Savjet za putovanje u Tursku (Istanbul)

došla mi je slina na usta na sam spomen 😋

drugi put uziman magnet za frižider kod tebe (y)

iskreno, čini mi se predalek put tj. ne previše zabavan, kad imaš veliku kilometražu koji moraš odradit, i onda moraš na autocestu... i onda manje više isto natrag.. a na drugu ruku, svaka tura kad sam bia sam, bila mi je super, bez obzira na smjer
Javi se kad budes, bit ce magnet gratis

@črnomerec brate ima svega, domače, tursko a nesto i P. R. C 😆
 
Spremio sam se 9 dana evo prije puta, ubacio rezervne unutrasnje gume, alat, litar ulja, kisno odijelo, navlaku za cipele/patike, uradio servis motora i pregledano sve ostalo.. Dobio dozvolu da mogu uci u stari dio Istanbula s motorom, motor danas friško registrovao (do sutra stara važila).. Ici cu autoputem sve da nista ne obilazim i radi umaranja, nisam na normi lagano cu ali eto jos bolje.. Sad mi treba neko jos pomoci da me savjetuje za benzinske pumpe, na kojoj dionici citavog puta nema nešto benzinskih/crpki?
 
Spremio sam se 9 dana evo prije puta, ubacio rezervne unutrasnje gume, alat, litar ulja, kisno odijelo, navlaku za cipele/patike, uradio servis motora i pregledano sve ostalo.. Dobio dozvolu da mogu uci u stari dio Istanbula s motorom, motor danas friško registrovao (do sutra stara važila).. Ici cu autoputem sve da nista ne obilazim i radi umaranja, nisam na normi lagano cu ali eto jos bolje.. Sad mi treba neko jos pomoci da me savjetuje za benzinske pumpe, na kojoj dionici citavog puta nema nešto benzinskih/crpki?
Od granice turske,prema istambulu ih nema bas...
 
...tankaj na shellu,a kakvu si dozvolu trazio??
Pa valjda se bez dozvole ne može po ulicama oko lalelija i kapali čaršije i tih dijelova nekad od 7-8 ujutro do 21h otprilike, a s papirom može, naveden datum od do, ime i prezime, registarske tablice
 
Pa valjda se bez dozvole ne može po ulicama oko lalelija i kapali čaršije i tih dijelova nekad od 7-8 ujutro do 21h otprilike, a s papirom može, naveden datum od do, ime i prezime, registarske tablice
Po istambulu se mozes vozit samo nedeljom,ostale dane ni ne pokusavaj
 
Ima parking/garaza odma preko puta hotela pod video nadzorom
Sta imas od video nadzora ? Da odgledas snimak kako motor utovaraju u kombi ili skidaju dijelove ?
Samo ogradjen prostor sa kapijom koja se zatvara ili garaza. Ako parking mjesto nije ogradjeno ili nema cuvara - poskidaj kofere i vezi motor za neku banderu ili ogradu
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: Paf
Stiglo se u Istanbul danas, jucer krenuo u 5:30 i vozio cca 1000 i nesto kilometara u cugu, par puta stajao odmarao na pumpama dok sam sipao gorivo.. U Edirnu nocio (u 00:30 stigao u Edirne) i danas oko 12 krenuo ka Istanbulu 👍
Fizicki mi nije nesto tesko bilo jer je stvarno fin polozaj i udoban Transalp al psihicki me je ubilo
 
Jučer se vratili iz Turske,bili (žena i ja) 11 dana na putu.HVALA @črnomercu na korisnim savjetima.3 dana Istanbula,Pamukkale,Kusadasi,Canakkale pa preko Grćke za Ohrid i nazad.Sve je bilo super osim ulaska u Istanbul oko 17h to ne bi ni najgorem neprijatelju poželio.Motor parkiran u starom dijjelu (Fatih) na ulici ispred apartmana i sve pet.Sve u svemu nema nikakvih problema na cijelom putu.