SAMOSTALNI UNOS RABLJENOG MOTOCIKLA IZ EU (HOW TO/KAKO TO)

Pozz. Kakva imate iskustva s autoscoutom24? Tek nedavno naletio na stranicu i malo me kopkaju cbr 600f ili fs iz dojčlanda vidim da ih ima dosta s malo km a dobre cijene. Unaprijed fala na odgovorima
dobra trgovina,samo trebas naci sta zelis,dobar kontakt sa njima,sve stima.
 
  • Like
Reactions: Xenomorph
Dali je netko uvezao TDM 900 iz EU, koliko su ga ispala davanja?
Molim vas nemojte mi slati link kalkulatora jer uz njega jos ima 3-4 troška, pa me zanima ukupan iznos + 250€ cca rega i tehnicki. Prijatelj koji je uvezao horneta kaze 400€ max sve, na netu nalazim sa regom za tdm 1000€+.. tako da pitam ovdje

Btw zna li netko tko to radi na podrucju zg? I koliko im bude naknada za uslugu?
 
Ja uskoro planiram na Accorda staviti kuku pa kombinirati najam prikolice i zaletiti se u DE po neki VFR. Ali frend ne želi sa mnom, a ne ide mi se sam!
Hvala na opciji, imat ću na umu..:)

Jedino ne znam šta ti frend komplicira, to zna biti skroz fora. :)
 
  • Like
Reactions: Gjuro
Prijatelj koji je uvezao horneta kaze 400€ max sve, na netu nalazim sa regom za tdm 1000€+.. tako da pitam ovdje
Kalkulator od carine je za motocikle točan u cent. Naravno, moraš staviti točne podatke ccm i datum prve registracije. Meni za TDM je bilo jedino upitno da li je EU2 ili EU3 norma. Kad sam ishodio CoC, izračun je bio u lipu točan.
Naravno, tu nema ostalih troškova kao npr CoC, homologacija, probe itd.
Ovi ostali kalkulatori su upitni, tko zna kaj sve računaju.
 
  • Like
Reactions: Xilence7 and Kawah
Pa nabere se...

Ppmv vj oko 350e
Homologacija i potvrda proizvodađa 95e
Nove tablice i prometna 25e
Porez ako je kupoprodajni cca 30-40e
Tehnicki osiguranje, registracija 150e

Preko 600e sigurno ali si godinu dana registriran...
 
Koliko znam, nema, kao ni kod auta, samo što iznad određene starosti ide automatski najviši i najskuplji eko razred... za oldtimere sigurno, za ostale što veli tablica.
 
  • Like
Reactions: hondimir
Mozes uvest na pv tablice i onda je 2000kn a poslje ti vrate ali moras biti u oldimer klubu, pv tablice zauvjek...

90 god 750cc je oko 315e ppmv
 
Kalkulator od carine je za motocikle točan u cent. Naravno, moraš staviti točne podatke ccm i datum prve registracije. Meni za TDM je bilo jedino upitno da li je EU2 ili EU3 norma. Kad sam ishodio CoC, izračun je bio u lipu točan.
Naravno, tu nema ostalih troškova kao npr CoC, homologacija, probe itd.
Ovi ostali kalkulatori su upitni, tko zna kaj sve računaju.
Javio sam ti se PP, kopao sam po euro normama, 2003 je valjda euro2 a 2004 je euro3.

@diesel power da je 600€ s regom to je super! Ali svakakve iznose nalazim pa ne znam jel vrijedno hustlea, mada su u puno boljem stanju, sa dosta manje km, s vise opreme tako da uzimajuci to u obzir i da dodje na isto opet dobijem bolju stvar nego u hrv
 
600€ ne bude sigurno jer u toj cijeni nije trošak transporta.
S druge strane glupo je računati porez, registraciju i tehnički jer to ionako moraš kod svakog vozila, bilo u HR ili izvana.
 
  • Like
Reactions: enduro and Xilence7
To je iznos da poplacas sve poreze, dazbine, cestarine da se vozis godinu dana.

Trošak uvoza je ppmv, potvrda proizvođača(40e) i homologacija(57e)

Moze bit ona odjava u it ako je od tamo. Odjava u slo...

Vozis ga na prikolici ili dizes izvozne tablice....
 
  • Like
Reactions: Xilence7
Sumnjam da za motor od 900 ccm u Zagrebu rega+osiguranje bude 150eur. Bude sretan ako naleti na takvu cijenu samo za osiguranje u 2024.
 
  • Like
Reactions: diesel power
S obzirom na vremenske prilike, zanima me ako netko zna kakve su cijene zoll pločica za motore u Njemačkoj i Austriji?
 
U Njemačkoj crvene 150€ + 40€ osiguranje.
Imaju i one žute i sa njima nisi baš legalan, mada dosta ljudi dovozi aute sa njima. One su jeftinije ali ne znam koliko.
Ovo je info od kolege koji živi u Njemačkoj.
 
U Njemačkoj crvene 150€ + 40€ osiguranje.
Imaju i one žute i sa njima nisi baš legalan, mada dosta ljudi dovozi aute sa njima. One su jeftinije ali ne znam koliko.
Ovo je info od kolege koji živi u Njemačkoj.
Thx.