Servis u ovlaštenom servisu (BMW) - garancija

kolko ja znam u servisu ne stavljaju plombe na šarafe tak da ti nitko ne brani da si uz redovni servis u ovlaštenom napraviš servis i idući dan doma u garaži

i još ih možeš optužiti po internetima ako nešto sjebeš
al me ne bi cudilo da kazu da je neko dirao sarafe pa ne priznaju garanciju (vidi se po istrosenosti sarafa i slicne fore)
 
Radiš servis sam,i po kilometrazi u ovlaštenom,kilometre skidaš sam ili kod nekog ko se time bavi,samo piši kilometre,znam neke kaj se pogube u ciframa😂
 
Nije problem platit servis, nego nemam povjerenja u nikoga osim sebe.
A nije baš da nema negativnih komentara po internetu na Tomic servis.
Ne vidim problem da nepovjerljiva sranka gleda servis s pristojne/dozvoljene udaljenosti..To je rješenje.
Imamo mi par takvih stranki.
 
  • Like
Reactions: Kiro
Koju pizdu materinu stručnjaci stave vidu u pištolj i tako zavidavaju vide od kola.
Je li teško prstima zavidat dva kruga pa onda pištoljen.🤔
Ovi vikend san se ispizdija izvuč vidu pa san mora narezat novi navoj i stavit novu vidu.
To mi je bilo na autu i da je na cesti bila potriba stavit rezervnu gumu ne bi bilo šanse.
Zato šta god mogu radin sam, neman energije gledat meštra kako mi radi oko auta ili motora.🤔
 
  • Like
Reactions: DADO+
Naravno da moze :)
Edit: Ako mislis upisati servis u digitalnu servisnu, moze i to samo je malo kompliciranija procedura. Kad budes ovamo u mojim krajevima mogu ti to odraditi.
Kad već krademo temu... :mrgreen: ... ovako nešto sam svojevremeno našao za Minija na jubitou i pokušavao ali nije šlo. Onda smo ga kod frenda mehaničara spojili na univerzalnu dijagnostiku i tamo nešto mijenjali datume, ne sjećam se više detalja, međutim s prvim resetom su se vratili stari podaci. Par mjeseci kasnije sam bio kod drugog frenda pa smo ga spojili zbog bravice na gepeku, usput sve provjerili, i onda mi je rekao da mogu sve osim poništiti servisni interval. Zato mi se čini da je ovo samo skrivanje odnosno micanje sa displaya ali da realno nije odrađeno. Ne tvrdim, nisam tu doma.
 
Kad već krademo temu... :mrgreen: ... ovako nešto sam svojevremeno našao za Minija na jubitou i pokušavao ali nije šlo. Onda smo ga kod frenda mehaničara spojili na univerzalnu dijagnostiku i tamo nešto mijenjali datume, ne sjećam se više detalja, međutim s prvim resetom su se vratili stari podaci. Par mjeseci kasnije sam bio kod drugog frenda pa smo ga spojili zbog bravice na gepeku, usput sve provjerili, i onda mi je rekao da mogu sve osim poništiti servisni interval. Zato mi se čini da je ovo samo skrivanje odnosno micanje sa displaya ali da realno nije odrađeno. Ne tvrdim, nisam tu doma.
Nije sakrivanje, i ja na svom F11 to tako odradim kad mi nije dijagnostika pri ruci. Ako hoces malo vise, uzmi za par eura kod kineza (Aliexpress) Enet kabel i instaliraj na mobitel BimmerLink i BimmerCode(samo ako hoces i kodirati), pa onda mozes i tako ocitati/pobrisati greske i ponistiti intervale.
 
Imaš novi motor/auto i garanciju 5 godina? Pretpostavljam da ga ne planiraš imati 10-15 godina nego prodati pred istek garancije... Šta te onda boli k hoće li stvarno napraviti to što naplate? Ako krepa to je njihov problem a ne moj :mrgreen: Ja si sam rješavam gume i kočnice, ostalo me baš briga.
 
Imaš novi motor/auto i garanciju 5 godina? Pretpostavljam da ga ne planiraš imati 10-15 godina nego prodati pred istek garancije... Šta te onda boli k hoće li stvarno napraviti to što naplate? Ako krepa to je njihov problem a ne moj :mrgreen: Ja si sam rješavam gume i kočnice, ostalo me baš briga.
Zbog ovakvog mentaliteta i jesmo u kurcu kao narod
 
Platio sam novi motor/auto i plaćam servise toga što i kada tvornica traži. Što bih trebao, igrati se detektiva nakon svakog servisa ili još jednom raditi servis sam da budem siguran?? I još posljedično izgubiti garanciju ako shvate da sam nešto sam prtljao. Imam dovoljno problema s drlozima van garancije, ne pada mi na pamet gubiti vrijeme i živce oko nečega što je u garanciji, to neka brine Tomić/Zubak ili koga već ako njihovi zaposlenici varaju jer će oni snositi trošak popravka.
 
zato i "je" servisna knjižica nekome zakon, a u principu... :mrgreen:


a i ne zna svatko kupiti polovni auto, a pogotovo motor, pa
tko ima love, radije kupuje uvijek novo :)
 
Koju pizdu materinu stručnjaci stave vidu u pištolj i tako zavidavaju vide od kola.
Je li teško prstima zavidat dva kruga pa onda pištoljen.🤔
Ovi vikend san se ispizdija izvuč vidu pa san mora narezat novi navoj i stavit novu vidu.
To mi je bilo na autu i da je na cesti bila potriba stavit rezervnu gumu ne bi bilo šanse.
Zato šta god mogu radin sam, neman energije gledat meštra kako mi radi oko auta ili motora.🤔
(y)
u eri nabavke jeftinih pneumatika u Mađi (davno) tako je meni jedan balavac na japancu
isto syebao i skuplje me izašlo nego što mi je ostalo love na razlici i kao ručku :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Zog
Kakav je Tomic servis u Splitu ? Mozda poredjenje sa servisom u Zagrebu.
Da li su sposobni uraditi veliki servis na XR-u (ventili, ulje u viljuskama) a da nesto ne sjebu ?
Ili je za takve zahvate ipak bolje zapucati do Avtovala u Sloveniji…
 
Napisano je grubo ali realno, zašto bi ti morao brinuti o poslovima drugih ljudi? U kurcu smo jer se unaprijed očekuje da to netko ne napravi ili napravi loš

A brinem o poslu drugih ljudi ako rade na mašini i generalno na motoru s kojim ću otići van države tisuće km daleko od kuće. Pa kada mi negdje tako motor stane jer netko nije bio sposoban promijenit ulje ili zašarafit neki šaraf... onda me svakako briga.