Semafori na senzor?!

filip989

Member
Mozda je nekima glupo pitanje, al posto sam pocetnik muci me nenormalno.

Kako bavite sa semaforima na senzore? Imam jedan na ruti za posao i svaki,put ko debil cekam da se pojavi auto kojeg senzor bude ocitao. Posto je manja ulica, nekad cekam ko debil i po par minuta. Jel imaju ti senzori neki sweet spot za motor ili mu nema lijeka?

Negdje sam jednom, cini mi se, procitao da im je to mana i da bickli/motori smiju proci na crveno ako ocjene da dugo cekaju i naravno, ako propuste sva vozila koja imaju prednost. Problem je sto ne znam gdje sam to procitao i ne mogu naci taj podatak.

Jel to uopce istina i ako je, ima ko kakvo iskustvo s time? Jel to jedan od onih zakona za koji nitko (pa niti policija) ne zna pa je potencijal za zajebanciju i natezanje ili se moze tako napraviti bez problema? Naravno, ako sam uooce dobro zapamtio taj podatak.
 
Negdje sam jednom, cini mi se, procitao da im je to mana i da bickli/motori smiju proci na crveno ako ocjene da dugo cekaju i naravno, ako propuste sva vozila koja imaju prednost. Problem je sto ne znam gdje sam to procitao i ne mogu naci taj podatak.


Vjerovatno si procitao za neke americke drzave a to u nas sigurno nece proci.

Probaj stati na taj senzor pokraj njega unutar tih crta a ne po sredini
 
  • Like
Reactions: filip989
Također sam poprilično siguran da se ne smije na crveno. - a za senzor, ne znam, naprijed/nazad, nisam našao neko pametno riješenje.

edit: senzor/petlja, mislim da je u onim crtama, zalivenim sa katranom/nečim.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Preko zebre pa poprijeko, ako nema auta na vidiku koji bi mogao stati iza pa ga aktivirati...
 
Vjerovatno si procitao za neke americke drzave a to u nas sigurno nece proci.

Probaj stati na taj senzor pokraj njega unutar tih crta a ne po sredini
Je, u pravu si. Sad sam nasao clanak gdje sam to procitao.

Ma stajem svakako, al ne mogu ga prokljuvit, sve je namusano onim katranom il cime, inace je jedna traka al na samom krizanju je prosirenje pa su slozili da se na glavnu cestu izlazi kao iz dvije trake (desno i ravno-lijevo).

Autom kad stanes, ocita momentalno kak god se postavis, skroz lijevo, skroz desno, po sredini... ne jebe zivu silu, na glavnoj moze bit 50 auta, cim se netko naveze na njega, on pali zeleno. To mi je zadnje skretanje prije firme, zna bit smijesno u 3 kad svi idu s posla, glavna je puna a sa ove sporedne dodje jedan i njega propusti. Onda krene glavna, prodju dva auta, dodje jos jedan sa sporedne, opet mijenja svijetlo i tak u krug 😄

Mislim, mogu i s kontra strane doc na posao, al tolko me nervira taj semafor da sad vec namjerno idem na njega da ga probam prokljuvit.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Kod mene mjenja za tri smjera, jedim za ravno, jednom za ove šta sktreću lijevo i mene.
Dok njih dva puta promjeni, a mene ni jednom ne pusti, prva brzina i na crveno.

Ja se neće prcat sa njihovim tehničkim zajebancijama.
 
  • Like
Reactions: Feis123
Evo malo savjeta na revzili - također prouciti komentare, gdje spominju paljenje i gasenje motora.
Ja bi jos pokusao stat popreko? tj. nakoso, unutar tih izrezanih crta..

Mene je zezo semafor na Žitnjaku, kad dolazis prema A1, tog nikako nisam mogo upalit pa sam redovno na crveno skretao desno....
lijevo mi se bas nije dalo zaj...
 
  • Like
Reactions: filip989
Neznam kakvi su senzori kod tebe, ali obicno su to zavojnice osjetljive na kolicinu zeljeza koje se nalazi u autu. Nabavis neodimijski magnet, zavezes ga negdje dolje i prolazis bez problema.
 
Neznam kakvi su senzori kod tebe, ali obicno su to zavojnice osjetljive na kolicinu zeljeza koje se nalazi u autu. Nabavis neodimijski magnet, zavezes ga negdje dolje i prolazis bez problema.

Kažu da to baš i ne funkcionira, nažalost... :)


You can buy magnets that you attach to the bottom of a motorcycle that will supposedly trip the sensor, when your motorcycle alone is not enough. These are sometimes packaged with far fancier descriptions, but basically they're magnets.

Do they work? Years ago, I worked at a motorcycle magazine and we got one of these magnets as a sample. At the time, I often commuted on a small dual-sport that was skimpy in conductive material. Certain lights never deigned to acknowledge my existence. So I was assigned the task of testing the magnet. It didn't make any difference on that bike and at those lights. That ended my testing and I'm not claiming to draw any conclusions beyond that.
 
Ne znam za druge, ali ja uredno prolazim na crveno kad iz ind zone kukuljanovo idem prema Bakru, na semaforu kojem se skrece za rijecku zaobilaznicu lijevo i ravno prema Bakru jer mi taj nikad ne pali zeleno
 
Ne znam za druge, ali ja uredno prolazim na crveno kad iz ind zone kukuljanovo idem prema Bakru, na semaforu kojem se skrece za rijecku zaobilaznicu lijevo i ravno prema Bakru jer mi taj nikad ne pali zeleno
Bit ce da je do motora 🤪 meni se tu pali zeleno
 
  • Like
Reactions: Feis123
Ne znam za druge, ali ja uredno prolazim na crveno kad iz ind zone kukuljanovo idem prema Bakru, na semaforu kojem se skrece za rijecku zaobilaznicu lijevo i ravno prema Bakru jer mi taj nikad ne pali zeleno
Na tom semaforu se poprilično glupo osjećam vikendom rano ujutro dok čekam dok naiđe kakav auto. Imam strpljenjenja cca 2 minute... :mrgreen:
 
Ukoliko se vidi gdje je petlja urezana onda bi na vrhu kod zaustavne linije trebala biti jedna manja, tzv. "lastin rep". Ona služi za najavu motora i bicikala. Ako tog nema vrlo teško ćeš se najaviti a izvođači su sjebali stvar. I nije nikakva zavojnica u pitanju, kao što je netko napisao, nego krugovi žice koji u principu tvore zavojnicu, induktivnu petlju. Što je više krugova to je petlja osjetljivija. Ne moram napominjati da je u pitanju podosta zastarjela tehnologija, moja firma je ne koristi jedno 15 g., po pitanju semafora. I da, u uređaju postoji pojačalo, osjetljivost se može pojačati pa možeš uputiti prigovor nadležnima, ako bude vajde od toga.
 
  • Like
Reactions: filip989
Nije mi se često dešavalo ali san se jadnom na Vodičkoj obilaznici načeka junački 1👎👎
Ako je stvarno do količine željeza sad mi je kasno zašto na Kawi odma pali 😆