Savijet molim - što nakon sudara?

weekend monster

New member
Pozdrav cijenjenom skupu, kao što ste iz naslova mogli zaključiti molim za pomoć. Dakle suprug je danas ušao u onu crnu statistiku koju smo nedugo komentirali. Pokupio ga je tip s autom na križanju (veli da mu je sunce išlo u oči pa je gledao na drugu stranu :evil: ), sretna okolnost je da kad je došla policija nije radio problema i odmah je priznao krivnju. E sad Vas molim za pomoć jer ne poznajem proceduru u ovakvim slucajevima. Šta mi je činiti ? Kome i kako uputiti zahtjev za naknadu neke štete obzirom da suprug ima nogu u gipsu, šanca oko vrata, fest natučenu ruku, motor je totalka, kaciga razbijena itd.... :cry:
Pozdrav Nataša
 
žao mi je što se to desilo....no sad treba biti pametan i izvući najviše što se može jer koliko god da dobije - dobit će premalo :!:
prvo i osnovno (ako nije ostao u bolnici) je da nočas ode na hitnu i žali se na nepodnošljivu glavobolju i povračanje a ne da to trpi u stilu proći će.... i tako opet sutra ako treba...
što više kod doktora, što duže bolovanje, što više terapija da se vrati u normalu što je moguće više a smanjenu sposobnost nakon završetka terapije što će ocjenjivati fizijatar i to je to.... a što se tiče motora to moraš procijeniti sam, ovisno o tome koje je godište i vrijednost

zahtjev za naknadu štete se podnosi osiguravajućoj kući kod koje je vozač auta (da mu #¨!"!*&%$###) za motor odmah a za supruga tek nakon završetka lječenja - znači tek za par mjeseci
 
a joj baš mi je žao...neću ti dijeliti neke savjete jer mislim da ima ovdje koji bolje znaju..
u svakom slučaju želim brz oporavak
 
Mislim da bu vragstar najkompetentniji za odgovor
 
Hvala na savjetu, suprug nije u bolnici nego doma, a motor je star 4 mjeseca.
Zahtjev za naknadu štete moram podnjeti osiguravtelju vozača auta, to kužim, a tko procjenjuje štetu?
 
Ovako, prvo, zaželi mužu brz oporavak, a šta se tiče naknade štete, to najčešće ide jaaako sporo, pa probaj nać nekog u policiji da to malo ubrza, dok muž još "gipsan" može ić na osiguranje.
 
weekend monster said:
Hvala na savjetu, suprug nije u bolnici nego doma, a motor je star 4 mjeseca.
Zahtjev za naknadu štete moram podnjeti osiguravtelju vozača auta, to kužim, a tko procjenjuje štetu?

Evo odlicnog prijedloga za clanak koji bi Bandit mogao sloziti. Igore sto velis na to. Vec si iz takta izasao.
 
weekend monster said:
Ako se znalcima ne da članak pisat barem par kratkih uputa ne bi štetilo...

Ako motor nije u voznom stanju, što vjerojatno nije...
...daš ga ovlaštenom servisu, i onda procijenitelj dolazi kod nih poslika motor, servis dade svoju procjenu štete, svih dijelova koje ste trebaju zamjenit.. procjenitelj sve to ljepo poslika... i onda ti ide procedura bla bla bla to češ sve čut i vidjet... i osiguravajuče društvo bi trebalo odobrit slaganje motora, nemoj pristat da ti popraviš vozilo pa da ti oni isplačuju lovu jer nebuš lovu videla tak brzo... to je što ja znam iz iskustva

a što se tiće fizičkih ozljeda na tvom mužu to neznam nisam imao još takvih situacija
 
Brz oporavak tvom dragom!

Ko što je Vedran reko,motor u servis!Obično ti oni imaju,ili su si dobri sa procjeniteljima!Jer ak ćeš čekat lovu...Prvo ćete se načekat,a drugo je to da nećete dobit kolko bi trebalo.Barem je u mom slučaju bilo tako.
Ali i znam za još jedan!

A za ozljede...Samo nek razvlači bolovanje!Ali nek prođe sve moguće terapije i preglede koje postoje!I naravno,dobro se naoružajte strpljenjem i živcima!
Od mog sudara je prošlo dvije i pol godine,a kraj se još ne nazire.Znam da nije optimistično,ali tako je!

Sretno!
 
Brz oporavak monsteru!
Sto se tice ozlijeda, covjek mozda stvarno povraca i vrti mu se u glavi i boli ga glava i NE TREBA NISTA SIMULIRATI jer je to zakonom kaznjivo!!!
BTW postoje i privatne poruke i e-mail i telefon!
 
brz oporavak :wink:

a pošto je vragstarov mobitel javan(kopiro sam ga sa orionove teme)
evo098 221 812
 
Pod ovim topicom (a iskreno mi je žao zbog povoda) ne mogu a da se ne osvrnem na uzvrstan britanski časopis BIKE koji na stranicama za oglase imaju i one poput :"Bike accident? Not your fault? Ring us first!". Pa onda slijedi ili broj odvjetnika ili udruženja bajkera koji pomažu u takvim situacijama. Stoga, ideja da se o tome napiše članak na stranici bila bi više nego dobrodošla.
U listopadskom izdanju istog lista bave se, između ostalog i "Smidsy" fenomenom (Sorry Mate I Didn't See You) i kako ga izbjeći uz niz korisnih savjeta kako biti "vidljiv" vozačima automobila - vrijedi pročitati.