači ne doći do pustinje i slikat se , nego se vozit po pijesku, dinama......?????
Skala, dali ste kaj saznali u vezi te Sahare ili ništa od toga?