SAMOSTALNI UNOS RABLJENOG MOTOCIKLA IZ EU (HOW TO/KAKO TO)

Planiram iz njemacke uvest duke 390,2018. godina,3600 km. trazi 3400e za njega ,nema ni crtice na sebi, rođak ga prodaje. Zanima me kolko bi otprilike doso kompletan uvoz do registracije? Samo da znam sta da ocekujem : D
 
Planiram iz njemacke uvest duke 390,2018. godina,3600 km. trazi 3400e za njega ,nema ni crtice na sebi, rođak ga prodaje. Zanima me kolko bi otprilike doso kompletan uvoz do registracije? Samo da znam sta da ocekujem : D
Očekuj davanja za novoga, jer je ispod 6000km.
 
  • Like
Reactions: enduro
6mj ili 6000km ,tako da nebi tribalo biti kao za novi. Ali mozda su prominili nesto.
Prije 2mj otprilike sd1290 2018-cca 7tkm 750€ placeno
 
PPMV iznosi 230 €, ako je Euro III.
Nigdje nemogu naći za motor, kao za automobil.

Za automobil je 6 mjeseci starosti ili do 6000km.
Za kilometre nema veze godina automobila tretira ga se kao novo.

Još ću malo kopati.
Čisto sumljam da ću naći.
 
Eto ga,...


IMG_9385.jpeg
 
  • Like
Reactions: bianconero
PPMV iznosi 230 €, ako je Euro III.
Nigdje nemogu naći za motor, kao za automobil.

Za automobil je 6 mjeseci starosti ili do 6000km.
Za kilometre nema veze godina automobila tretira ga se kao novo.

Još ću malo kopati.
Čisto sumljam da ću naći.
sta mislis jel se isplati potrudit se i nabit jos 2500km,il samo da idem platit po punoj cijeni i ne riskiram
 
Bitno ti je napraviti kilometražu prije homologacije i pod uvjetom da na računu ne pišu kilometri.
Ne moras napisat km na racun,ako je od privat osobe racun neces ni dobit. Cak ni ugovor nije obavezno ispisivati(u DE,neznam jel traze na carini u HR). I kad ga ispises ne moras pisat km na njega. Bitno je da imas prometnu i vlasnicki list te potvrdu od tehnickog pregleda. E sad neznam jel se na carinu mora dovest motor ili im je samo lova bitna pa pokusaj riskirat 🙈😅
 
  • Like
Reactions: luka088
Ne moras napisat km na racun,ako je od privat osobe racun neces ni dobit. Cak ni ugovor nije obavezno ispisivati(u DE,neznam jel traze na carini u HR). I kad ga ispises ne moras pisat km na njega. Bitno je da imas prometnu i vlasnicki list te potvrdu od tehnickog pregleda. E sad neznam jel se na carinu mora dovest motor ili im je samo lova bitna pa pokusaj riskirat 🙈😅
Neke auto moto kuće pišu km na račun. Na carinu ne mora dovesti motor, sve riješi online za 2 dana. Ako se vrati iz De sa njim brzo će nabiti kilometre. neka uzme probe i vozika se na okolo, a na homologaciju ode zadnji dan po isteku tablica i problem riješen. Ušteda značajna.
 
  • Like
Reactions: chemb0018
Moze se napisat i na ugovor,ali kako kazem nije obavezno. Ali da,ako ima vazeci tüv uzme zoll tablice i moze se misec dana vozati. Najlakse mu je tako ustediti lovu.

Ali(makar tako su meni rekli) datum na ugovoru/racunu ne smije biti stariji od 15 dana na dan placanja carine inace ne mozes platit davanja. Dali je tako ili ne,ne znam. Uvik sam datume ostavlja prazne dok se ne ode na carinu.
 
Moze se napisat i na ugovor,ali kako kazem nije obavezno. Ali da,ako ima vazeci tüv uzme zoll tablice i moze se misec dana vozati. Najlakse mu je tako ustediti lovu.

Ali(makar tako su meni rekli) datum na ugovoru/racunu ne smije biti stariji od 15 dana na dan placanja carine inace ne mozes platit davanja. Dali je tako ili ne,ne znam. Uvik sam datume ostavlja prazne dok se ne ode na carinu.
Zoll tablice uzme na 15 dana toliko je i rok za riješiti carinu. Čim dođe u hrvatsku, carinu riješi preko egrađani, a homologaciju zadnji dan ili kad napuni 6000 km.
 
  • Like
Reactions: chemb0018