Savjet za putovanje u Tursku (Istanbul)

Pozdrav forumasi, par savjeta oko putovanja u Tursku-Istanbul
Putovanje kreče iz centra BIH, Hondom Trasalp 700, na šta pažnju obratiti, kuda je nabolje iči, da li izbječi autoputeve, putarine i ostalo..
Šta ponijeti dodatno sa sobom (za nedaj bože), pitanja su jer mi je prvi put da idem sam na toliko daleko putovanje (max do 500km u jednom pravcu sam išao a uvijek nas je ekipa bila)
Ko je išao da malo uputi jer se putovanje priblizava a tek se pripremam za sve (za 15 dana)
 
  • Like
Reactions: alpine
Koliko god da poneses nesto ce ti zafalit, a pola stvari sto poneses nece ti trebat, ponesi dodatno 1000eura..sa parama je svaki problem rjesiv...trebace ti pasos, lanac i katanac, duct tape, plasticne vezice, kisno odjelo, set za krpljenje guma..nek neko drugi nastavi niz nemoram ja sve :mrgreen:
 
črni će ti sve reć....
ne moraš ništa uzimat..... reć će ti i lokacije lidlota duž trase.....
ps. ponesi par plastičnih upaljača.....
 
Čekam onda info svega :)
Idi autocestom ako ti je cilj istambul,sofija ti je negdje malo više od pol puta,uzmi spavanje na južnom ringu,gledaj da ima za pospremit motor u sofiji,ako ti se ne žuri,odi juzno od sofije oko jezera pa na plovdiv lokalnim cestama,poslije plovdiva do turske je bezveze,odi na autocestu...u istambulu je najbolje u centru,oko đamija i bazara,gledaj tu negdje naci smjestaj,problem je jedino sta su to mali ulicni hoteli,nemaju parking,moj savjet je da ako je na bookingu navedeno nejasno vezano za parking,nadji taj smještaj na netu,kontaktiraj preko maila,wapp ili vibera i reci da ces bukirat,ako imaju mjesto za motor ..neki hoteli imaju dogovor sa lokalnim garazama,pod kamerama i cuvarima,i dobiješ bolju cijenu preko hotela,mene prosle godine koštao 3e,100m od hotela,cijena po danu...ak zeliš vidjet malo istabula,treba ti barem 2,3 dana...ideš dalje kamo ili?
 
...kroz istambul slobodno vozi po zutoj traci,za hitne sluzbe,svi sa motorima se voze po njoj,kamere snimaju od napred,i instaliraj si vpn ako misliš koristit booking....kroz bugarsku ti je autocesta free za motore,a u tursku kad udeš odmah skoro na samoj granici ti je pošta,uzmi elektronsku vinjetu za motor,10e je najmanje,vrijedi i za neke mostove,i onaj tunel ispod mora u istambulu,hgs se zove vinjeta
 
Ok hvala lijepo, cilj mi je Istanbul i zadrzat se 3 4 dana, bio sam 2x zadnja 3 mjeseca avionom i sad 6-tog juna idem bajkom, pustolovno-poslovno-korisno, imam hotel ali nema parkinga, preko puta hotela sam zapazio otopark tj garazu (2 zadnja puta sam bio u tom istom hotelu), javio sam se danas vlasniku hotela da ga pitam može li mi ista srediti manju cijenu pa cu vidjeti.. Dakle savjet je da koristim autoput, da li eure primaju svi za placanje i da li trebam naprijed na vjetrobran u turskoj zalijepiti vinjetu (nisam se susretao prije a sam idem).. Rezerve cu ponijeti nesto alata, rezervne unutrasnje gume, set za lijepljenje, naravno kisno odijelo i viska eure za nedaj bože.. Gledao sam na gugl mapi jer putujem Travnik-Istanbul da pičim za Sarajevo-Višegrad-Užice-Čačak pa dalje do Sofije itd itd
 
Ja sam imo tu elekronsku,trazi nju,zaljepis je na vjetrobran,ja koristim vecinom karticu za placanja po turskoj,revolut...koristi autoput ako si slab sa vremenom,inace po tirskoj su njihove brze ceste odlicne,samo prati kako voze,kako oni tako i ti,turci super voze,brzo i poštuju motore
 
...sad ti je od onog skretanja prema bugarskoj kod niša,do sofije nova autocesta
 
...sad ti je od onog skretanja prema bugarskoj kod niša,do sofije nova autocesta
Ok hvala ti prijatelju na savjetima, ok i ja cu onda vecinom karticom u putu placati, a tamo inace i radi posla i svega mjenjam novac u lire a i eurima placam robu pa tako da za tamo i snalazenje u starom tom dijelu istanbula nije problem ali kad pješke idem iliii metroom hahah, stopit cu se s njima sto se voznje tiče šta cu nemam izbora
 
ak ovde hoćeš postavit pitanja i dobit odgovor tribaš prvo točno odgovorit:
a) travnički ćevap
ili
b) travnička diploma?


IstaMbul??
 
ak ovde hoćeš postavit pitanja i dobit odgovor tribaš prvo točno odgovorit:
a) travnički ćevap
ili
b) travnička diploma?


IstaMbul??
Temkre,evo i sad mi je cevap ulovio m a ne n
 
ak ovde hoćeš postavit pitanja i dobit odgovor tribaš prvo točno odgovorit:
a) travnički ćevap
ili
b) travnička diploma?


IstaMbul??
Odgovor na to pitanje svako zna - stanes u Travniku na cevape kod Harija i usput diplomiras :)

Ja bi taj Istanbul ostavio za aviona a motor i rutu okrenuo u Alpe :mrgreen: Rahat lokum na motoru mozes pojesti i u Bosni :mrgreen:
 
Last edited:
Odgovor na to pitanje svako zna - stanes u Travniku na cevape kod Harija i usput diplomiras :)

Ja bi taj Istanbul ostavio za aviona a motor i rutu okrenuo u Alpe :mrgreen: Rahat lokum na motoru mozes pojesti i u Bosni :mrgreen:
Ti imaš istanbul doma,nama je to egzotika😁mi alpe koristimo za skijanje
 
  • Haha
Reactions: DacMan and neven
Ti imaš istanbul doma,nama je to egzotika😁mi alpe koristimo za skijanje

Mala Bascarsija nije ni blizu neka zamjena za Istanbul, osim sto mozes pojesti baklavu i rahat lokum. Istanbul svako treba posjetiti, ogroman grad u kojem uvijek ima desavanja, puno istorije i svega za vidjeti, ali licnog sam utiska da se na putu do njega i nema sta puno vidjeti…
I ja ne moram za skijanje putovati tako daleko, pola sata voznje i eto me na planini :mrgreen:
 
Last edited:
Mala Bascarsija nije ni blizu neka zamjena za Istanbul, osim sto mozes pojesti baklavu i rahat lokum. Istanbul svako treba posjetiti, ogroman grad u kojem uvijek ima desavanja, puno istorije i svega za vidjeti, ali licnog sam utiska da se na putu do njega i nema sta puno vidjeti…
I ja ne moram za skijanje putovati tako daleko, pola sata voznje i eto me na planini :mrgreen:
Ovisi kojim putem ideš i sta ti je cilj...a sta se skijanja tice,meni je staza mozda 3 km od kuce,ali s obzirom na snijeg kao i u sarajevu,moglo se ove zime otić eventualno na pikulanje😁
 
  • Like
Reactions: esso_sa
ak ovde hoćeš postavit pitanja i dobit odgovor tribaš prvo točno odgovorit:
a) travnički ćevap
ili
b) travnička diploma?


IstaMbul??
Iskreno Harijev cevap no. 1 u Travniku
Non stop ih jedem jer odma do njeg imam suvenirnicu ali to nije razlog sto ga hvalim
U Istanbul idem zbog robe svaki put i saljem kargom ali ovaj put hocu malo promjene, da motorom prodjem radi same voznje jer slabo imam vremena radi posla zadnje 4 godine voziti, kad je korona bila nisam silazio s motora ali od tad sad kad je sezona čovjek gleda da šta zaradi pa da iskoristim.. Najdalje sam išao u Srbiju par puta na susrete i to s R-om a Transalp je druga priča pa da malo zadovoljim sam sebe..
 
došla mi je slina na usta na sam spomen 😋

drugi put uziman magnet za frižider kod tebe (y)

iskreno, čini mi se predalek put tj. ne previše zabavan, kad imaš veliku kilometražu koji moraš odradit, i onda moraš na autocestu... i onda manje više isto natrag.. a na drugu ruku, svaka tura kad sam bia sam, bila mi je super, bez obzira na smjer